Laminaty

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

owca221
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 67
Rejestracja: pn 23 lip, 2012 10:36
Lokalizacja: Warszawa

Witam,

przejrzałem tematy o laminatach i nie znalazłem tego co mnie trapi dlatego otwieram. dla uporządkowania po kolei:

1. Mocowanie laminatów. Jakie macie sposoby żeby było solidnie. Wymyśliłem ze najlepiej byłoby na piankę. Wiem że potem z demontażem problem. Mimo wszystko chyba tak najlepiej ale pianka ciągnie wilgoć a co z tym idzie wiadomo. Macie jakie inne patenty na montaż progów i nadkoli?

2. malowanie. Jakie macie doświadczenia z lakierowaniem laminatów. Wiadomo że jest to miękki materiał który przy 150km/h pracuje dość mocno. Zastanawiam się czy to malować lakierem, plastidipem czy może okleić? Ponieważ maskę mam made in Poland jej powierzchnia jest daleka od ideału wiec żeby to zgubić musi być w 100% mat. I tu pytanie 2 czym i jak lakierować/malować

Dzięki za pomoc i podpowiedzi.

pozdro
O
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

klej do szyb albo masa poliuretanowa uszczelniająca bardzo dobrze klei.

malowanie jak normalny element, jak masz nie równo, to szpachel, podkład na pistolet, i normalnie co tam chcesz metalic, perła czy akryl jakiś...


te pianki budowlane chyba nie ciągną wilgoci. ale pewien nie jestem
Poszukuję...
Awatar użytkownika
Tadzik
Stały gość
Stały gość
Posty: 207
Rejestracja: pt 06 mar, 2009 19:59
Lokalizacja: Koszalin/Wrocław
Kontakt:

elegancko na nity można zrobić! nie ma bata żeby się oderwało! ;) ja mam tak u siebie ;)
Awatar użytkownika
hiszpan
Stały gość
Stały gość
Posty: 250
Rejestracja: czw 18 sie, 2011 06:36
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Ja mam na klej do szyb:) Tylko lepiej nie dawać go za grubo bo później z dociśnięciem na równo jest problem:) Reszta marnie wykończona szpachlem;p
Co do malowania to czym chcesz malujesz:) tyle że do laminatu najpierw powinien iść specjalny podkład do plastiku z drobinkami aluminium.
A i radzę po pomalowaniu baza i 1 warstwa klaru odczekać:)
Ja położyłem za szybko drugą warstwę klaru i się zważyło:D ale wszystkim mówię że tak miało być:D

Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi:)

AAA i ważna rzecz jak szpachlujesz to pamiętaj że szpachel po czasie osiada (opada)
Części mechaniczne SR20DET + osprzęt...
kontakt: 783693864
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Jeśli masz laminaty od RPM shop, zwykły podkład wypełniający i na to baza lub akryl.
Nie potrzeba żadnych polepszaczy przyczepności, czy podkładów na plastiki czy żywice.
Montowanie najlepiej na nity i zaklejenie szpar pomiędzy laminatem i blachą pastą wypełniającą.
darek8955
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 104
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 20:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Odświeżam. Podkład z drobinkami aluminium?? Powinniście założyć nowe okno pod tytułem Przygotowanie elementów oraz lakiernictwo!! Nie ma czegoś takiego jak podkład na plastik z drobinkami aluminium.Do laminatów najbezpieczniej użyć szpachle do tworzyw sztucznych, dlatego, że jest ona bardziej elastyczna niż zwykła szpachla, a siada dlatego że nie jest wygrzana w odpowiedniej temp.Potem należy położyć 1 warstwę podkładu do tworzyw sztucznych, może być cienka, byle nie przedobrzyć i nie zrobić zacieków. Podkładu takiego się już nie rozcieńcza( jest on wystarczająco rzadki). dopiero kolejnym krokiem jest położenie podkładu akrylowego wypełniającego, bądź mokro w mokro. potem kładziemy kolor. Gdyby ktoś potrzebował rad odnośnie lakierowania to pisać!!
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Rtuber mial poszerzenia jak i lote "krolika" zalozone na nity i dodatkowo silikonem podklejone zeby nie zaciekalo...

jak pozniej zdejmowalismy to wszystko... to mimo ze nity wszystkie byly rozwiercony i powybijane... za cholere nie dalo sie zdiac laminatow -> trzeba bylo nozem od blachy auta odcinac w miejscu laczenia silikonem :D

sadze ze bylo zrobione wystarczajaco porzadnie :D
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

dokładnie jak pisze Andy, było wystarczająco porządnie i na samym silikonie też dobrze by trzymało :)
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
darek8955
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 104
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 20:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

przyklejajcie na co chcecie :P opisałem wam jak przygotować pod lakierowanie. Pozdrawiam;)
Awatar użytkownika
Tadzik
Stały gość
Stały gość
Posty: 207
Rejestracja: pt 06 mar, 2009 19:59
Lokalizacja: Koszalin/Wrocław
Kontakt:

sorki, że odgrzewam, ale jak wypełniacie tą "dziurę" przy wlewie paliwa, między blachą a poszerzeniem?? ;)
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

Tadzik pisze:sorki, że odgrzewam, ale jak wypełniacie tą "dziurę" przy wlewie paliwa, między blachą a poszerzeniem?? ;)
Chyba nie wypełniają, raczej laminat "przewiduje" fakt szpary i są porobione tam "ścianki".
Awatar użytkownika
Tadzik
Stały gość
Stały gość
Posty: 207
Rejestracja: pt 06 mar, 2009 19:59
Lokalizacja: Koszalin/Wrocław
Kontakt:

no mi te ścianki laminatu nie dotykają do blachy...;/ to albo ja coś źle założyłem albo nie wiem ;p
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Mozna klapke dac na zewnatrz ;)
Awatar użytkownika
Tadzik
Stały gość
Stały gość
Posty: 207
Rejestracja: pt 06 mar, 2009 19:59
Lokalizacja: Koszalin/Wrocław
Kontakt:

no wiem wiem, ale i tak chciałbym się pozbyć tej "dziury" ;)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ale po co? po lekkiej korekcie zawiasu klapki montujesz ja na laminat i wyglada jak ori w blaszanym , pozniej jeszcze pozostaje kwestia tego jezyka do blokowania, trza go wydluzyc albo uzyc patentu jakiegos ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”