przednie lampy s13 - tuning

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
robacek
Stały gość
Stały gość
Posty: 435
Rejestracja: pn 11 sie, 2008 08:57
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

skotny chill:)

scooter jak zawsze dzieki za info i oczywiscie nie wiem skad mi sie tam 1600 wzielo:D
pomysle co wybrac ale pewnie jako ze nie bedzie mi sie chcialo dlubac z blaszkami jakimis bo nie mam pojecia o co chodzi:P to kupie te +30%

thx za pomoc;)
patryk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: pt 17 lut, 2006 22:09
Lokalizacja: Pruszków

Oto moje nowe oko :) do tego xenon, świeci rewelacyjnie...
Załączniki
Zdjęcia-0004.jpg
Awatar użytkownika
koniu83
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: wt 17 lip, 2007 23:39
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

patryk pisze:Oto moje nowe oko :) do tego xenon, świeci rewelacyjnie...
napisz cos o kosztach takiej zmiany na lepsze:)
zalezy mi na poprawie oswietlenia ale niemam tyle zdolnosci i zapalu chyba zeby zmieniac na soczewki :D
www.alpinet.pl - usługi wysokościowe
sajo
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 194
Rejestracja: czw 29 maja, 2008 22:24
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

A powiedz mi kolego z skąd masz takie piękne soczewki gdzie takie można dostać.
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

ooo mega :) pochwal się jakimiś fotkami z montażu, skąd dorwałeś takie szkło spolerowane na środku? masz zwykle czy bixen soczewki? ja u siebie w szafce mam dwie soczewki bixenonowe i niewiem czy się doczekają montażu ale u ciebie to super wyszło :) gratulacje :)
a soczewki możesz dostać na allegro np ;) do sajo ;)
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Patryk dobra robota z tymi soczewkami. Pochwal sie cos wiecej na ich temat.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
patryk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: pt 17 lut, 2006 22:09
Lokalizacja: Pruszków

Więc tak, Lampy nabyłem będąc na urlopie we Francji. Wypatrzyłem je przypadkiem, pochodzą od jakiejś ciężarówki, ważne że szerokość i wysokość szkła się zgadzała, na wcisk zmieściły cię w oryginalne ramki mocujące. Trzeba było się na przerabiać tył lampy bo był za wielki i nie mieścił się, powycinać oryginalne mocowania z mercedesa czy z innego tira . Lampy sygnuje marka Hella, posiadają homologację, są to światła mijania, więc jedna wada to to że nie ma długich świateł. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.... xenon świeci lepiej niż seryjne drogowe. Zapłaciłem 200 euro i jestem strasznie zadowolony z efektu końcowego
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

trochę dużo cię to wyszło, a poza tym myślałem że sam się pokusiłeś o przerabianie ;) ja mam gołe soczewki, jak już będę przekonany że seryjne lampki są słabe to wtedy się zajmę tym tematem ;) tak czy siak wygląda fajnie :)
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

Michalek - seryjne lampki są słabe ;)

patryk - w żarniku xenonowym do świateł 'drogowych' jest na xenonie przesłonka, która odskakuje i xenon świeci wyżej... może wystarczy wymiana żarników i mały tuning okablowania? ;)

czy soczewka do bixenona też musi jakaś specjalna być? bo zwątpiłem już...

A z tymi lampami masz regulację wysokości i kąta?
patryk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: pt 17 lut, 2006 22:09
Lokalizacja: Pruszków

wszystko weszło na seryjne miejsca więc reguluje się seryjnymi śrubami. Ja nie spodziewałem się aż takiej poprawy:)
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

w prawdziwym bixenonie to soczewka ma przesłonę która na elektromagnesie opuszcza się lub podnosi, wygląda to mniej więcej tak klik filmik gdy wkładałem taką soczewke do mojego motocykla, dla bardzo chętnych mogę porobić zdjęcia i filmy jak to działa :P ogólnie mówiąc mega wielka poprawa światła przed pojazdem, oczywiście gdy są odpowiednio ustawione :)
patryk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: pt 17 lut, 2006 22:09
Lokalizacja: Pruszków

ja kupiłem te przezroczyste lampy z allegro i chciałem zamontować soczewkę bi-xenon, ale fizycznie to nie jest możliwe, w otwieranych lampach naszych sx'ów nie ma tyle miejsca
Awatar użytkownika
michalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 160
Rejestracja: czw 02 paź, 2008 19:14
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

jeszcze nie rozbierałem przednich lamp, także trudno mi cokolwiek powiedzieć, moje soczewki bixenonowe mają długość 14cm plus pare cm palnik z oprawką
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

patryk pisze:ja kupiłem te przezroczyste lampy z allegro i chciałem zamontować soczewkę bi-xenon, ale fizycznie to nie jest możliwe, w otwieranych lampach naszych sx'ów nie ma tyle miejsca

a duza jest roznica miedzy tymi z allegro a seria ?? i czy masz zwykle zarowki czy jakies lepsze typu +30% ??
patryk
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 63
Rejestracja: pt 17 lut, 2006 22:09
Lokalizacja: Pruszków

straszna lipa te lampy z allegro, zszarzały odbłyśnik, już nie wspomnę o geometrii światła- jak je podłączyłem to na ścianie pojawiła się jasna kula, to nie było ufo:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”