Przyciemnianie szyb-lustro

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Blind
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: wt 10 sie, 2010 20:15

Witam.
Osobiście jeszcze nie posiadam Nysy, ale mam zamiar kupić s13 stąd moje konto tutaj. Temat jest dla mnie ciekawy bo co tu dużo mówić, foliując szyby samodzielnie odbieracie mi chleb. Wiadomości podziele na kilka odpowiedzi na różne tutaj wypowiedzi.

FOLIA SILVER (lustrzanka, lustro weneckie) -jest wiele rodzai takiej foli, jednak nie polecam na tylną szybę, za to i bez miernika mogą dowód zabrać, ponieważ ... w słońcu razimy tego który jedzie za nami, i stwarzamy zagrożenie w ruchu drogowym.

ZA CO MOŻEMY STRACIĆ DOWÓD - no więc tylko za to co mamy 180stopni od kierowcy, czołówka i boki. Nie ma żadnej foli która spełniała by norme 70% przepuszczalności, najjaśniejsze folie mają 50%, 30, 20 , 5. A tak wogóle to i tak w Waszych Nyskach macie szyby zielone (ewentualnie błękitne) , które już są przyciemnione i przepuszczają 75%. Teraz to co za kierowcą, możemy robić co chcemy , nie trzeba żadnych certyfikatów, możemy sobie tam blachy wstawić, wyjątkiem jest tylna szyba, nie może być lustro.

Szyby z E36 takie jak w Nissanie , to mi się wogóle jakieś dziwne wydaje, Przepraszam ,że wtrącam się w czyjeś kompetencje , ale te szyby są zdecydowanie inne. Nie bierzcie szyby na jej wielkość tak jak na nią się patrzy. E36 ma wąski nadruk ( to takie czarne ) a 200sx ma nadruki szerokie, a więc wchodzi mniej foli, w przypadku przyciemnienia piecowego może to byc róznie liczone.

Moje spostrzeżenia są takie. Jeżeli foliujecie cały samochód, przednie szyby zróbcie najjaśniejszą folią, tył ciemna, efekt będzie taki, że nie będzie się rzucało w oczy to ,że macie ciemne szyby z przodu.

FOLIOWANIE <-> Piec i tu i tu wyciągamy szyby, tylko piecowo musimy wszystkie , stąd duży koszt, szyby są wklejane trzeba wyciąć. Gdy foliujemy w zakładzie też są wyciągane przednie szyby, bo jest prosto, reszte foliuje się bez wyciągania ponieważ są nadruki, i nigdzie nie trzeba wciskać tej foli ( nie ma uszczelek , ramek )

Nie widziałem tematu wcześniej więc moja wiadomość jest dość ogólna, jeżeli będą jakieś pytania jeszcze na temat chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Czy są jakieś restrykcję co do pasa z przyciemnionej folii na przedniej szybie ten pas przeciwsłoneczny.

tak jak ma rocket bunny
Obrazek
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Są są ale dokładnie nie wiem ile może mieć maksymalnie.
Ja miałem naklejoną naklejkę z zawodów SSS na przedniej szybie i jak pojechałem na przegląd to gość fachowo odmierzył palcami ( tak jakbyś palcami robił pistolet i odległość była mniejsza od końcówki kciuka do końcówki wskazującego ) i i stwierdził że nie narusza widoczności :D
Ostatnio zmieniony pt 14 sty, 2011 18:38 przez rtuber, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Można w cm? :mrgreen: Bo każdy ma inne rozmiary dłoni.
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Sorry ale nie uśmiecha mi się jechać do gościa i mierzyć Mu rozstaw palców :mrgreen:
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nie chodzi o jego palce :mrgreen: , może ktoś wie dokładnie jak to w przepisach jest.
Blind
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: wt 10 sie, 2010 20:15

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się ,że jedyny tak naprawdę możliwy pas na przedniej szybie jest to ten oryginalny. Nigdy nie słyszałem o czymś co by mówiło o jakiejś spisanej granicy prawnej. Problemem jest różna wysokość szyby, jedne maja dłuższy jedne krótszy pas, powodem jest nasz zróżnicowany wzrost. Pasy przykleja się tak aby kierowca widział przez szybę. Nie zdarzało się aby policja zatrzymywała takie samochody. Jednak nie polecam przesady bo ktoś może się doczepić.
rtuber pisze:gość fachowo odmierzył palcami ( tak jakbyś palcami robił pistolet i odległość była mniejsza od końcówki kciuka do końcówki wskazującego ) i i stwierdził że nie narusza widoczności
Waśnie stwierdził ,że nie narusza widoczności, a nie ,że ma jakiś wymiar. Na moje oko, jedyne co mógł sprawdzić czy nie jest za wysoki tak na oko, czy nie przeszkadza w jeździe. Inny wynik był by dla 200sx-a a inny np dla Forda Galaxy.

Oczywiście moje poglądy nie są poparte , żadną znajomością dokładnego przepisu, a jedynie tym co robi się w praktyce, naklejając takie pasy.
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

Pytanie do tych, którzy przyciemniali wszystkie szyby w s13 prócz przedniej - ile metrów folii zużyliście? Jeszcze nie sprawdzałem wielkości szyb, a mam możliwość kupienia folii o szerokości 1,5m i sprzedawana na metry bierzące.
Ostatnio zmieniony pt 04 mar, 2011 13:46 przez matthew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

matthew pisze:Pytanie do tych, którzy przyciemniali wszystkie szyby w s13 prócz przedniej - ile metrów folii zużyliście? Jeszcze nie sprawdzałem wielkości szyb, a mam możliwość kupienia folii o szerokości 1,5m i sprzedawana na metry bierzące.


podlaczam sie do pytanie?
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Zależy czy robiliście to już czy nie.... :P Folii nie ma tak łatwo położyć, wiem bo Sam się bawiłem z 3 szybami z S13 cały dzień, i to jeszcze przy pomocy dwóch moich znajomych. Więc lepiej wziąść więcej i nie martwić się ze braknie ;)
Awatar użytkownika
matthew
Stały gość
Stały gość
Posty: 331
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 08:53
Lokalizacja: Tczew

No wiadomo, że więcej :P , ale ile folii wychodzi na auto?
Blind
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: wt 10 sie, 2010 20:15

MORDA pisze:3 szybami z S13 cały dzień
tył ładnie Ci siadł ?
matthew pisze:No wiadomo, że więcej :P , ale ile folii wychodzi na auto?
To zależy, jak sobie któraś zepsujesz to wiadome ,że Ci wejdzie więcej. Najprościej zmierz sobie tył i boki... pamiętaj ,żeby wymiary trochę zawyżyć (szyba jest gięta, folia zachodzi na nadruk). No i przemyśl czy podołasz z tyłem...
Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Blind pisze: tył ładnie Ci siadł ?
Hmmm to zależy... :) W procentach mogę powiedzieć że 80% zostało ułożone jak należy, niestety w niektórych miejscach wyszły bąbelki z powietrzem... Ale nie wygląda to tragicznie, dużo również zależy od folii czy się łatwo poddaje i czy nie pęka w najważniejszych momentach :P heh

Próbujcie koledzy a będzie dobrze :) Najważniejsze przy przyciemnianiu szyby to spokój i opanowanie ... noom i jeszcze może piwko :mrgreen:
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

probowalismy na mojej nysce robilismy to wieczorem w ta poj*bana pogode wszytko pieknie cacy nic babelkow a na drugi dzien widac rysy na foli po szpachelce ktra byla w zestawie i dlatego ze bylo zimno folia sie sciagnela:( ale to i tak bylo na probe zeby sie nauczyc dobrze to wykonywac:) jeszcze pewnie nie jedena proba bedzie
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”