Turbo "zamiennik" T2871 do CA

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam,

Mam pytanie czy da się bez problemów zamontować do CA18DET turbinę do neoTURBO http://allegro.pl/turbo-gt2871-turbina- ... 20211.html bez dodatkowych przerabiań/modyfikacji. Przewody olejowe mam miękkie, kolektor oryginał.
Zależy mi na szybkiej wymianie bez kombinowania.
Co ważne czy trzeba koniecznie stroić przy standardowym doładowaniu?

Pozdrawiam Paweł
Ostatnio zmieniony wt 12 wrz, 2017 09:28 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Morton;]
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 106
Rejestracja: sob 02 mar, 2013 15:09
Lokalizacja: Koźmin Wlkp

Też mnie ten temat interesuje ktoś zakładał ?
Kuziemka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 19:02
Lokalizacja: Milanówek

Mam u siebie to turbo, jestem z niego bardzo zadowolony choć przyznam ze dosyć późno wstaje bo koło 4800 obr/min. Mam seryjny kolektor miękkie węże i większy IC komp od Xree. Aktualnie jeżdżę na doładowaniu 0.9b. Na seryjnym kompie jak rozkręcałam mbc to w granicach 0.7b komp nie dawał rady
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 373
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Dostałem prośbę o wypowiedzenie się w temacie wiec jestem.

uzupełnie trochę wypowiedź Kuziemka, :D

co do samej turbiny nie mamy żadnych zastrzeżeń, za te pieniądze wykonanie jest naprawdę super, świszczy, pompuje, działa.

Montaż jak zwykłego T28, trzeba przerobić spływ oleju, na upartego siądzie nawet z seryjnymi przewodami wodnymi i olejowym.

co do samej konfiguracji CA + GT2871 na panewce (jak wyżej wymienione), jak Kuziemka napisał, turbo późno wstaje, co prawda nie pompowane było jakoś mega dużo bo 0.8-0.9 bara i sterowane na 4mapowcu, ale full boost jest w okolicach 4500-4800rpm. Doładowanie jest pieknie trzymane do samego końca obrotów, nie ma mowy o jakiś spadkach, wzrostach. Pomimo małego dmuchniecia, po napompowaniu jedzie bardzo przyjemnie, a i w dodatku bardzo fajnie "sapie" to turbo :D

ogolnie produkt jak najbardziej polecam, jednak aby to fajnie jechalo w CA, potrzeba dobrego strojenia ;)
Ostatnio zmieniony śr 20 wrz, 2017 10:57 przez Golec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dziękuję bardzo za pomoc.
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”