wylot ciepłego powietrza spod maski

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
moryc7
Stały gość
Stały gość
Posty: 280
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 12:12
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Witajcie. interesuje mnie taki otwór jak na przedstawionych poniżej zdjęciach:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

taki otwór ma w swoich carbonowych maskach np firma VIS. mi chodzi o sam laminatowy otwór do dopasowania na maskę lub jeśli ktoś już kiedyś coś takiego robił to o informację jak coś takiego wykonać. w ogóle nie wiem jak się za to zabrać.. chodzi o to, żeby na początku był dosyć wąski, na końcu ramiona muszą się szeroko rozchodzić a jego najwyższy punkt ma być około 6cm od maski. czekam na odpowiedzi i pozdrawiam, Moryc7

[ Dodano: Sro 23 Lut, 2011 20:19 ]
może ktoś jednak coś wie w temacie?
Zapraszamy do Zakopanego!! http://www.zol.pl/nocleg/sfinks

__________________________________________________
____On the seventh day God created 4 stroke engine<blink>!!</blink> ;] ______
Awatar użytkownika
f_zukowski
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: ndz 10 cze, 2007 12:41
Lokalizacja: bielsk podlaski / toronto
Kontakt:

Obrazek

a takie wloty zrobić w seryjnej masce ?

Koszt tańszy a i wygląd , przynajmniej dla mnie lepszy , tak skromnie , stonowanie..
(...) aaa , oprócz słodyczy , drogi św. Mikołaju , prosze tak na marginesie jeszcze o Mustanga '68 GT500 ..........
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Świetne w swej prostocie :D

A tak dopytując, czy dajmy na to podczas ulewnego deszczu woda nie będzie spływała po wylocie na silnik i czegoś nie uszkodzi czy jakoś się temu zapobiega ?
Awatar użytkownika
xZealoTx
Stały gość
Stały gość
Posty: 464
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 21:40
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Bullseye pisze:Świetne w swej prostocie :D

A tak dopytując, czy dajmy na to podczas ulewnego deszczu woda nie będzie spływała po wylocie na silnik i czegoś nie uszkodzi czy jakoś się temu zapobiega ?
Nomalna Predkość kazdego własniciela 200sx to 120km/h wiec nic nie spłynie, a o staniu nie ma mowy bo nismo ma miec swoj dom/garaż ;)

mały OT
Niskie, Szerokie... i jedzie się Bokiem
S14a in Progress (4%)
Honda CB600F Hornet (94bhp) (100%)
Bullseye
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 48
Rejestracja: wt 15 cze, 2010 14:22
Lokalizacja: Warszawa/Deinze
Kontakt:

Jeżdżąc po mieście gratuluję prędkości mało bezpiecznej dla innych :P
I o staniu jest mowa bo nie każdy ma kasę by wynajmować garaż tym bardziej że do najbliższego mam 2 przystanki.
Awatar użytkownika
moryc7
Stały gość
Stały gość
Posty: 280
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009 12:12
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

weźmy pod uwagę również stanie na jakimś parkingu gdy załatwiamy np przelew w banku :)
Zapraszamy do Zakopanego!! http://www.zol.pl/nocleg/sfinks

__________________________________________________
____On the seventh day God created 4 stroke engine<blink>!!</blink> ;] ______
Wiscoo

Najłatwiejszym modem chyba jest podniesienie zawiasów, żeby "tyłem" więcej temperatury uciekało...
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

Oczywiście, ze będzie się woda wlewać, dlatego o niebo lepsze jest rozwiązanie bodaj Authora, gdzie od góry montuje się wlot (oczywiście mając otwór w masce). Oczywiście woda nie ścieka i ilość wody= ilości napadanej. Większość leci na chłodnicę / wiatrak. Wszystko zależy od umiejscowienia. Ważne żeby woda w "cewkach nie stała" :wink:
Osobiście mam maskę podniesioną na zawiasach o jakieś 4-5 cm (podkładkami ) + dłuższe śruby. W dodatku zostawiłem uszczelkę "przy kratce podszybia" żeby woda nie ściekała bezpośrednio do komory silnika.
Najtaniej wychodzi- efekt zbliżony!
Jeżeli Binio testował swoje maski, warto żeby dorzucił swoje zdanie. Jak to wpływa na temp + relację z solidnymi opadami.
Wiscoo

No też mi się tak zdaje. Jeśli na masce coś robić, to chyba najlepiej wlot powietrza, żeby owiewało np.: turbinę, a na zawiasach żeby temperatura uciekała - i w ten sposób mamy prosty system wywiewania temperatury... Ale to tylko moja opinia, nie wiem jak fachowcy to widzą.:)
Awatar użytkownika
f_zukowski
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: ndz 10 cze, 2007 12:41
Lokalizacja: bielsk podlaski / toronto
Kontakt:

Kiedyś myślałem nad wylotami ciepłego powietrza tak jak w tym red nismo. Oprócz tego nad wlotem zimnego powietrza nad filtrem , czyli podsumowując dwa wyloty , jeden wlot w masce.

Co do ściekania wody pomysłem było zrobienie małej rynienki i puszczenie wody albo na przedni pas (chłodnice) albo po bokach na odpływy błotników. Oczywiście nie obyło by się bez delikatnego wzmocnienia maski. Taki miałem plan do momentu aż nissan powiedział bay i odszedł.
(...) aaa , oprócz słodyczy , drogi św. Mikołaju , prosze tak na marginesie jeszcze o Mustanga '68 GT500 ..........
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

My mamy takie w ofercie:
nismo style
Obrazek
Obrazek

vertex albo uras style zrobiony od podstaw u nas wraz z przerobieniem uzebrowania od spodu lub sam wlot:
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

Podczas jazdy w deszczu widac jak ładnie wyciaga wode ze srodka nie wspomniawszy juz o cieplym powietrzu :)
Co do zalewania to pomogą odpowiednie rynienki oraz siatka.
Pamietajcie ze jadac w deszczu i tak macie wszystko mokre w środku :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”