MBC

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

hehe, mialo byc 'jeśli brniesz do tego...' :mrgreen:

a co do bova to narazie nie ogarniam jak to ma być :? :P
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
pawelYZF
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 83
Rejestracja: sob 03 lut, 2007 16:05

ja mam ogr hks i u mnie dziala ten mbc jak nalezy.
bross_84
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 99
Rejestracja: czw 25 sty, 2007 20:15
Lokalizacja: Rzeszow

pawelYZF pisze:ja mam ogr hks i u mnie dziala ten mbc jak nalezy.
mozesz zrobic fotke i wzucic ja na forum??
bert
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 61
Rejestracja: wt 13 lut, 2007 20:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Panowie, mylicie pojęcia, zawór wg jest sterowany ciśnieniem turbiny, w serii s13 0,8bar w s14 0,6bar. Natomiast bov (blow off) jest sterowany podciśnieniem z kolektora ssącego. Przewód sterujący do bova wpina sie zaraz pod przepustnicą, gdzieś na forum było kiedyś zdjęcie. Oryginalnie to wyjście z kolektora jest zaślepione takim gumowym... grzybkiem?? :wink: Nie spina sie mbc z bovem, przynajmniej ja nigdy nie widziałem czegoś takiego :D Jedynie mbc mając w kabinie można zapiąć do wskaźnika doładowania (Turbo timera chyba, ale pewien nie jestem)

Pozdrawiam

P.S. Też nie wiem do czego jst abluft
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Uwaga uwaga wjeżdża mega kotlet, ale czy ktoś doszedł co to jest ten ablift i czy faktycznie można go wpiąć w wskaźnik doładowania ?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

to juz chyba gdzies bylo, "abluft" poprostu jest to wyjscie powietrza do atmosfery,

działanie MBC:
MBC blokuje przeplyw powietrza z turbiny do aktuatora wastegatu(podbija seryjnie ustawiony boost), w tym czasie aktuator jest polaczony z abluftem czyli wyjsciem do atmosfery,
jak boost podskoczy do wartosci skreceni na srubie MBC to sie otwiera przeplyw powietrza z turbo do aktuatora wastegate'u,(abluft sie chyba tedy przytyka)

podłaczenie wskaznika doladowania nie ma sensu do abluftu, musisz sie wpiac trojnikiem za turbina a przed MBC.

jak cos pomylilem to poprawcie ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Fabisz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 184
Rejestracja: ndz 05 gru, 2010 01:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

szaman pisze:to juz chyba gdzies bylo, "abluft" poprostu jest to wyjscie powietrza do atmosfery,

działanie MBC:
MBC blokuje przeplyw powietrza z turbiny do aktuatora wastegatu(podbija seryjnie ustawiony boost), w tym czasie aktuator jest polaczony z abluftem czyli wyjsciem do atmosfery,
jak boost podskoczy do wartosci skreceni na srubie MBC to sie otwiera przeplyw powietrza z turbo do aktuatora wastegate'u,(abluft sie chyba tedy przytyka)

podłaczenie wskaznika doladowania nie ma sensu do abluftu, musisz sie wpiac trojnikiem za turbina a przed MBC.

jak cos pomylilem to poprawcie ;)
Mhm w takim razie wyporwadzę go gdziekolwiek, działanie mbc znam a wskaźnik mam już wpięty normalnie. Dzięki za odpowiedź na kotleta ;)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Fabisz pisze:Dzięki za odpowiedź na kotleta ;)
to tak ulgowo odpowiedziane dla potomnych :P
nastepnym razem nabawisz sie podpisu pod nikiem - mistrz kotleta ;)
EOT
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”