problem z doładowaniem s13 t28

Wszystko dotyczące użytkowania, dobierania, eksploatacji turbin oraz ew.napraw

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Student
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 95
Rejestracja: ndz 12 mar, 2006 13:48
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

sprawa wygląda mianowicie tak turbo t28 w s13 turbo zostało zakupione od gela i jest taki problem ze turbo chodzi na 0.5 bara po podniesieniu ciśnienia na MBC dalej pompuje 0.5 a jak puszcze nogę z gazu i znowu dodam wkręca się na bara przez sekundę i później znowu spada do pozycji wejściowej 0.5 w żaden sposób nie mogę ustawić większego stałego doładowania niż 0.5 i teraz nie wiem czy to wina MBC czy samej turbiny , turbina niby miała być igła dotarłem silnik i zacząłem kręcić MBC i nici turbina przejechała jakiś 1000 km spotkał się morze ktoś z czymś takim ....
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

jest bardzo prawdopodobne że pękła ci muszla wydechowa,

sprawdź też luz wzdłużny na wirniku - przy większych doładowaniach czasem leci łożysko oporowe
przy wczesnym wykryciu jest to do wyleczenia za kilka stówek..
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
ppp
Stały gość
Stały gość
Posty: 237
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 18:33

może mbc lipny,wastegate też może być niesprawny,albo może jakaś nieszczelność.Jeszcze jest możliwość ,że cześć gorąca i zimna nie są dobrze skręcone.Popryskaj tam wd40 lub sprayem do czyszczenia przepustnic,jeśli obroty się zmienią to tam nieszczelność.
Awatar użytkownika
Student
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 95
Rejestracja: ndz 12 mar, 2006 13:48
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

juz naprawione sie okazało lipne mbc zapiołem inne i teraz trzyma stałe dołądowanie....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turbo”