Jak podłączyć turbo?

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
witu16nsk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 182
Rejestracja: pn 25 cze, 2007 17:51
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Witam :) kupiłem sobie wczoraj nissanka 200sx s13 tylko że z zdemontowaną turbiną.. nie wiem jak podłączyć te kabelki co do niej idą, te podciśnienia czy jakoś tak :P mógł by mi ktoś POKAZAĆ na zdjątku jak to sie podłącza i co gdzie? bo mam te przewody wszystkie tyle że zaślepione jakoś czy co.. turbo T25 ;)
Awatar użytkownika
krzaq4
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 107
Rejestracja: wt 04 mar, 2008 10:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

hej. do turbinki przychodza w zasadzie 4 przewody. 2 z nich sa metalowe z duzymi oczkami >= fi14mm. To są przewody doprowadzajace i odprowadzajace wode z i do turbiny. Do nich potrzebne są takie śruby puste w środku. Wkrecasz je po boku turbiny. Kolejny przewod metalowy zakonczony jest nakretka z gwintem, wkrecasz go od gory w turbo. Na dole przykrecasz taki gruby przewod na 2 sruby. to jest odplyw oleju. Filozofia zadna, jednakze niezle sie napocisz bo pewnie bedziesz musial odkrecic kolektor. zakup od razu nowe uszczeleczki kolektor-turbo, kolektor-glowica itd. Powodzenia! Sciagnij sobie ze stronki manual do 200sx'a, tam jest fajny rysunek pogladowy calego ukladu turbo-kolektor, wydech.Pozdrawiam
xree
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 186
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 06:00
Lokalizacja: Polkowice/Lubin
Kontakt:

wszystko ładnie pięknie:P tylko proponuję sprawdzić czy kolektor gdzie łączy się z turbiną(płaszczyzna) jest prosty i reszte połączeń gdzie zakładasz uszczelki, dodatkowo daruj sobie uszczelki po pare zł bo zobaczysz dojdziesz do takiej perfekcji rozkręcania i skręcania tego wszystkiego że bedziesz to robił w przewie między kawą a papierosem:P Jak będziesz chciał konkretne uszczelki to się odezwij - oczywiście nie są tanie:P
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

to moze wrzuc fote co chcesz podpinac bo narazie to niewiele mozna wywnioskowac, kabelkow to do turbiny sie nie podpina, przewod podcisnieniowy idzie jedynie do WG, moze zaslepione sa inne przewody a wydaje Ci sie ze ida do turbiny?
Reszta jak koledzy pisali..
I jak bedziesz sie bawil z podlaczaniem przewodow olejowych to pomysl od razu o przewodzie zasilajacym turbo, oryginalny nie jest zbyt dobry, mozna zrobic za niewielkie pieniadze taki przewodzik teflonowy w oplocie metalowym...
sibol
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: czw 19 lut, 2009 22:37
Lokalizacja: Wrocław

Zmuszony jestem odgrzac ten temat, bo dzisiaj zdemontowalem Turbo T25 w mojej Nysce CA18DET i zauwazylem, ze jeden przewod wodny od/do turbo nie jest zakonczony ani gwintem ani oczkiem z jednej strony (oczywiscie od strony Turbo jest oczko), tylko zwykly gumowy waz montowany na opaske do jakiegos krucca. Stad moje pytanie czy to normalne? I gdzie oraz jak ten przewod (po prawej na zalaczonym obrazku z manuala) powinien byc podlaczony? Fotka uratowala by mi zycie i zaoszczedzila mnostwo czasu.
Załączniki
chodzi o ten przewod po prawej stronie na zalaczonym obrazku
chodzi o ten przewod po prawej stronie na zalaczonym obrazku
edek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 92
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 12:34
Lokalizacja: słupca

przewód idzie z tylu glowicy i biegnie do wężyka od nagrzewnicy
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Gumowy wąż idący w miskę oleju to odpływ oleju z turbo.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
sibol
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: czw 19 lut, 2009 22:37
Lokalizacja: Wrocław

edek pisze:przewód idzie z tylu glowicy i biegnie do wężyka od nagrzewnicy
A gdzie dokladnie jest ten wezyk od nagrzewnicy?

I czy on przypadkiem nie konczy\rozpoczyna sie pod kolektorem z prawej (od strony pasazera) strony silnika?
Awatar użytkownika
grzesko
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: wt 18 sty, 2011 11:20
Lokalizacja: Siedlce

Odgrzeje kotleta. Może mi ktoś wytłumaczyć gdzie podpiąć odpływ wody z turba? Od tyłu kolektora ssącego biegnie mi taki wężyk i tak jakby pasował żeby połączyć go z przewodem od turba. Ale jak to później połączyć z nagrzewnicą? Proszę o łopatologiczne opisanie co trzeba zrobić ;)
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Obrazek

wystarczy?
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
grzesko
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: wt 18 sty, 2011 11:20
Lokalizacja: Siedlce

bardziej chodziło mi o coś takiego :)

Obrazek

już raczej wiem co i jak
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

podobno w tej zaślepce kol.ssaćego jest tylko przejście wody z turba do jakiś węży idących pod ssakiem. Czyli że można połączyć bezpośrednio wode z turbo z tym wężem obok ori wejscia na turbo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”