poszerzanie felg alminiowych

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
czarny1986r
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: sob 10 paź, 2009 22:04
Lokalizacja: Konin

hi, wie ktoś może kto sie w polsce zajmuje poszerzaniem rantów do skrecanych felg(ewentualnie dorabianiem)? jakie koszty, bo slyszałem że coś koło 600zl od rantu, pytam z racji tego że zakupiłem felgi 17x8 no i z przodu będzie ok, ale z tyłu chciałbym zrobić co najmniej 10.5 cala szerokości
mack1
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 195
Rejestracja: ndz 06 lut, 2005 20:04
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

mialem wlasnie napisac ze to nie poszerzyc rant tylko zmienic go dziada:) znajomy bral chyba od tego typa z linku ranty
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
czarny1986r
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: sob 10 paź, 2009 22:04
Lokalizacja: Konin

a ja gdzieś wyczytałem że też tną rant na pół i wstawiają coś w środek i jakoś to spawają, czy maszyna spawa, dzieki za linka, felgi mi jeszcze nie doszły także nie śpieszy mi sie z tym:)
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Wszystko zalezy od tego jakich mietków znajdziesz ;)
Dobry mietek przetnie wstawi i dospawie-cos jak przy poszerzaniu stalowek
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

aluminium sie spawa, ale stosuje sie to raczej do peknietych felg, a nie do poszerzenia rantow...
ostatnio wspolpracowalismy z zakladem co spawa alu i mowili, ze jest to raczej proces laczenia niz majacy zapewnic duza wytrzymalosc... stad balbym sie jezdzic na felgach gdzie byly poszerzane ranty alu.

tutaj mozna zakupic wieksze ranty...
http://www.techride.pl/
Ostatnio zmieniony wt 08 mar, 2011 08:39 przez kolosezw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

bez problemu da sie poszerzyc felgi alu, najprosciej wlasnie takie z duzym rantem m.in borbety bo maja rant montarzowy od wewnetrznej strony felgi wiec mozna poszerzac ile sie chce, ja spawam aluminium i latem mam zamiar poszerzac sobie 17x8 na 17x9,5. Odcina sie rant na tokarce ukosuje miejsca w ktorych beda spway zeby przetop byl na obie strony a nie tylko powierzchniowa spoina, na zwijarce do rur zwija sie pasek poszerzający z płaskownika aluminiowego i tez ukosuje sie na nim miejsca ktore beda spawane. aluminium łączy sie samo po roztopieniu a spoiwo dodaje sie do wypelnienia i wzmocnienia miejsca spawanego, wytrzymalosc takich felg nie bedzie wcale mniejsza niz felg fabrycznych wystarczy tylko dokladnie to pospawac.
Ostatnio zmieniony wt 08 mar, 2011 17:24 przez FUNO, łącznie zmieniany 1 raz.
Spawanie wydechow, kolektorow, uturbianie silnikow, modyfikacje blacharskie, swapy, spawanie klatek. Produkcja zestawow skretu Kontakt PW, gg, tel.605100281
http://www.facebook.com/fatpl
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

obydwa linki sa z rantami do BBS-a
a takie ranty mamy w japońskich felgach gladkie
i takie gdzie dostac ??
Obrazek
sam bym sobie poszezyl 9" na 12" i tez szukam i nic niema
Ostatnio zmieniony wt 08 mar, 2011 23:14 przez nismo250, łącznie zmieniany 1 raz.
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

piekny parapet... musze sie tez zastanowic nad takimi polerowanymi felgami oj było by gdzie doniczki ustawiac ha ha :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wt 08 mar, 2011 23:18 przez domino, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
FUNO
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: pn 19 lis, 2007 22:25
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Kontakt:

w takich felgach jak nismo wrzucil rant montarzowy opony jest od wewnetrznej strony felgi i do takiej felgi mozna dorabiac ogromne ranty. wiekszosc felg ma rant montarzowy opony przy zewnetrznej stronie felgi i jak nie jest to felga skrecana to nie da rady dorobic do niej rantu. mam dokladnie obadany temat :D latem poszerze jeden komplet dla siebie i przetestuje jak komus sie spodoba to bede mogl robic.
Spawanie wydechow, kolektorow, uturbianie silnikow, modyfikacje blacharskie, swapy, spawanie klatek. Produkcja zestawow skretu Kontakt PW, gg, tel.605100281
http://www.facebook.com/fatpl
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

wes niebede spawal felg za 1200 euro pytam czy ktos niema namiaru na jakas firme anglia stany co ma szersze ranty wtedy sobie rozkrecam wymieniam dokrecam i :D :D :D :D
w reichu tego pelno ale wszystkie ranty sa te dwustopniowe do BBS-a
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
mack1
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 195
Rejestracja: ndz 06 lut, 2005 20:04
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

napisz do chlopa z mojego linka, on zamawia je bezposrednio w fabryce wiec moze miec mozliwosc zamowienia prostych rantow.
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

thanks
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
badyllek1993
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 30
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 19:06
Lokalizacja: tomaszow

http://www.PolskiMechanik.pl - Społecznościowy Portal Motoryzacyjny
Awatar użytkownika
czarny1986r
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: sob 10 paź, 2009 22:04
Lokalizacja: Konin

no ja jeszcze czekam na moje fegi, weds kranze cerberus 17x8, mam tylko nadzieje że w takim stanie jak opisywane, no i z tyłu jak by było 10,5 to bym sie nie obraził:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”