Lakiery candy/barwienie lakierów bezbarwnych

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Paweł pisze:
claysman pisze:Jakiej firmy masz pigmenty?
Używasz żywic?
Witam,
Ja do sprawy nie podchodzę tak profesjonalnie jak Ty i kolor dobieram w sklepie lakierniczym mówiąc co bym dołożył porównując z wcześniejszym efektem ponieważ nie maluję różnymi kolorami tylko chce dobrać pasującą mi czerwień. Ale się dowiem jakiej firmy pigmenty w sklepie stosują.
A żywic nie używam.
Dzięki za poradę i pozdrawiam Paweł
Jest tylko jedna "rodzina" kolorów, której pigmenty są od razu w połysku. Reszta to pigmenty matowe, które dopiero po dodaniu żywic stają się świecące. Dlatego marka samego lakieru jest tak ważna, żeby uzyskać zadowalający efekt Candy
Mówie oczywiście o PIGMENTACH do barwienia, nie o gotowych lakierach, którymi barwisz. Bo w nich nasycenie żywic i pigmentów składających się na dany kolor jest zbyt duże, żeby uzyskać głęboki efekt.
A co do żywic: w moim systemie lakierniczym mam 3 dodatki do pigmentów (żywice, na których bazuje dany lakier), dzięki którym wybierasz poziom zatopienia ziarna, głębi koloru i połysku.

Jak chcesz więcej informacji zapraszam na pw;)
Ostatnio zmieniony wt 28 sty, 2014 00:16 przez claysman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Panie i Panowie. Jako, że trzeba iść do przodu mam zaszczyt pokazać "próbki" pewnych efektów.....

Poniższe zdjęcia zrobione niestety tylko Samsung Galaxy S II, ale mniej więcej widać efekt.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powyższe elementy wykonane zostały jako wzory i przykłady efektów, jakie od niedawna możemy uzyskać z wykorzystaniem Naszych materiałów.
Jest to tylko przedsmak tego, co można zrobić na większych elementach, czy też samym barwieniem polakierowanych elementów, aluminium czy chromu efektem tęczy.

Enjoy!
Ostatnio zmieniony wt 18 mar, 2014 14:10 przez claysman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
HaKeN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 431
Rejestracja: pt 08 mar, 2013 10:06
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:

mistrzostwo świata :)
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

o stary....
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

i szlag mnie trafia ze mam tak lekko daleko :(
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Draxan pisze:i szlag mnie trafia ze mam tak lekko daleko :(
Kurierzy DPD nigdzie nie mają daleko :P


Dobrze że idziecie do przodu !!
Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

; O az zachecasz do odgruzowania gruza i zrobienia go ladnym..
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Namawiam Cię;p
urbanxxx
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 22
Rejestracja: wt 21 lip, 2009 23:06
Lokalizacja: Wrocław

Witam to i ja się pochwalę efektami, są to lakiery Polskiej produkcji dostępne będą tylko w aerozolach.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

A co tam, dygnę jakiegoś małego apdejta;)
Co zrobiłem ostatnio, co się pojawiło niedawno...:

*renowacja felgasów
Obrazek
--->
Obrazek

*Corvette 427 Stingray. Robiona jakieś 3 lata temu, teraz polerowana po zakończeniu składania
Obrazek
Obrazek

*Dodge Charger w kolorze z Lambo. trójwarstwówka i według mnie średnio pasuje gruba perła do takiego auta, no ale cóż. Taki Klient...
Obrazek

*Dekle zaworowe KONRAD
Obrazek
Custom alienowy kolor z Xiralliciem na trzeciej warstwie

*Zbiorniczek płynu chłodniczego do S13, RB25DETT
Obrazek

*BMW e30
Obrazek
--->
Obrazek
Obrazek
Obrazek

*Wołga GAZ-21. Lakierowane w 2007roku, w czerwcu odświeżona polerka. Auto ma na sobie 7 warstw bezbarwnego.
Obrazek

No i to, co ostatnio rzeźbię czyli S14...
Obrazek
Wyjeżdża ode mnie w przyszłym tygodniu, a kolor będzie gruuubą niespodzianką;) Jak zwykle auto przyjechało na kosmetykę a wyjedzie po pełnej renowacji :lol:
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

Jak patrze tutaj, oraz na fb to szczena mi opada na wyniki roboty. Szacun!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Jak oglądam te zdjęcia, to się coraz bardziej cieszę, że jutro kończy mi się umowa o pracę i nareszcie będę miał dużo wolnego czasu.
Trzeba się będzie uśmiechnąć do pistoletu lakierniczego i pobawić kolorami.
I moje i brata felgi czas dopieścić :)

https://picasaweb.google.com/1014892903 ... 3561934626

a tu brokat hologramowy dodany do klaru i położone na dyne opel 486

https://plus.google.com/105524894361905 ... 1905446215

niestety prawdziwy efekt migotania widać dopiero na żywo i najlepiej wieczorem :)
Ostatnio zmieniony czw 28 sie, 2014 07:46 przez Pajak2444, łącznie zmieniany 2 razy.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pajak2444 pisze: https://plus.google.com/105524894361905 ... 1905446215

niestety prawdziwy efekt migotania widać dopiero na żywo i najlepiej wieczorem :)
Podobny efekt chciałem osiągnąć na swoim deklu zaworowym który malował claysman, wyszło trochę innaczej ale już nie mam na to kasy i czasu by poprawiać, też jest git, bardziej subtelnie wyszło z xyralikiem
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

urbanxxx pisze:Witam to i ja się pochwalę efektami, są to lakiery Polskiej produkcji dostępne będą tylko w aerozolach.
[url=http://i230.photobucket.com/albums/ee51/urbanxxx/20140514_183717_zps2e39bafe.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://i230.photobucket.com/albums/ee51/urbanxxx/20140514_184105_zps762f7f7f.jpg]Obrazek[/URL]
Super to wygląda jak na spray;) Gdzie to dostać? Z czym to się je>?

Pająk:Brokaty są spoko, ale dla mnie zbyt agresywne;) Zjadają całe piękno dopieszczonej powierzchni, a jak dasz ich za mało, wyglądają biednie;p
Ale za to do odróżnienia w tłumie nadają się najlepiej, bo wystarczy wziąć zwykły solidowy kolor i z brokatem w bezbarwnym, praktycznie za grosze, robisz ciekawe efekty;)
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

właśńie dlatego kupiłem brokat w 3 grubościach ziarna
0.004, 0.08 i 0.015 cala

Najgrubszy generuje najlepsze rozbłyski
średni widać , ale już bez tak dobrego diamentowego efektu
a ten najdrobniejszy jest rewelacyjny, żeby zrobić tło lub efekt oddalonych gwiazd na niebie.

Ale lakierowanie najgrubszym brokatem udaje się tylko przy wykorzystaniu 30 letniego pistoletu z dyszą chyba 1.8 jeśli dobrze pamiętam :)
z 2 drobniejszymi niema najmniejszych problemów.

Dobrze jest strzelać najgrubszym brokatem tylko w pierwszej warstwie klaru , naturalnie wraz z 2 pozostałymi grubościami, ale następne 2 warstwy klaru już tylko w 2 drobniejszych , 2 ostatnie warstwy to już sam klar bez brokatu, inaczej będzie wyczuwalna struktura pod palcami.

Zastanawiałem się również czy ostatniej warstwy klaru po wyschnięciu nie zmatowić, i nie położyć jeszcze jednej, to by całkowicie wyrównało powierzchnię.

https://plus.google.com/photos/yourphot ... 1905446215

na byłej brata hondzie mieliśmy lakier z palety yamahy,
https://picasaweb.google.com/1014892903 ... 2039488802
polecam przejrzeć cały katalog:
https://picasaweb.google.com/1014892903 ... HondaCivic#
civic naturalnie został polakierowany na srebrny metalic i na to szedł czerwony klar, i na wierzch chyba czysty klar.
Efekt na ulicy gwarantowany, głowy się regularnie obracaja, a jak do tego dojdzie sapanie z blowa .....
Ostatnio zmieniony pt 29 sie, 2014 07:05 przez Pajak2444, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”