Kubły a jazda na codzień

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ja mam podobne gabaryty co ty i mam bimarco dakar mocowany tak jak seba pisal, na sztywno do budy i maksylamnie nisko, pozycja super i w kasku nie hacze o dach i mam nadzieje ze z klatka w przyszlosci i kaskiem tez sie zmieszcze ;)

z fajnych kublow monolitowych z wlokna sa Mirco ze Skoczowa, siedzialem w kilku i jak tylko sie zabudowalem do siedzenia, tak odrazu sie w nich dobrze czulem ;)

wiec moje typy to bimarco i mirco, glowne roznice w nich to, ze bimarco ma na niektore modele homo. fia i do rajdow ich mozesz uzywac i do zawodow driftowych(zazwyczaj wymagana jest homo fia dla kierowcy-moze byc nie wazna datowo) a to w rezultacie daje roznice w cenie.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

kubły kupione Bimarco Futura :) i szelki. zobaczymy jak przyjdą
Ostatnio zmieniony czw 06 wrz, 2012 21:02 przez gh, łącznie zmieniany 1 raz.
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

To bimarco zostało, ale ekspert zamiast futura. Gość mnie wyrolował, więc kupiłem gdzie indziej. w tygodniu zabieram się za montaż. Ktoś z was montował kubły na ori prowadnicach?
Czy raczej lipa, bo całość będzie za wysoka?
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Obczaj na szrocie prowadnice od poloneza , są płaskie i można coś z nich wyrzeźbisz ;)
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

Ty popatrz hmm. U siebie montowałeś?
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

może ktoś wrzuci jakieś foty. Nie mam za bardzo czasu na eksperymenty i chętnie bym coś podpatrzyła, co bym sobie czasu zaoszczędził.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

wszystko zalezy od tego jak szeroki masz fotel,najwezszy kubel firmy mirco wpada miedzy seryjne przesuwne szynki i da sie zrobic zeby bylo w miare nisko i przesuwnie,
cokolwiek szerszego powoduje ze fotel wypada strasznie wysoko(strasznie slabo to wyglada i zle sie siedzi)

w dziale zrob to sam ,jest moj tutorial jak montowalem takie fotele
Ostatnio zmieniony wt 02 paź, 2012 20:15 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

ok to kubeł pasażera na pokładzie. Mam problem z kierowcą. Co z ty przetłoczeniem na tłumik? Wklepać je młotkiem? Ori mocowania do kubłów nie podejdą i chyba będzie trzeba rzeźbić inne? Tylko wyjdzie na to że fotel kierowcy będzie wyżej od pasażera :(
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

wybrzuszenie mozesz sprobowac wklepac,ale najkorzystniej jest go wyciac i zastapic nowa plaska blacha.


jedynie ratuje Cie zrobienie custom szynek na stałe.
Chyba ze wytniesz to poprzeczne wzmocnienie z podlogi(wtedy podloga robi sie w miare plaska) i jest o wiele wieksze pole manewru.
ale wycinajac to wzmocnienie przydaloby sie wzmocnic bude w tym miejscu w jakis inny sposob(chyba ze masz klatke)
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

Na razie jest roll bar, ale będę modyfikował. Te poprzeczne mi nie przeszkadzają, bo fotel akurat mam za nimi. Jedno mocowanie, zewnętrzne pasuj. Hmm chyba zamiast ciąć podłogę, wolę porzeźbić wewnętrzne mocowanie fotela. Będzie jakieś 1-2cm wyżej od fotela pasażera, ale to i tak wychodzi niżej niż fabryczny fotel, więc spoko będzie. Jednak nici z prowadnic i regulacji.
Ostatnio zmieniony ndz 07 paź, 2012 19:20 przez gh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Fotel pasazera mam na takich szynach z poloneza własnie z regulacją.
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

pasażer nie musi dupy przesuwać;)
Dobra już pozamiatane. Kubły na sztywno przykręcone do budy. Wyszło nawet chyba niżej niż seria. Ale ja pier... Masakra wysiadanie. Wsiąść ,to po prostu wpada w fotel. Ale wysiadanie ehh masssakra. Inwalidą nie jestem, może za długie nogi mam i kierownicę mocno odsadzoną sporo;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”