różne lampy a prawo.

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

mysle, ze w przypadku tak rzucajacej sie w oczy modyfikacji, warto by bylo zaopatrzyc sie w papier diagnosty, iz obydwa reflektory zostaly wyregulowane i swieca zgodnie z regulaminem... zawsze bedzie latwiej przed policja

a jak beda chcieli to zabiora dowod i spowrotem na przeglad, gdzie rzeczywiscie nie powinno byc problemu
Obrazek
Awatar użytkownika
moryc7
Stały gość
Stały gość
Posty: 280
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 12:12
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

fragment artykułu mówi:
Niedopuszczalna zatem jest zamiana typów źródeł światła. Nie wolno montować do reflektorów przystosowanych do żarówek próżniowych żarówek halogenowych, czy też do reflektorów przystosowanych do żarówek halogenowych świateł ksenonowych. Optyki danych lamp nie są przystosowane do zmian źródeł światła.
i moje pytania brzmią, czy całą lampę na xenonową razem z kloszem do tego przystosowanym można założyć? i co do owych xenonów potrzeba? jak to jest z tymi spryskiwaczami? wymagane jedynie jeśli xenon był seryjnie, czy po modyfikacji lampy też musi być? i czy jest jakaś różnica czy jest to zwykłe szkło czy soczewkowe? i jeszcze jedno pytanie- czy wolno mieć różne żarówki w lampach? w jednej xenon w drugiej nie?
kolosezw pisze:a jak beda chcieli to zabiora dowod i spowrotem na przeglad, gdzie rzeczywiscie nie powinno byc problemu
tylko, że kolejne 100zł za wykonanie przeglądu piechotą nie chodzi....
Ostatnio zmieniony pn 20 gru, 2010 15:45 przez moryc7, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszamy do Zakopanego!! http://www.zol.pl/nocleg/sfinks

__________________________________________________
____On the seventh day God created 4 stroke engine<blink>!!</blink> ;] ______
Awatar użytkownika
Marcinrat1
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 340
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 18:34
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

ja to rozumiem tak: jeżeli masz lampę całą w której występuje dana żarówka to nie masz prawa jej zmienić na inną bo klosz nie jest do tego przystosowany (wszyscy ci co mają xenon made in china i walą po oczach na drodze :/)
co do spryskiwaczy nie znam się na tym
reasumując, to że nie ma nic napisane w przepisach i nie jest zabronione nie znaczy że policjant nie może mieć wątpliwości a to upoważnia do zatrzymanie dowodu. tak czy inaczej można czy nie i tak ci dowód kilka razy zabiorą.
Awatar użytkownika
moryc7
Stały gość
Stały gość
Posty: 280
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 12:12
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

a co z negocjacją? policjant na niepodważalną rację zawsze? jak postanowi, że zabiera dowód to nie da się już tego kwestionować? jeśli zacznę mu pokazywać artykuły, podpisy z badania technicznego z tymi dwiema lampami itp. to nic z tego? jeżeli ja jestem 100% pewien legalności tych lamp to mogę się nie zgodzić na oddanie dowodu? (jeżeli policjant go weźmie to teoretycznie nie mam jak go odzyskać i sprzeciw w tym wypadku może na niewiele się zdać). czy mogę zażądać przeprowadzenia jakichś badań na miejscu lub w przeznaczonym do tego zakładzie na koszt komendy?
Zapraszamy do Zakopanego!! http://www.zol.pl/nocleg/sfinks

__________________________________________________
____On the seventh day God created 4 stroke engine<blink>!!</blink> ;] ______
Awatar użytkownika
Marcinrat1
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 340
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 18:34
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

oni nawet nie mówią że mają racje tylko że in się wydaje.. ma prawo choćbyś miał 100 kwitów i przegląd z wczoraj. a czy się dogadasz to już inna sprawa
Awatar użytkownika
moryc7
Stały gość
Stały gość
Posty: 280
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 12:12
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Marcinrat1 pisze: ma prawo choćbyś miał 100 kwitów i przegląd z wczoraj
chore to jest... rozumiem jeśli faktycznie coś wzbudza podejrzenia. ale jeśli ja mam na to wszystko kwity i podpisy, że badanie zostało wykonane na tych 2 różnych lampach i przeszło test pomyślnie, zostało wyregulowane itp., lampy są homologowane to jakie on ma prawo? właściwie to on nie ma prawa się do tego przyczepić. a że wzbudziło kontrowersje to jego sprawa. nie podoba się to niech nie patrzy. toż to normalnie uprzykrzanie życia porządnym obywatelom jest... na prawdę poza "dogadaniem się" (co z pewnością nie z każdym policjantem wchodzi w grę) nie ma innej opcji obrony?
Zapraszamy do Zakopanego!! http://www.zol.pl/nocleg/sfinks

__________________________________________________
____On the seventh day God created 4 stroke engine<blink>!!</blink> ;] ______
Wiscoo

Do nieseryjnego ksenonu zawsze można się przyczepić krótkim pytaniem - czy jest moduł samopoziomowania reflektorów (czyli żyroskop na tylnej belce). Obojętnie, czy cała lampa jest oryginalnym ksenonem z innego modelu.
Awatar użytkownika
Jam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: ndz 01 mar, 2009 13:37

przeglad po zabraniu dowodu kosztuje 20zl bo diagnosta sprawdza tylko czy dana usterka za jaka policjan zabral dowod jest naprawiona

np zabral za cieknacy olej to diagnosta patrzy czy juz nie cieknie i na tej podstawie wystawia kwitek mowiac yze jest ok i z tym sie jedzie po swoj dowod
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”