POLICE driftcar - nowy projekt

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

koko88
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 91
Rejestracja: czw 04 kwie, 2013 23:26
Lokalizacja: opole

Witam, chce zrobić z mojej s13 policyjnego driftcara na styl USA, coś takiego mniejwiecej:

http://cdn.speednik.com/files/2012/01/cop-cobra-5.jpg

Czarny wóz, biały dach i drzwi, z napisami POLICE, na dachu chciałbym mieć coś w tym stylu

http://allegro.pl/lampa-sygnalizacyjna- ... 00377.html

Auto jest zarejestrowane i się zastanawiam czy jeśli teoretycznie będzie to zamontowane na dachu ale NIEUŻYWANE a używane tylko na pokazach ( takie będzie tłumaczenie) to czy będę mógł tym jeździć po drogach bez przypalu? Czy odrazu skasują mi dowód?
mariusz199044
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 115
Rejestracja: śr 23 maja, 2012 20:14
Lokalizacja: mazury

To mój pomysł! Znajdz cos innego :P
Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

raczej nie mozna bedzie jezdzic z tym po drogach i wiem ze nie mozna miec napisu policja na dzwiach ale nie wiem jak to jest z innymi krajami :)
wiesz na drodze wygladasz jak radjowoz i mozesz to wykorzystac a polaczki lubia sie czepiac o wszystko
Awatar użytkownika
karols
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 204
Rejestracja: pt 21 mar, 2014 10:13
Lokalizacja: Warszawa

art. 66 ust. 4 pkt 3 prawa o ruchu drogowym
Zakazuje on umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie. Zakaz dotyczy umieszczania takich urządzeń, a więc zostaje on już naruszony, gdy w pojeździe znajduje się takie urządzenie

art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r.
§ 31.1.Pojazd Policji, z wyjątkiem motocykla, powinien posiadać niebiesko-granatową barwę nadwozia oraz powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy białej i umieszczonym po obu stronach pojazdu napisem "POLICJA" barwy białej, z zastrzeżeniem ust. 2. Na dachu pojazdu może być umieszczony świetlny napis "POLICJA" barwy niebieskiej na białym tle; napis "POLICJA" barwy białej może być także umieszczony z przodu i z tyłu pojazdu, przy czym napis z przodu może być odwrócony (lustrzany).

Jak na mój rozum za koguta będą Cie ganiali, ale za biało czarne malowanie i napis "police" nie powinni. Co nie znaczy, że nie będziesz musiał się tłumaczyć aspirantowi nadgorliwemu 4x dziennie ;)
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

juz dobre 5 lat temu bylo to u nas zrobione
Załączniki
IMG_12103451445382.jpeg
IMG_12030695315674.jpeg
Ostatnio zmieniony sob 01 lis, 2014 16:58 przez Binio_, łącznie zmieniany 1 raz.
koko88
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 91
Rejestracja: czw 04 kwie, 2013 23:26
Lokalizacja: opole

O bo już taki projekt nie wiedzialem, mój będzie lepszy :D podoba mi się to i tez chce taki mieć :) Kacu nie będzie wyglądać jak radiowóz bo radiowozy nie są czarne :p a napis POLICE to nie POLICJA ;) paragraf zakazuje montażu urządzenia które wysyła sygnały dźwiękowe i swietlne, a jak by zamontować sama pusta w środku atrapę, czyli sam plastik nie będący urządzeniem w żadnem sposób?
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

zapytaj u zrodla czyt. na komendzie
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wydaje mi sie ze jesli cos jest zamontowane to nie dosc ze musi byc sprawne to posiadac homo drogowe oczywiscie :p

Tak nam kiedys powiedzieli na niesprawne halogeny z przodu w busie- ja ze to atrapa a oni ze jak zalozone to musi byc sprawne, ale ze poszlo to sie nie zaglebialem.

Najlepiej takie zdejmowane na magnes ;)
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Binio_ pisze:ak nam kiedys powiedzieli na niesprawne halogeny z przodu w busie- ja ze to atrapa a oni ze jak zalozone to musi byc sprawne, ale ze poszlo to sie nie zaglebialem.

coś takiego właśnie jest, dlatego też jak nie używane to powinny być zasłaniane, więc jest jeszcze opcja że takiego atrapkowatego koguta możesz mieć ale zasłoniętego... czyli lepsza opcja na magnes :)
Poszukuję...
koko88
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 91
Rejestracja: czw 04 kwie, 2013 23:26
Lokalizacja: opole

OK dzięki za info, no nic to koguty będę montował tylko na eventy 😐
Ostatnio zmieniony ndz 02 lis, 2014 11:28 przez koko88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Policyjny już był, ale może załącznik cię zainspiruje? :D

Wyobrażacie sobie efekt jaki dawałaby ta grafika przy dużej ilości dymu? :)
Załączniki
wheelchairdrift.jpg
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
enees
Stały gość
Stały gość
Posty: 241
Rejestracja: ndz 17 sty, 2010 15:35
Lokalizacja: RACIBÓRZ

Po co Wam coś tak szpetnego. Ja bym się nie utożsamiał z panami w czerni :shock:
Awatar użytkownika
Fer
Stały gość
Stały gość
Posty: 405
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Widząc klasyki policyjne, to na kogutach mają założony materiałowy kondon i wszystko raczej jest ok.
koko88
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 91
Rejestracja: czw 04 kwie, 2013 23:26
Lokalizacja: opole

mysza pisze:Policyjny już był, ale może załącznik cię zainspiruje? :D

Wyobrażacie sobie efekt jaki dawałaby ta grafika przy dużej ilości dymu? :)
Dobra baja :D przy paleniu zajebisty efekt. Nismo gotowe do malowania( na szybko, tanim kosztem - na tor) narazie idzie caly na czarny polysk, pozniej sie zobaczy jak bd wykonczony.
Awatar użytkownika
Barta
Stały gość
Stały gość
Posty: 384
Rejestracja: ndz 29 lis, 2009 12:18
Lokalizacja: spod warszawy

Niebieskich i czerwonych sygnałów błyskowych nie można posiadać nawet w bagażniku zapakowanych w opakowaniu z paragonem nigdy nieotwieranych :D Za to można mieć ostro przewalone. I nie ważne czy to belka oświetleniowa, kogut dyskotekowy czy lampki na choinkę.
Nie można posiadać też jakichkolwiek urządzeń wydających dźwięk o zmiennym tonie.
Takie są przepisy i nie można ich obejść.
Wyjściem z sytuacji jest zamontowanie samej niebieskiej belki bez żarówek pustej w środku lub jej imitacje. Ale każdemu gliniarzowi będziesz się tłumaczył i będą się wkurzać.
Co do napisu POLICE i czarno białego malowania to u nas raczej dozwolone chyba że gdzieś jest przepis typu ,,zakaz umieszczania znaków służb specjalnych,, coś takiego. Ale jak są wymienione dokładnie napisy których nie wolno to spoko. Najgorszy przypał jest z tymi kogutami. Kolega strażak miał w samochodzie zamontowane za grillem z przodu jak znaleźli to nie było tłumaczenia ze to tylko tak i nie używa i że jest w straży i inne pierdoły. Przy nich wykręcał. Wszystko zabrali a z jazdą pożegnał się na spory okres czasu musiał latać coś załatwiać.

I nie sądzę że jak coś jest na samochodzie to musi być sprawne :D
To byłby durny przepis. Ale chyba jest przepis ze nie montuje się elementów zbędnych czy coś.
Ostatnio zmieniony wt 11 lis, 2014 11:33 przez Barta, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecnie '92 200SX S13 CA18DET GT2860RS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”