"Sound tuning" zamykanych drzwi

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Witam,

Taki problem: drzwi mi skrzypią. I wcale to nie śmieszne. Jak kupiłem rok temu było wszystko ok z drzwiami pasażera - lekko chodziły i bez odgłosów. Drzwi kierowcy - ciężej, nierówno i takie powążne, niskie skrzypienie.

Teraz (po deszczach?) to samo mam i u pasażera. Szczerze to miałem nawet obawy czy tam się coś nie urywa na zawiasach, choć po drzwiach tego nie widać - nie latają góra/dół i parkują po zamknięciu tam gdzie powinny.

Bez demontażu nie za bardzo widać co tam jest. Nasmarowałem taki języczek w połowie wysokości, który wchodzi w połowie drzwi i coś się poprawiło, ale może mieliście/macie podobne przypadki?

Pozdrawiam,
Marcin
240sx s13
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Nasmaruj zawiasy, wystarczy WD-40
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

a wd40 nie wysusza?? nie powinno byc cos na bazie silikonu co brudu nie łapie??
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Ja smaruję wazeliną techniczną,
ale jak ktoś nie wie co w drzwiach może skrzypieć to WD-40 wydaje się odpowiednim środkiem (ze względu na zdolność penetracji) - na jakiś czas nasmaruje ;)
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Aluzju poniał, ale gdyby to było takie zwykłe skrzypienie to już dawno go nie było. Rzecz w tym, że to bardziej przypomina trzeszczenie jakby się coś wyłamywało. Ale skoro twierdzicie, że tak ma być to WD-40 :) A może smar ŁT ?
240sx s13
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

daj najpierw WD - dobrze penetruje, jak masz jakiś syf w zawiasach to powinno rozpuścić, jeśli za jakiś czas znowu zaczną gadać to zapodaj łt albo po prostu olej silnikowy...

jak chcesz zrobić na solidnie to benzyna ekstrakcyjna na zawias żeby wypłukać syf, podsusz i zapodaj smarowidło, winna nastać cisza absolutna...
Ostatnio zmieniony pn 14 cze, 2010 00:16 przez roball, łącznie zmieniany 1 raz.
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Pewnie jak zamykasz drzwi to w momencie trzasku czuć opór? Jeśli tak to coś jest pokrzywione i tak łatwo nie pójdzie. Takie rzeczy dzieją się w rozbitkach ofc.
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

PiotrekŁDZ pisze:Pewnie jak zamykasz drzwi to w momencie trzasku czuć opór? Jeśli tak to coś jest pokrzywione i tak łatwo nie pójdzie. Takie rzeczy dzieją się w rozbitkach ofc.
a czytałes temat o góry??
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
laser
Stały gość
Stały gość
Posty: 246
Rejestracja: czw 23 lip, 2009 12:02

Tak właśnie jest - jest opór. Jedyny pozytyw, że poza tym zamykają się ok.

Co więc robić: smarować czy kombinować z ich zdjęciem? Może ktoś już to przeszedł i podpowiem jak to w praktyce wygląda?

ml
240sx s13
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

obwiesiły sie - miały prawo po tylu latach niekoniecznie musi to oznaczac ze buda byla bita

spróbuj je podnieść podkręcic nie wiem trzebaby było zobaczyc w serwisówce
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Filipek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 142
Rejestracja: wt 29 wrz, 2009 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dobrym patentem który sam rozkminiłem na to żeby drzwi zamykały się lepiej jest owinięcie tego cyngla który jest na budzie samochodu ( ten który drzwi łapią przy zamykaniu) Taśmą izolacyjną dosyć grubo , poza tym posmaruj zawiasy smarem ( najlepszy jest brunox- smar do amortyzatorów rowerowych z silikonem)
Tani i dobry sposób a poczujesz dużą różnicę :) Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”