[S13] Tylne lampy - custom by Barta

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4107
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

jeżeli mówimy na podstawie projektu Golovnya to ja bym tam widział kierunek nad światłami drogowymi/stopu czyli ta czarna przestrzeń :wink: trzecie światło stopu pasek ledowy na dole blendy 8) a światła cofania na środku blendy
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
Awatar użytkownika
Barta
Stały gość
Stały gość
Posty: 384
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009 12:18
Lokalizacja: spod warszawy

rossol pisze:Powiem szczerze, że pomysł super. Szczególnie podoba mi się styl projektu Alex Golovnya. A czy to mają być światła na wyjechanie na drogę czy stricte na tor? Bo jeśli na ulicę to rozplanuj też gdzie mają być kierunki i światło przeciwmgłowe :)
Nie czytałeś wszystkiego. Światła na ulicę ale pojutrze lecę do maroko na 12 dni. Po powrocie pracy ciąg dalszy. Mam już projekty gotowe z kierunkami i pozostałymi światłami ale po powrocie wam przedstawię. Jak ktoś ma wene to może i swój projekt zrobić nawet w paintcie. :wink: Wybierzemy najlepsze. Tutaj na dobrą sprawę jest więcej projektowania niż działania. Weźcie pod uwagę że zrobić super w photoshopie to nie problem. Wykonać to tak żeby wyglądało na kozaku nie tylko w nocy ale i w dzień jak samochód stoi z wyłączonymi światłami to jest dopiero wyzwanie. Ogólnie z tydzień już myślę nad tym i chyba nie podchodzi mi projekt tych świateł co idą przez całą klapę bagażnika. Uważam że to zbyt odchodzi od stylu s13. Światła po bokach nadają takiej jakby agresji i poszerzają furę. A taka listwa po klapie zbyt bardzo zwraca na siebie uwagę i jakoś tak jest nie nissanowa. Patrzcie że wszystkie te moje projekty twardo trzymają się w konturach oryginalnego kształtu. Chciałbym żeby ktoś kto zobaczy w nocy jedynie zarys lamp a jest ogarnięty w temacie - skojarzył sobie je od razu z S13. Mimo iż nie widział takich wczesniej.
Dlatego już drugiego dnia odrzuciłem 1 2 6 i chyba 7. Dalej biorę pod uwagę jedynie pozostałe i na nich zaprojektowałem już kierunki w wielu opcjach ale jak mówie to po moim powrocie. Najwięcej problemu sprawia mi to jak mają wyglądać w dzień.
Przy okazji szukam oczywiście lamp tylnych najlepiej kouki style po taniości moga być uszkodzone. Potrzebne będą na testy.
Aha jeszcze jedno owszem lexy mają być na bazę ale to nie oznacza że w dzień te światła będą walić po oczach przezroczystym szkłem i srebrnym odbłyśnikiem. Nie znoszę czegoś takiego. Prawdopodobnie w dzień będą ciemno bordowe w stylu minimalistycznym im mniej detali widać tym lepiej. To też już mam w projekcie. Tak jak pisałem w pierwszym poście tego się trzymam. Czyli bez pośpiechu na spokojnie. Jutro nie umieram :D
Ostatnio zmieniony śr 10 wrz, 2014 20:41 przez Barta, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecnie '92 200SX S13 CA18DET GT2860RS
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

Na pewno te linie (wg Twoich wzorów) powinny być grubsze, grubość mniej więcej jak na rx7 z pierwszego foto. Popatrz też jak wyglądają ledowe zamienniki do gt86, może to będzie jakąś inspiracją.

Mnie się najbardziej podoba opcja nr 7 z grubymi liniami ledów + kreskę gdzie idzie od dołu, w lewo w górę (przy blendzie) bym podciągnął do linii blendy.
Obrazek
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Do testów to Ty nie bierz kouków style tylko zwykłe - nauczysz się je rozklejać bez uszkadzania. Rozklejanie na start kouków skończy się ich uszkodzeniem i stratą kasy. Nie wiem jak w stylach, ale w serii klej jest bardzo mocny i stary, dodatkowo potrzeba trochę cierpliwości przy rozklejaniu jak również dużo uwagi przy grzaniu lamp - także naucz się na serii i style rozkleisz bez problemu ;)

Rzeźby od cholery - musiałbyś mieć diodę przy diodzie tak jak w porsche - tylko weź to potem polutuj ;) Ewentualnie jakaś elastyczna katoda - pytanie czy da wystarczająco dużo światła aby dorównać mocy diod? Do tego kwestia oddzielenia katody od reszty lampy - jak chcesz mieć pasek i resztę światła na ciemno to musisz ją osłonić jakąś dodatkową ścianką - inaczej rozświetlisz całą lampę. Na diodach byłoby to łatwiejsze w wykonaniu bo dadzą Ci punktowe światło bez rozświetlania lampy.

O homologacji to Ty weź zapomnij ;)

Linie, które narysowałeś będą pasowały do lexus-style'ów - do oryginałów kouki nie bo tam są te kółka wypukłe, a style są płaskie jak Keira Knightley ;)

Rozbieranie lamp na czynniki pierwsze sprawdzisz w moim temacie z LEDami - co do reszty powodzenia :) Podaj na koniec koszta ile Cię to wszystko wyniosło - po taniości to nie wyjdzie na pewno ;)

http://zilvia.net/f/showthread.php?t=300761 - tu na dole masz foty gdzie koleś polutował diodę przy diodzie.

Na alfaholikach ktoś sprzedawał takie rzeźby z katodami - nawet to wyglądało - ale musiałbyś z nimi pogadać jak to zrobili. Ja już tam nie zaglądam bo całe szczęście sprzedałem alfę (hip hip hura :D :D :D ) http://www.forum.alfaholicy.org/156/794 ... ed-15.html
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

mysza pisze:a style są płaskie jak Keira Knightley ;)
huehuehuehue :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
EOT
Obrazek
Itallio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 17:42
Lokalizacja: Żory

prędzej ten projekt widziałbym zrobiony światłowodem, niżeli LEDem, ew kupić odpowiedni pasek LED
gdzieś kiedyś oglądałem stronke firmy, która modyfikowała przednie lampy wkładając taki pasek LED który wyglądał jak światłowód i służył jako DRL(coś a'la nowe audi).
Z20LET Bertone + S14a Racing
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

pasek LED z allegro jak i światłowód nie dadzą odpowiednio mocnego światła - przeglądałem paski zanim wziąłem się za swój projekt i z jasnością tego to jest jakiś dramat. LEDy kupowane na sztuki dają 10 razy mocniejsze światło od gotowych pasków. Światłowód podejrzewam będzie taki sam jak nie gorszy - w efekcie otrzymamy światła które są widoczne jedynie z bliska. Jazda w nocy w trasie = efekt stealth mimo zapalonych lamp, a chyba nie o to chodzi.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Itallio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 17:42
Lokalizacja: Żory

nie wiem jakie paski oglądałeś, i jak zachowają się za kloszem(a może to mieć dość duże znaczenie, nie zaprzeczam), ale ten z którego ja korzystałem to robienia oświetlenia(zalane ledy na pasku) walił światłem jak głupi 8)
Z20LET Bertone + S14a Racing
Awatar użytkownika
EnDrIu
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: wt 26 paź, 2004 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Fajnie zeby blenda sluzyla za trzecie swiatlo stop. Moglby byc cienki pasek na gorze od lewej do prawej strony :)
Było: 200sx s13 SR20DET
Jest: 200sx s13 CA18DET

Sprzedam s13
topics20/s-s13-18t-z-gt28rs-vt31839.htm#288454
Awatar użytkownika
claysman
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 754
Rejestracja: pn 09 sty, 2012 22:19
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Btw, lamp wcale nie trzeba rozklejać.
Ja po kilku próbach, gdzie już lampy jako tako wychodził, zacząłem je po prostu rozcinać. Szybciej, prościej i klosz zostaje idealny, a nie leciutko pofalowany pod słońce;)
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

ja tam polewalem lampe wrzatkiem z czajnika , polowe wody polewalem z zewnatrz , reszte wlalem do srodka delikatnie podwazalem i tez dalo rade rozebrac ;)
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
EnDrIu
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: wt 26 paź, 2004 14:33
Lokalizacja: Warszawa

i jakies postepy?
Było: 200sx s13 SR20DET
Jest: 200sx s13 CA18DET

Sprzedam s13
topics20/s-s13-18t-z-gt28rs-vt31839.htm#288454
Awatar użytkownika
MEFisto087
Redaktor
Redaktor
Posty: 4107
Rejestracja: pt 08 paź, 2010 12:29
Lokalizacja: WM_____

http://hidretrofit.pl/sklep/swiatla-do- ... egmentowe/

ledy segmentowe można wykorzystać 8)
Sucz 200sx S13
Pickup D22
Parch Patrol Y60<= Sprzedany
Opinie w dziale Giełda
Obrazek
"If it isn’t broken, don’t fix it"
Itallio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 17:42
Lokalizacja: Żory

https://www.youtube.com/watch?v=594u47IG6pg

z takiego paska zrobić obrys lamp o jaki Ci chodzi - kosa!
Z20LET Bertone + S14a Racing
Awatar użytkownika
grzesbboy
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 165
Rejestracja: ndz 02 sty, 2011 21:21
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

nr 2 wygląda fajnie, ciekaw jestem rozwinięcia tematu, sam myslę coś unowocześnić moje lexus looki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”