malowanie alu

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
p.g.
Stały gość
Stały gość
Posty: 228
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 12:19
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

panowie zima praktycznie sie konczy wiec chce odnowic aluski sezonowe, poniewaz nie sa w najlepszym stanie i dotychczasowy kolor znudzil mi sie okrutnie. chcialbym na nich chociaz jeden sezon przelatac bo watpie zeby przetrwaly dluzej :) wiec nie chce niewiadomo ile kasy w nie ladowac. zanabylem lakier w szparju akrylowy motipa oraz podklad do tego rowniez motipa oczywiscie do aluminium. pytanie moje czy stary lakier musze usunac czy po prostu dokladnie zmatowic tak aby podklad z nowym lakierem przylegal elegancko do niego. mozna tez uzyc scansola (czy jakos tak) ale na zdrowy rozum pozniej i tak powinno sie zmatowic cala powierzchnie (chyba ze sie myle). ktos probowal? czegos chce mi odradzic? licze na pomoc pozdro
mlodyrumak17
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 55
Rejestracja: pt 06 lut, 2009 13:50
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

ma może ktoś u ciebie kompresor to zapodaj takie coś
http://moto.allegro.pl/item590651404_su ... ps_11.html

albo myjkę ciśnieniową to już testowałem
http://moto.allegro.pl/item585124815_ze ... niowa.html

jeśli nie masz możliwości to papier ścierny 240 i trzeba się przyłożyć możesz poprzedzić 120 ale póżniej dokładnie 240 żeby rysy zetrzeć ze 120 , zastanawiam się czy podkład w sprayu pokryje dobrze rysy z papieru bo daje on cieniutką warstwe ...

powodzenia bo lakier na felgach jest bardzo twady i musisz sie wykazać cierpliwością żeby ładnie wyszło tym bardziej sprayem.
Awatar użytkownika
p.g.
Stały gość
Stały gość
Posty: 228
Rejestracja: sob 02 sie, 2008 12:19
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

myslalem wczesniej nad pisakowaniem ale sobie odpuscilem bo zarowno felgi jak i samochod nie jest na pokaz szczegolnie majac takich slepych sasiadow obijajacych mi fure raz na miesiac. to czy podklad pokryje rysy to raczej nie istotne bo wiekszych loch nie zlokalizowalem a mniejsze sa ledwo widoczne.
mlodyrumak17
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 55
Rejestracja: pt 06 lut, 2009 13:50
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

ale mi chodzi o rysy zrobione papierem ściernym znam gościa co papierem 600 i na wode jedzie przed podkładem :wink:
Awatar użytkownika
robacek
Stały gość
Stały gość
Posty: 435
Rejestracja: pn 11 sie, 2008 08:57
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

ja malowalem i tak: nie zdzieraj farby bo sie zarąbiesz na maxa mimo super kwasow do jej usuwania. matuj 600 na mokro na to podklad w sprayu lub jesli podobny kolor to dawaj bez podkladu. ja robilem podklad szary na to gruboziarniste srebro i bezbarwny z dwie warstwy wygladalo super. a ubytkow w sloncu i tak nie bylo widac wiec do normalnego użytku szkoda kasy na uzupelnianie dziurek itp;) mam pistolet ale wtedy lakiernik nabijal mi wszystko do sprayow i bylo git:)
F*** JDM be a ricer. :]
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

podlacze sie zeby niezakladac nowego
ojciec mojego kumpla pracuje na tokarni w krakowie i maja tam wanne do chromowania
i ja chcialem sobie walnac chromek na te adwany z 300zx'a z allegro
Obrazek
tak to moze wygladac (to niebieskie to folia zabezpieczajaca)
i tu pytanie czy mozna nalozyc chrom w procesie technologicznym odpowiadajacym chromowaniu stali na aluminium pytalem jego ale on sie niezna
widzialem produkty z tego zakladu jest dobrze
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

cudo felga.... najtansze doprowadzenie felg do ladnego stanu to wypoleorowanie... troche pracochlonne ale efekt ladny:)
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

nismo250 pisze:podlacze sie zeby niezakladac nowego
ojciec mojego kumpla pracuje na tokarni w krakowie i maja tam wanne do chromowania
i ja chcialem sobie walnac chromek na te adwany z 300zx'a z allegro
[url=http://images39.fotosik.pl/91/9ddd3dc5fefdae0bmed.jpg]Obrazek[/URL]
tak to moze wygladac (to niebieskie to folia zabezpieczajaca)
i tu pytanie czy mozna nalozyc chrom w procesie technologicznym odpowiadajacym chromowaniu stali na aluminium pytalem jego ale on sie niezna
widzialem produkty z tego zakladu jest dobrze

:shock: Sztuka stary
ile cie to wynionsło, bo myślę nad chromem na moje 15" :mrgreen:
Rice is nice
Obrazek
Prometeusz
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 17
Rejestracja: śr 16 lis, 2005 16:56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

dorzuce się z pytaniem do tego tematu.
czy ktoś już polerował aluski i wie czym to zrobić żeby wyszło "lustro"?
Awatar użytkownika
bak3ns
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 52
Rejestracja: ndz 22 paź, 2006 14:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Prometeusz pisze:dorzuce się z pytaniem do tego tematu.
czy ktoś już polerował aluski i wie czym to zrobić żeby wyszło "lustro"?
jestem na etapie odnawiania moich felg, w tym polerowanie rantu. zacząłem od ściągnięcia oryginalnej warstwy klaru. do tego potrzebujesz jakiś środek - ja korzystam ze scansol'a. trochę dziobania, ale daje radę. Później papier. u mnie trzeba było usunąć delikatne rowki wytoczone na feldze, które mają służyć przywieraniu klaru. Do tego użyłem 400. później 800 i 1000. Następnie filc montowany na wiertarkę, pasta polerska (zakupione w castoramie) i jazda ;) efekt całkiem przyjemny dla oka. Jak znajdę aparat to zarzucę jakieś fotki.

Mam nadzieję, że owocem moich prac będę mógł podzielić się już za tydzień (załączę tez foto).
Niechętnie przyjmę krytykę, ale wskazówki są jak najbardziej mile widziane ;)
RS13 ka24de in progress...

'cos there's no replacement for displacement.
Awatar użytkownika
przemekD
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 09:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Tu jest wszystko o polerowaniu felg:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=24326
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

Tomek89 pisze:
nismo250 pisze:podlacze sie zeby niezakladac nowego
ojciec mojego kumpla pracuje na tokarni w krakowie i maja tam wanne do chromowania
i ja chcialem sobie walnac chromek na te adwany z 300zx'a z allegro
[url=http://images39.fotosik.pl/91/9ddd3dc5fefdae0bmed.jpg]Obrazek[/URL]
tak to moze wygladac (to niebieskie to folia zabezpieczajaca)
i tu pytanie czy mozna nalozyc chrom w procesie technologicznym odpowiadajacym chromowaniu stali na aluminium pytalem jego ale on sie niezna
widzialem produkty z tego zakladu jest dobrze

:shock: Sztuka stary
ile cie to wynionsło, bo myślę nad chromem na moje 15" :mrgreen:
sztuka ale nie moja
napisalem przeciez "tak to moze wygladac "
zdiecie jest z neta przedstawia fabryczny chom advana
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
lawina
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 16 lut, 2008 03:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

po polerowaniu efekt jest zajebisty... sam polerowalem felgi w sowim poprzednim nismo (micra) i podziele sie doswiadczeniem...

sciaganie orginalnego lakieru z felgi to naprawde pomimo uzywania roznych zracych preparatow, kupa roboty... a jeszcze ciezsze sie to robi gdy chcesz sciagnac lakier tylko z okreslonej czesci felgi i musisz sie starac zeby nie zniszczyc lakieru tam gdzie chcesz zeby zostal (ja robilem u siebie ranty felg).

im wiecej gramatur papieru sciernego uzyjesz przy polerce tym lepszy bedzie efekt lustra... ja uzywalem 5 roznych... nie pamietam jakie dokladnie, ale skonczylem chyba na 2500 i juz przy tym papierze efekt byl niezly...

nastepna sprawa to pasta polerska... probowalem autosolu... efekt byl.. ale to nie bylo takie lustro jakie sobie wyobrazalem... wiec zaczalem testowac pasty polerskie takie.... hmm.... przemyslowe (?), sprzedawane w postaci takich twardych klockow... efekt duuuzo lepszy...

I najwazniejsza sprawa... dbanie o felge...
nie ma co sie oszukiwac.... wypolerowana felga to gole aluminium wystawione na czynniki zewnetrzne... nie mozna takiej felgi myc na myjniach gdyz od detergentow zmatowieje.... najlepszy specyfik do mycia wypolerowanej felgi to... ludwik. Wiec za kazdym razem gdy felga jest brudna to czyscimy ja ludwikiem i woda... recznie... Aby zachowac efekt lustra co kilka dni trzeba taka felge wyczyscic z pylu z klockow i przynajmniej raz w tygodniu przepolerowac (i tu bardzo dobrze wlasnie sprawdza sie autosol). No i juz napewno nie mozna sobie pozwolic na jazde w zime... sol na drogach bardzo szybko zniszczy efekt nad ktorym spedzilismy ciezkie godziny...

felga nie dbana bardzo szybko zmatowieje, zasniedzieje i do tego zaczna sie robic wzery. A zeby usunac glebsze wzery trzeba bedzie od poczatku felge polerowac.... zaczynajac od jakiegos papieru typu 200...

Felge zawsze mozna polakierowac bezbarwnym lakierem... ale lustra juz nie bedzie...

Podsumowujac...
Zastanow sie czy napewno bedziesz mial czas i ochote dbac o wypolerowane felgi... ja myslalem ze bede mial czas i ochote.... ale niestety... praca, szkola i okazalo sie ze nie mam... przyszla zima, nie mialem czasu zmienic kol na zimowe i jezdzilem po soli i szczerze mowiac slabo mi sie robi jak sobie przypomne ile czasu i pracy wlozylem w to zeby felgi byly ladnie wypolerwane a teraz wygladaja tak tragicznie ze pomoze im tylko ponowna polerka.... tylko ze tym razem zaczynajac od papieru 200...

wg mnie bardzo dobra alternatywa jak chcesz miec ladne felgi i nie musiec zapieprzac ze szmatka co kilka dni jest oddanie felg do piaskowania i lakierowania proszkowego...

jesli chodzi o informacje na temat polerowania to polecam forum cultstyle.pl jest tam naprawde duzo dobrych projektow...
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

no i znowu sam sobie odpowiem
nie ,nieda sie chromowac aluminium tak jak stali trzeba to podem adpuscic
zeby chrom zmieknol
jest tylko pare zakladow w pol
cena 300-400zl za stuke i byle czego niebiora
a polerka to spoko na lato i na jakis prostych felach jak wejdzie pyl z klockow ,piasek albo proch z opon w zakamarek na dluzej to amen ja ide w chrom
a tak to ma wygladac niewiem tylko czy srodka na zielono niewalnac ?
Obrazek
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”