Montaż Foteli Kubełkowych... Pomoc

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
przemo171988
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 162
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 16:42
Lokalizacja: Wrocław

Zakładam nowy temat bo w poprzednich niczego się nie dowiedziałem.Po kilku lotach na fotel pasażera czy ostrzejszym odbiciu chce zakupić 2 fotele kubełkowe z przeznaczeniem głównie do sportu... Początkowo interesował mnie Model Bimarco Futura... ceny nie są niskie niestety... Kilku użytkowników widzę ma fotele firmy Mirco... Sa te fotele coś warte ? bo cena praktycznie o polowe niższa... Głównie chodzi mi o sposób montażu. Moje autko to 200SX S13.... Nie mam zielonego pojęcia jak to zamontować... czy te fotele z mocowaniami jakoś podchodzą pod seryjne szyny lub czy ktoś ma patent jak to ładnie zamontować żeby było nisko bo to podstawa... z góry dzieki za pomoc chłopaki !! :P
<<< RB25DET >>>
kamil 240
Stały gość
Stały gość
Posty: 259
Rejestracja: wt 11 gru, 2007 18:46
Lokalizacja: z grubej rury 2,5cala

zapytaj uzytkownika SHORT bo jemu wyslalem 1zestaw szyn do montarzu kubelkow w 200sx s13

jak cos to posiadam jeszcze 3 takie setapy

pozdrawiam
Awatar użytkownika
przemo171988
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 162
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 16:42
Lokalizacja: Wrocław

jest to zestaw boczny czy dolny ?? i jaka cena takiego zestawu do 2 foteli ?? pozdro
<<< RB25DET >>>
Awatar użytkownika
piotras1554
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 913
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 15:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ja tak samo jestem chętny na takie szyny do s13 bo mam jakiegoś frankenstein zbudowanego z płaskowników :? jaka cena ??
NISSAN 200SX 4.0 V8 1UZ-TFE
PROFI Z NICZEGO :D
Awatar użytkownika
sobi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 96
Rejestracja: sob 12 gru, 2009 17:34
Lokalizacja: otwock_WOT
Kontakt:

po pierwsze montaz kubełków w 200sx nie nalezy do najprostszych z uwagi na konstrukcje podłogi. radził bym ci wykorzystac elementy szyn z seryjnych foteli i do nich dospawac mocowania kubełkow.

co do samych foteli, wyglad to kwestia gustu, a co do wygody polecał bym fotele o konstrukcji rurkowej komfort jest porownywalny z seryjnymi, natomiast fotele budowane na bazie odlewu z laminatu sa zazwyczaj twardzsze i przy dłuzszym uzytkowaniu niewygodne.

Co do bimarco futura i micro to róznica w cenie wynika z homologacji FIA z tego co kojarze a wykonanie podobne
Awatar użytkownika
przemo171988
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 162
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 16:42
Lokalizacja: Wrocław

Ja generalnie wygodne mam gdzieś.Auto do driftu nie ma być wygodne...fotele maja dobrze trzymać przy dużych prędkościach ! :) wiem że nie jest to proste ale zawsze z pomocą kilku osób będzie łatwiej i na pewno nie jednej osobie się to przyda :) Fajnie jak by właśnie ktoś miał gotowe mocowania jakieś adaptery itp :)
<<< RB25DET >>>
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Fotele sa Mirco bardzo dobre.
Produkuje je gosc u mnie w miescie
Model S1 powinien wpasć miedzy seryjne szynki i bedzie sie go dało zamontować bardzo nisko
Przy ich montazu mozna wykorzystac ten dodatkowy zestaw montazowy ktory rowniez jest sprzedawany do foteli-bedzie prosciej i szybciej.
Awatar użytkownika
przemo171988
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 162
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 16:42
Lokalizacja: Wrocław

masz może jakiś namiar ?? coś taniej zawsze by się przydało :)
<<< RB25DET >>>
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

A z Wojtkiem rozmawiales? Ostatnio na gieldzie na mlynie koles sprzedawal dwa kubelki obszyte skora...stan igla...600zl komplet, piekne, razem z pasami 4 punktowymi ale ja jazdze na codzien po miesie wiec mi nie potrzebne, po drugie czasami kogos z tylu podrzuce. Podjedz w niedziele, moze jeszcze bedzie mial.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

http://fotele-speed.pl/

Taniej niebardzo chce sprzedawać :)
Ale fotele moge polecic,sam na nich jezdze
Awatar użytkownika
sobi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 96
Rejestracja: sob 12 gru, 2009 17:34
Lokalizacja: otwock_WOT
Kontakt:

przemo171988 pisze:Ja generalnie wygodne mam gdzieś.Auto do driftu nie ma być wygodne...fotele maja dobrze trzymać przy dużych prędkościach ! :)
rozumiem, moje s13 tez jest typowo do zabawy, jezdizłem w kubełkach bimarco B i C, oraz mirco(głownie kjs), aktualnie posiadma kubełki o rurkowej konstrukcji Raceland i mam porównanie.

trzymanie boczne masz identyczne tyle ze w rurkowych jest namiastka komfortu i nawet dłuzsza trasa nie meczy tak bardzo, no i nie pocisz dupska w laminatowej misce tylko siedzisz na sprezynkach :)

wybór nalezy oczywiscie do ciebie, ja tylko chce pomóc podjac korzystniejsza decyzje :)
Ostatnio zmieniony pn 10 sty, 2011 18:54 przez sobi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przemo171988
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 162
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 16:42
Lokalizacja: Wrocław

No własnie dla mnie komfort jest na ostatnim miejscu :0 Skóra bezwzględnie odpada bo sie upoce na torze :) Chyba wybów padnie na fotele MIRCO :)
<<< RB25DET >>>
Awatar użytkownika
piotras1554
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 913
Rejestracja: ndz 26 kwie, 2009 15:00
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

a co powiecie o takim bo przymierzam się na taki
http://moto.allegro.pl/profesjonalny-fo ... 23561.html
NISSAN 200SX 4.0 V8 1UZ-TFE
PROFI Z NICZEGO :D
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

w tej cenie masz sprawdzony fotel MIRCO. Ja użytkuje mój od ponad roku i wszystko w jak najlepszym porządku :)

No i możesz sobie dobrać kolorki :lol:
Ostatnio zmieniony pn 10 sty, 2011 21:32 przez rtuber, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
SHORT
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: ndz 27 gru, 2009 00:13
Lokalizacja: Gdańsk

kamil 240 pisze:zapytaj uzytkownika SHORT bo jemu wyslalem 1zestaw szyn do montarzu kubelkow w 200sx s13
Dokładnie, ale u mnie kubły jeszcze nie wpadły z powodu braku czasu, ja mam bimarco cobra ( http://www.rallyshop.pl/galerie/f/fotel ... a_7346.jpg ), stoja w pokoju na podłodze i często w nich siedze i musze powiedziec, że są w miare wygodne, od dluzszego siedzenia nic nie boli/chociaż zobaczymy jak to bedzie w aucie.... z tego co sie zorientowalem bede musial chyba delikatnie sklepac te wzmocnienie co idzie wszerz auta pod fotelami aby fotel był nisko. z racji tego ze jestem malego wzrostu i potrzebuje fotel blizej kiery, jak ustawie go na tej poprzeczce to jest za wysoko...:/ niedlugo bede kombinowal z mocowaniem, jak coś zdam fotorelacje...mocowanie foteli mam od dołu.
pozdro
Ostatnio zmieniony wt 11 sty, 2011 22:11 przez SHORT, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”