Czy to koniec TURBO ?

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

pitbull
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: pn 29 lis, 2004 11:56
Lokalizacja: poznan

Dzis moja żonka pojechała sobie do miasta swoim 200sxem i jak wracała autko nagle przestało jej jechac . tzn jedzie w miare normalnie jak by mialo z 75km.
Nie bylo i nie ma zadnych dymów i żadnych takich rzeczy.
Sprawdzałem węże i nie czuc zeby cos tam sie zmienalo podczas otwierania przepustnicy i wkrecania go na obroty?
Czy to koniec turbo? Czy moze wastegate sie zaciął ? Czy może już nie ma wirników ?
Jak to sprawdzic ? nie mam nikogo kto by sie znał na silnikach turbo :-(
Rozbiore i sprawdze sam . Prosze tylko o rady i ewentualnie jak ktos ma turbo pasujace plug and play lub org do sprzedania to czekam na oferty :-) POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Pio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 87
Rejestracja: śr 12 paź, 2005 17:06
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Ja myslalem ze mi dzis tez trubina odddala ew dolot, a to poziom paliwa byl za niski....


Podepnil vakuometr techniczny (koszt ok 15) i sprawdz cisnienie doladowania to sprawa nr jeden.
Najtansze panweki ACL RACING, SPRZEGLA EXEDY, OLEJE MOTUL, TARCZE ATE POWERDISC, KLOCKI FERODO DS PERFORMANCE, ZAWIESZENIA KONI oraz WEITEC +plus duzo duzo innych. Bezkonkurencyjne ceny !!! ABSOLUTNIE ZAWSZE !!!

http://WWW.POWER-TUNING.PL
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

To ja sie podlacze z pytaniem.
Z tego co czytalem T25 powinno pracowac cicho przez caly zakres obrotów nawet z noga wcisnieta w podloge. Spotkałem się z faktem, że turbo nie pracuje cicho tylko świszcze i to dosyć głośno-właściciel twierdził, że było wymieniane na nowe, niestety nie był w stanie określic się na jaki rodzaj - czy też na T25 czy na co innego(bo wkońcu nie ma nowych t25).
Auto nie dymi na żaden kolor wszystko chodzi ok ciągnie tak jak powinno-tylko ten świst turbo...
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Świst zawsze jakiś będzie, jeśli jest stożek to znacznie bardziej wyrazisty niż na normalnym filtrze. Podstawą jest sprawdzenie luzów na wirniku, a o tym w szukajce znajdziesz.
200 SXy są zajefajne... nom czy ktoś śmie zaprzeczyć?? <killer>
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dokladnie przy stozku bedzie troche zamieszania, u mnie szumi jak by jakis samolot startowal :)

:arrow: pitbull

Nie koniecznie to sprawa turbo, moze cos z paliwem, jakas nieszczelnosc w ukladzie dolotowym itp. Tak samo moze padl jakis czujnik i komputer przelaczyl sie w tryb awaryjny (poczytaj na stronie glownej w dziale techniczne jest jak sprawdzic bledy w ECCS - wsytarczy srubokret i klucz 10).
pitbull
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: pn 29 lis, 2004 11:56
Lokalizacja: poznan

Wiec sprawdzilem turbo sie kreci. Byl zimny odpalilem. Przejechalem okolo kilometra . Zaczal przerywac. i h.. skonczylo sie tak samo jest jak wczoraj. Jeszcze podjade teraz po benke i skasuje kompa. Jak przyjade postaram sie odczytac kod usterek. Acha i spod autkka dobiega taki dzwiek jakby wastegate tak strzelal ale nie caly czas tylko takie jednorazowe trzaski/pukniecia. Jak karateka na filmie lamie deske :-)
HELP HELP WALCZE


DOBRA juz sobie sam poradziłem :-) Turbo jest wysrane :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”