nowe nadkola tylne do laminatów + 5cm

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
wisniowy
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: pt 24 lis, 2006 22:23
Lokalizacja: FG - Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Nie znalazłem na forum nic konkretnego wiec otwieram temat, ma ktos moze foto jak zrobil nadkola pod laminaty +5cm? sam narazie zrobilem tylko prowizorke zeby do srodka nie chlapało ale chce zrobic cos konkretnego zeby przy duzej glebie koło mi weszlo do srodka.
Awatar użytkownika
wisniowy
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: pt 24 lis, 2006 22:23
Lokalizacja: FG - Gorzów Wlkp.
Kontakt:

ja juz nie mam oryginalnych błotników wiec ten sposób nie jest dla mnie...
jakies inne rozwiązania?
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

Wcale nie masz oryginalnych, tzn. sa wyciete az po szyby?
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

zamiast wrzucic fote jak masz zrobione, aby ludzie mogli ci od razu pomoc to teraz wszyscy beda dochodzic jak ty masz zrobione... a ja sie dziwie, ze nie mozna nic w szukajce znalezc...
ale jak ma byc inaczej skoro ludzie nie potrafia sie wysilic i napisac o co im konkretnie chodzi Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 13 wrz, 2012 07:20 przez kolosezw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
wisniowy
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 51
Rejestracja: pt 24 lis, 2006 22:23
Lokalizacja: FG - Gorzów Wlkp.
Kontakt:

nie spinaj się tak, napisałem że nie mam oryginalnych błotników, no ale jak nie rozumiesz co to znaczy brak błotnika to wstawiam foto
Obrazek
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

łoooo ales poszalał, chyba tylko trela tak ma powycinane i z tego co kajarze to narzekal na to i drugi raz by tak nie zrobil,

a druga sprawa to ze pociales bude a klatki brak??
nawet jak ja wstawiles/wstawisz to lepiej by bylo to w odwrotnej kolejnosci robic.

wracajac do sedna sprawy, blotnik albo wycinasz do czesci nie zawinietej od boku auta i wstawiasz pasek blachy od ori blotnika az do laminatu, albo mozesz pociac w sloneczko ten bok i wygiac go do poziomu i wszystko spasowac z laminatem,

a i skoro pozbyles sie zewnetrznej blachy to wskazane by bylo zrobic rant jakis do montazu laminatu do blotnika.

ps. do czego auto budujesz?? drift czy cos innego??

bylo to tutaj:
http://www.driftforum.pl/viewtopic.php? ... 15#p108015

cytat Treli:
troll pisze:wazy niewiele, chyba ze miales tam 5cm szpachli... ja u siebie mialem taka wizje wiec zrobilem. drugi raz bym sie w to nie bawil, zysk niewielki, a kupe zabawy zeby to potem pouszczelniac zeby sie do srodka nie dymilo, po kazdym tryknieciu w kogos/bande zabawa od nowa. W pewnym momencie pianka juz nie wystarcza ;)
Ostatnio zmieniony czw 13 wrz, 2012 11:45 przez szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

Tak jestem ciekaw, dlaczego ten blotnik wywalono... Jezeli po dzwonie, to rozumiem - inaczej juz nie.

Mysle, ze bedziesz musial dospawac arke z blachy to pozostalosci nadwozia/ nadkola. Ale i tak bedzie sie wszystko przedostawac do wnetrza, jak nieszczelnie przymocujesz poszerzenia do pozostalosci ori blotnikow.
Awatar użytkownika
kolosezw
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 550
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 21:56
Lokalizacja: wroclaw
Kontakt:

na sam koniec po tym jak juz zrobisz to co pisali szaman (klatka) i airbog (mocowanie do nadkoli) mozesz sprobowac z bagaznika uszczelnic miejsca laczen blachy i laminatow, zywica epoksydowa i wloknem szklanym (w postaci pasow - tak aby po 10/15 cm wchodzilo na blache i 10 na laminat)... 2, 3 warstwy i to powinno doszczelnic pozostale szczeliny.
Ostatnio zmieniony czw 13 wrz, 2012 12:28 przez kolosezw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
gh
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: pt 16 sty, 2009 16:54
Lokalizacja: 3miasto

Ja mam poszerzenia 5cm. Jedyne co zrobiłem, to rura w nadkole i przewalcowałem krawędź na tyle, że prawie dotyka laminatu. szpary nie ma, tzn nie widać bo zakrywa ja laminat i raczej żadne błoto tam nie wleci.
GROVESTREET1
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: wt 08 sty, 2013 16:57
Lokalizacja: WWA

A co byście panowie doradzili na takie coś?
http://imageshack.us/f/9/20130206376.jpg/
auto ma być szykowane do driftu masywnie, ale nie wiem czy nie szukać nowej cząstki która będzie ciężko namierzyć. czy te da radę jakoś uratować, jest wgięte dosyć sporo, klapa bagażnika nie chce się zamknąć .
Dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam
Max.T
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 39
Rejestracja: pn 22 cze, 2009 16:10

bez problemu do ogarnięcia przez drugorzędnego blacharza po prostu pociągnąć trochę trzeba trochę klepnąć a reszte laminat przykryje :D
GROVESTREET1
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: wt 08 sty, 2013 16:57
Lokalizacja: WWA

no właśnie myślę że bez problemu, było blisko koła, ale na szczecie nie na tyle. no i w zasadzie sama ta ćwiartka poszła.
No i mam dwie opcji, tak jak właśnie mówisz, podciągnąć ile się da, tam w jednym miejscu pękło to przyspawać to , wygładzić na ile jest to możliwe i wrzucić laminat.
A druga opcja to właśnie wycięcie na około całej tej blachy, i wrzucenie bezpośrednio laminatu. wtedy każde jakieś uderzenie, ( już oczywiście z klatką) wiąże się tylko z wymianą laminatu. Proszę naprowadzić jeśli moje myślenie zbłądziło :D
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Lepiej zostawić blachę bo innaczej bedzie Ci syf i woda leciała do środka, a lekkie puknięcia zakonczą sie wjazdem w koło głębiej ;)
A co do laminatów to mamy już 2 rodzaje błotników zakrywajacych na tył ;)
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

wyklep blotnik i zaloz poszerzki
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”