Lakiery candy/barwienie lakierów bezbarwnych

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

Moge Ci podstawić całe auto do pomalowania :P
turbobomba
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: pn 28 paź, 2013 12:43
Lokalizacja: Polska

wowow fajnie to wygląda, masz może jakieś nowe fotki z elementami w innych kolorach?
Turbo bomb!
Hikiel
Stały gość
Stały gość
Posty: 265
Rejestracja: sob 27 cze, 2009 23:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jak jesteś zainteresowany to mogę podstawić Ci swoje R33 tylko odezwij się na PW jak wyglądają koszta itd.
Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

claysman pisze:Jaki lakier był jako podstawa? Srebrny czy czerwony?
Efekt Candy wyjdzie tylko w momencie, kiedy zaczniesz barwić srebrną bazę pigmentami NIEMETALICZNYMI lakier bezbarwny. Można dać kilka końcowych warstw jakiejś perły, ale nie wszystkie, bo wyjdzie mleko, a nie głębia. Perła topiona w lakierze bezbarwnym daje mleczny połysk.
Głęboką czerwień uzyskasz barwiąc mocnym czerwonym pigmentem lakier bezbarwny.

Kwestia doboru pigmentów też nie jest obojętna....Jakiej firmy lakierów używałeś?
Nie wszystkie się nadają.
Na tym co widać na zdjęciu to podkład był perłowy srebrny z lekkim różem i na to czerwony "kisiel" . Podkład i bezbarwny z pigmentem taki jak w systemie lakieru mazdy. Co do producenta lakieru to nie wiem jaki ale się podpytam w mieszalni.

Jak myślisz czy pomalowanie na określony kolor czerwony ( bez dodatkowych efektów typu perła itd) i dodanie tego samego koloru czerwonego do bezbarwnego dał by fajny efekt głębi czy też należało by najpierw pomalować jaśniejszym czerwonym a potem do bezbarwnego dodać ciemniejszy czerwony ?

Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Odpowiem ogółem. Jeśli chcecie cokolwiek polakierować, czy mają to być dekle zaworów, czy całe auta, napiszcie do mnie PW:)
Napewno na każdą wiadomość odpiszę i się jakoś dogadamy.
Paweł: Zasada jest taka, żeby nie barwić kolorem koloru- czyli jeśli masz podstawe czerwoną, to nie barw jej na czerwono, bo nic z tego nie wyjdzie;) Nawet podstawowe lakiery trójwarstwowe mają w założeniu barwienie jasnego koloru ciemnym, lub na odwrót. Na przykład auto Binia (fioletowe s13) w trójwarstwówce było lakierowanie bardzo ciemnym fioletem, który następnie barwiony był bardzo wyrazistym różem w odpowiedniej proporcji;)

Co do głębokiego czerwonego, polakieruj podstawę srebrem, i barw ostrą czerwienią na około 5-10 warstw. Ja zazwyczaj daje od 1 do 10% pigmentu na 100ml lakieru bezbarwnego.
Im mniej dasz pigmentu, tym dłużej będziesz go barwił, ale też tym lepszy osiągniesz efekt głębi.
No i oczywiście im więcej warstw, tym grubsza polakierowana powierzchnia i...większy koszt lakierowania;)
Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wielkie dzięki za pomoc . Popróbuję w tygodniu.
Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam,

Tak to wygląda w innym świetle.
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Wygląda nieźle;)
W ten weekend będę lakierował pokrywy dla Andiego na niebiesko, także wrzucę zdjęcia, jak to wyszło z moimi lakierami.
darek8955
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 104
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 20:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Barwienie bezbarwnego to swietna sprawa i na fajny wpadłeś pomysł tylko ma to swoje wady i zalety jeśli chodzi o lakierowanie całych pojazdów. według technologii każego producenta każdy lakier ma określoną ilość warstw( jeden ma zalecane 2-3 warstwy) inne zaś 1,5 warstwy. Nie chodzi o to żeby sie tu wymądrzać czy też podważać czyjes zdania ale można to zrobić również w inny sposób niż barwienie bezbarwnego, bo w przypadku polerowania lakieru z powodu np porysowania, trzeba lakier zmatować a następnie wypolerować co sprawia scieranie się poszczególnych warstw, z czym lakier może się pomału rozjaśniać i powstanhą różnice odcieni. Kombinowałem w tym kierunku kilka dobrych miesięcy bo jako kolorysta lakierów samochodowych miałem na to czas pracując 8h dziennie ;) i wpadłem na to jak robić fajne kolory z głębią czy też bez przy lakierowaniu bezbarwnym na 1,5 warstwy;) złączam też efekt prac poniżej. Pozdrawiam

https://picasaweb.google.com/darek8955/ ... 1799438242


https://picasaweb.google.com/darek8955/ ... 5437179906
Ostatnio zmieniony sob 09 lis, 2013 00:44 przez darek8955, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

darek8955, zdradzisz jak zrobiłeś taki kolorek?
Poszukuję...
darek8955
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 104
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 20:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Saqu, Wybacz za długo nad tym wszystkim pracowałem. Lakierowanie z takim efektem u mnie jak najbardziej ale sekretu nie zdradze ;)
Awatar użytkownika
Nero
Stały gość
Stały gość
Posty: 440
Rejestracja: sob 22 wrz, 2007 15:49
Lokalizacja: NMR

Liczyles jaki wyszedlby wstepny koszt malowania calego auta?
Oo\_____/oO VS Oo\_____/oO
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Darku, masz rację we wszystkim o czym wspomniałeś;)
Twój lakier rzeczywiście wygląda świetnie- ciekawe jakie wrażenie robi na żywo.
Jakiego systemu lakierniczego używałeś?
darek8955
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 104
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 20:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Całe auto zrobione jest materiałami z firmy Glasurit.
Mam nadzieję, że niedługo uda mi się pochwalić na żywo na zlocie efektami swojej pracy
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

No ok.
Pierwsze elementy dzisiaj prawdopodobnie będą wysłane do Andiego.
Efekt widać mniej więcej na zdjęciach, ale jak to bywa z takimi kolorami, w rzeczywistości wygląda miliard razy lepiej i mi osobiście urywa dupsko;p

Pozostaje czekać na zdjęcie złożonego silnika od Andiego;)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”