Polerowanie felg ?

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Mam pytanie dotyczace polerowania felg aluminiowych.... Czym to sie robi ?? Bo jak mi robili orurowanie z kwasówki do IC to polerowali to jakas taka wielka szczota... U mnie na uczelni sa wszystkie porecze z kwasówki i tez polerował to jakis koles szczota na szlifierce.... Mielem do niego podejsc i sie zapytac skad takie cos wziasc ale w koncu sie rozmyslilem :cry: .... Dało by rade felgi aluminiowe wypolerowac na lustro takim czyms ??? Gdzie takie cos mozna kupic ??? Ostatnio jak bylem w obi i sie zapytałem o takie cos to patrzyli sie na mnie jak na idiote... Acha jest jeszcze do tego jakas taka pasta polerska :mrgreen: . A jak nie tym to czym da rade wypolerowac felgi albo ewentualnie gdzie w warszawie ??
Awatar użytkownika
biernik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 103
Rejestracja: czw 24 cze, 2004 22:33
Lokalizacja: g. śląsk
Kontakt:

ja polerowałem moje alumy kiedys i chrom sie kryje jest normalnie lustro tylko trzeba dbać o to
A wiec musisz zedrzec stary lakiel, delikatnie potem ja tak robilem jakims papierem wodnym 600 potem np 1500,
potem kupujesz auto maxa albo jakas inna pasta polerka lekko scierna i musisz polerowac
najlepiej maszyną z jakims filcem. szmata troche bys sie namachal.
tylko tak jak mowie jak nie masz powloki ochronnej w postaci lakieru to musisz uwazac zeby nie porysowac bo aluminium jest w miare miekie i bardziej sie brudzi od hamulców niz lakierowne fele.
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
cziko

fila powiem ci tak !!kup sobie hamerajta taki zel do zdejmowania farb i lakieró!!smarujesz fele pedzlem ty badziewiem żrącym czekasz 5 minut i farba sam sie marszczy i tylko ja jakąs szpachelka czy czym s tam zdjemujesz bez problemu!!pużnie tak jak biernik napisał papierek 500 jedziesz wszystko z grubsza(hyba ze masz głebokie rysy to walisz grubszym papierem np:120 a potem 500 i 1000!!na koniec, moze widziałeś takie urządzenie przypominające wiaką kontówke z gabką okragłą zamontowana lub filcem na żep przyczepaianym(poleruje sie tym auto kilka dni po malowaniu) jedziesz felgi uzywaja cprzy tym pasty polerskiej np firmy G3( ja ją lubie jest brdzo dobra polecam równiez to siastania auta po myciu co jakis czas)
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Co do zestawow do polerowania(szczotki itd.) to u mnie leza jeszcze 2! Pozostalosci po motocyklach!!Cena 50zl! http://www3.polo-expressversand.com/sho ... pGuid=7643 Niestety to jest moja minimalna cena!Krotko piszac sprzedam po kosztach!
Co do polerki to akurat zaczalem polerowac oryginalne fele z S13-ki! Pierwsza czynnoscia jaka trzeba zrobic jest przeszlifowanie felg grubym papierem sciernym! Ja jade uzywana 60-ka! Potem jeszcze 100 a nastepnie szczotkami! Mozna tez lakier zedzec szczotka z duza iloscia pasty ale jest to czasochlonne!! Tym bardziej ze itak oryginalne fele trzeba grubym(100) papierem potraktowac zeby byly gladkie a nie chropowate jak sa seryjnie!!W felgach gladkich na szczescie niema tego problemu!!
Kolejnym wymaganiem do pracy ta szczotka jest jakas najtansza wiertarka!! Najlepiej kupic nowa w Castoramie!!! Po 4 felgach i silniku wiertarka bedzie do wyrzucenia lub ODDANIA NA GWARANCJI!!! Wiertarki sluza do wiercenia przodem a nie bokiem wiec zadne lozysko tego nie wytrzyma!! Ja juz zajechalem 2 BOSCHe i 2 SKILe!! Wszystkie ojca!! Wiec sie "denerwowal". Teraz sam mam wiertare z castoramy!! Juz druga odkad zaczalem szlifowac!!
Nastepna rzecz
fila powiem ci tak !!kup sobie hamerajta taki zel do zdejmowania farb i lakieró!!smarujesz fele pedzlem ty badziewiem żrącym czekasz 5 minut i farba sam sie marszczy i tylko ja jakąs szpachelka czy czym s tam zdjemujesz bez problemu!
Ja bym czegos takiego na aluminiunm nie stosowal!! Skoro w 5 minut zjada farbe to musi byc bardzo zrace!! A skoro zrace to felgi tez nadgryzie!! Na stal i zelazo zaden problem!! Sa wytrzymalsze! Przed uzyciem tego shietu przeczytaj dokladnie przeciwwskazania i zastosowanie!!
Sulo

Cytat:
fila powiem ci tak !!kup sobie hamerajta taki zel do zdejmowania farb i lakieró!!smarujesz fele pedzlem ty badziewiem żrącym czekasz 5 minut i farba sam sie marszczy i tylko ja jakąs szpachelka czy czym s tam zdjemujesz bez problemu!

Ja bym czegos takiego na aluminiunm nie stosowal!! Skoro w 5 minut zjada farbe to musi byc bardzo zrace!! A skoro zrace to felgi tez nadgryzie!! Na stal i zelazo zaden problem!! Sa wytrzymalsze! Przed uzyciem tego shietu przeczytaj dokladnie przeciwwskazania i zastosowanie!!
Nie zjada alu smarowałem tym fele w hondzie, bezbarwny schodzi niezle gorzej jest z bazą
Naturalnie po polerce pryskałem bezbarwnym ( alu dosyć szybku się utlenia)
mgosc

Pracuję jako kontroler jakości w firmie z grupy ATS produkującej fele m.in. dla merca, porshe, bmw i innych. Swego czasu można było u nas regenarować kółka, ale chłopaki zaczęli kombinować - przynosili stare, a wynosili nowe - i się skończyło. Wracając do tematu może są inne firmy które to robią. U nas są przy tym lakiery typu highgloss - z wysokim połyskiem - koło wygląda po tym jak po chromie. Ale powłoka jest dużo trwalsza, bo najpierw idzie lakier proszkowy podkładowy, potem baza dająca kolor i ona koniec lakier proszkowy bezbarwny. Efekt jest rewelacyjny.
Grzesiek85

mgosc pisze:Pracuję jako kontroler jakości w firmie z grupy ATS produkującej fele m.in. dla merca, porshe, bmw i innych. Swego czasu można było u nas regenarować kółka, ale chłopaki zaczęli kombinować - przynosili stare, a wynosili nowe - i się skończyło. Wracając do tematu może są inne firmy które to robią. U nas są przy tym lakiery typu highgloss - z wysokim połyskiem - koło wygląda po tym jak po chromie. Ale powłoka jest dużo trwalsza, bo najpierw idzie lakier proszkowy podkładowy, potem baza dająca kolor i ona koniec lakier proszkowy bezbarwny. Efekt jest rewelacyjny.
a jaka jest cena takiego zabiegu?? :-D
mgosc

Szczrze mówiąc nie wiem bo u mnie to funkcjonowało jako przywilej pracowniczy - chodzi mi o to że może gdzieś coś takiego robią, a powłoka lakiernicza to również zabezpieczenie przed korozją i przy takim lakierowaniu bardzo dobre
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Mam pytanie.... Jak juz felgi wypoleruje to czym je zabezpieczyc ??? Zabezpieczac je czy nie ??? Tzn wiem ze pewnie powiecie lakierem bezbarwnym tylko ze jakim i gdzie ja taki kupie :D. Takie wypolerowane felgi szybko sie utleniaja ??? Czym je czyscic ??
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Fila. pisze:Mam pytanie.... Jak juz felgi wypoleruje to czym je zabezpieczyc ??? Zabezpieczac je czy nie ??? Tzn wiem ze pewnie powiecie lakierem bezbarwnym tylko ze jakim i gdzie ja taki kupie :D. Takie wypolerowane felgi szybko sie utleniaja ??? Czym je czyscic ??
Ja zawsze czyszcze "NeverDul'em" albo Chrom-Alu-Politur! Niewiem jak jest z pasta "tempo" albo Autosolem!! Nie jestem pewien czy te 2 ostatnie nie sa zbyt ostre!!Musialbys przetestowac!Felgi dobrze wypolerowane i przejechane woskiem do karoserii trzymaja sie calkiem niezle!! Pod warunkiem ze nie uzytkujesz ich w zimie na posypanej sola jezdni!!!
Co do lakierowania to najlatwiej je oddac do lakiernika!! A jesli sam chcesz robic to spraj bezbarwny!! Tylko trzeba bardzo uwazac zeby ci sie zacieki nieporobily!!
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

EMWU is dead
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”