Jaka turbinę wybrać do SR

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Baby
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 29
Rejestracja: wt 14 cze, 2016 13:11
Lokalizacja: Wieluń

Cześć mam turbinę 836023-5004s (gt2560r) i oddałem ją do regeneracji ale cena regeneracji wyszła praktycznie tyle co nowa. Szukam jakiejś alternatywny dla niej o podobnej charakterystyce tylko żeby łatwiej było ja zregenerować (chodzi o dostępność części). Dodam że turbina jest w sr20det z doładowaniem 1,2 bara, seryjne wtryski i cewki. Jeśli chodzi o podnoszenie mocy zostaję taka jaka jest i nie mam zamiaru jej podnosić ;)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

jak dlugo miales to turbo?
ja u siebie tez je mam i jestem zadowolony, uzytkuje okolo juz chyba 5 lat,

jezeli bys chcial łatwa regeneracje to musi byc to turbo na łozysku slizgowym,
z tego co kojarze to turbiny na lozyskach kulkowych to temat nie ogarniety w Polsce,
no chyba ze mowa o wymianie rdzenia i wtedy wychodzi cena tak jak napisales.

ja bym raczej sugerowal nowa turboine garretta na kulkach ktora ma lepsze wstawanie niz slizg,
tylka z ta roznica ze zamiast kupowac taka sama jak miales, to pojsc o jedna do gory czyli gt28rs (gt2860rs) potencjal ciut wyzszy niz w Driftshopie roznica ceny ~400zł,

a chyba najlepsza turbina do sr byla by gt2871 ale to wiekszy hajs, ale masz wtedy potencjal na 400KM :) tak jakby Ci sie za rok czy dwa zechcialo podniesc moc.

oczywiscie mozna szukac w chinczykach jakiejsc alternatywy, ale tutaj nie pomoge.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Baby
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 29
Rejestracja: wt 14 cze, 2016 13:11
Lokalizacja: Wieluń

3-4 lata na niej jeżdżę. Z tym że kupiłem auto już z tą turbiną. Poprzedni właściciel z tego co mówił to ściągał silnik z Japonii i też chyba nie wiedział że jest tam inna turbina bo nic nie wspominał o tym.

A która z tych trzech turbin będzie najlepiej wstawać?

Mocy nie będę podnosić.

Chińczyka też nie chcę. Dzwoniłem do perun turbo w sprawie regeneracji i podali mi 2900 za nową. A na fmic i driftshop 3100-3300. To skąd taka różnica cen? Trochę to podejrzane a turbina podobno z gwarancją itd
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

na turbiny garretta raczej nie ma gwarancji,
roznica w cena pewnie negocjowalna.

Jezeli sie upierasz w temacie nie podnoszenia mocy,
a obecne wstawanie Ci odpowiadalo, to pozostan przy tej samej,
chyba najprostrza wymiana.

Po zmianie turbo na inne wskazane bylo by podjechac do stroiciela, zeby miec pewnosc, ze silnika nie upalisz ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Baby
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 29
Rejestracja: wt 14 cze, 2016 13:11
Lokalizacja: Wieluń

A która z tych dwóch turbin będzie lepiej wstawać? Gt2660r czy Gt2860rs bo ceny są podobne i jak ma być już coś lepiej to wolę trochę dopłacić. Jeszcze wisziale na fmic że rs ma do wyboru dwie strony ciepłe. Wieksza będzie później wstawać?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

to juz najlepiej dopytac kogos kto mial obie u siebie albo np. Katoda z drift shopu.
ale miałem przyjemnosc jechac autem Tomaqa ktore mialo w SR gt2871 i szło to pieknie,
a moc kolo 400KM w zaleznosci od mapy i doladowania,
wiec mniejsze turbo gt2860rs powinno wstawac tez pieknie ;)

odnośnie A/R
https://www.garrettmotion.com/wp-conten ... _pages.pdf

cytujac fragment:
"Turbine A/R - Turbine performance is greatly affected by changing the A/R of the housing. Using a smaller A/R will increase the exhaust gas velocity into the turbine wheel providing increased turbine power at lower engine speeds and resulting in quicker boost response. The smaller A/R also causes the flow to enter the wheel more tangentially, which reduces the ultimate flow capacity of the turbine wheel. This will increase exhaust backpressure and reduce the engine's ability to breathe effectively at high RPM, adversely affecting peak engine power.Using a larger A/R will lower exhaust gas velocity, and delay boost response. The flow in a larger A/R housing enters the wheel in a more radial fashion, increasing the wheel's effective flow capacity, resulting in lower backpressure and more power at higher engine speeds.When deciding between A/R options, be realistic with the intended vehicle use and choose the A/R to bias the performance toward the desired powerband characteristic."
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Ostatnio robiłem znajomemu auto z gt2560, w JDM SR20 wstaje to jak szatan. Jeżeli nie planujesz przez najbliższe lata nie podnosić mocy, zostań przy tym co masz.

Tak jak szaman napisał, regeneracja turbiny na kulce to temat nie do ogarnięcia u nas.

Co do różnic cen, każdy sklep też nakłada swoją marżę, a i może też maja inne rabaty zakupowe, każdy chce zarobić.
t
Jak masz nie uszkodzone muszle, pomyśl nad nowym rdzeniem. Robiłem ostatnio taki zabieg, koszt ok. 2200 pod dom nowego rdzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”