Jakie turbo do ca18det

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Malyalewariat
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 58
Rejestracja: wt 12 maja, 2015 12:47
Lokalizacja: Ruda Śląska

Witam wszystkich chciał bym z mojego ca18det wyciągnąć 200 koni czy wystarczy zmiana turbiny na mocniejsza :? Czy oprócz tego trzeba jeszcze coś zmienić ? Aaaa zapomniałem dodać że moje t25 umiera i myślę nad kupnem nowej dlatego fajnie by było jak by miała zapas mocy w dalszych modefikacjach 8)
Ostatnio zmieniony sob 17 wrz, 2016 21:58 przez Malyalewariat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wroblittos
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 21:57
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

t28 od s14 zapodaj tylko nie zapomnij kupic kompa i wystroic wszystkiego bo jak za duzo pompniesz to popłyniesz
Prawdziwa jazda zaczyna sie wtedy kiedy koła tracą przyczepność :D Only drift
Malyalewariat
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 58
Rejestracja: wt 12 maja, 2015 12:47
Lokalizacja: Ruda Śląska

Aha czyli t28 od s14 i kompa od niej ? I strojenie ?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

poczytaj troche co sie z czym je, itd. bo wiekszosc jest na forum czy w internecie,
na szybko i w uproszczeniu moge ci napisac tyle, ze do wiekszej mocy potrzebujesz wiecej powietrza w silniku i do tego mozesz wtedy dolac wiecej paliwa, wiec wieksze turbo to nie wszystko, jak napompujesz wiecej powietrza bez zwiekszania dawki paliwa, w silniku zrobi sie za cieplo (uboga mieszanka) i w szybkim tempie moze sie wysypac,

oryginalne komputery nissana maja pewien zakres w którym mozna podniesc cisnienie doladowania,
ale robienie tego nieumyslnie spowoduje uszkodzenie silnika,

inna sprawa jest, ze gdy silnik jest w slabej kondycji, to podnoszenie mocy tylko go szybciej zabije,

jeszcze inna sprawa jest to, ze modyfikacje auta nalezy zaczynac od hamulcow i zawieszenia, bo co z tego ze auto bedzie szybkie, ale nie bedzie sie prowadzic i nie bedzie hamowac, dlugo to tak nie podziala :/

to tyle tytulem wstepu,
co do samych turbin, to zamiennikiem dla oryginalnej t25 jest t28 z nissana s14, jednak do kupienia tylko w uzywce i w niewiadomym stanie, jako nowe mozna kupic gt28r lub gt28rs maja potencjal do uzyskania mocy 300/330KM z CA, wszystkie wczensiej wymienione pasuja prawie bez problemu, najlepiej zakupic odrazu nowe elastyczne przewody do podpiecia oleju i wody do turbiny, rury dolotu moga wymagac modyfikacji.

powyzsze turbiny pasuja prawie bez modyfikacji, mozesz kupic inna, ale nalezy przemyslec ile to bedzie wymagalo przerobek i czy maja one sens.

co do komputerow to mozesz kombinowac z jakimis swinkami typu ecu master det3, ale lepszym rozwiazaniem jest np nistune lub zakupienie jakiegos zczipowanego kompa z pewnego zrodla,
Ostatnio zmieniony ndz 18 wrz, 2016 18:41 przez szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

wydech, icek, mbc, czip, pompa paliwa i ktoś kto to poskłada. Jak masz zdrowe t25 to 220KM jest do zrobienia na lajcie.

Koszt ok 2k

Teraz czytam że umiera Ci turbo. To albo chinol i strojenie, albo t28 i czip stage 2.
Ostatnio zmieniony ndz 18 wrz, 2016 20:55 przez PiotrekŁDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Malyalewariat
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 58
Rejestracja: wt 12 maja, 2015 12:47
Lokalizacja: Ruda Śląska

Szaman fajna odpowiedz :) jeśli chodzi o zawieche i hamulce to umnie jest podstawa pytam o turbiny bo jeszcze w tym zakresie się nie bawiłem :( jeśli chodzi o turbo to tylko w grę wchodzi nowa żadna używka bo nie mam zamiaru jej potem regenerować a z czego np pompę paliwa dać 300 zx będzie wystarczająca ?


Jeśli chodzi o złożenie turbiny wymiany pompy paliwa to jestem w stanie sam to zrobić gorzej z elektryką :( i tu moje pytanie czy jam to poskładam czy na spokojnie dojadę do kogoś kto mi to wszystko zestroji ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”