[Projektuję] Układ strobo do LED + RGB

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Czy byłbyś zainteresowany/a takim systemem strobo?

Tak!
16
64%
Nie no, dajcie spokój z tą wsią...
4
16%
Może :)
5
20%
 
Liczba głosów: 25
Awatar użytkownika
Ciast3k
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 140
Rejestracja: wt 22 kwie, 2014 19:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Siemanko,

jako że brakuje mi dostępności fajnych modułów sterujących strobo, a chodzi mi po głowie żeby wrzucić do swojego auta, zabrałem się za zrobienie własnej płytki sterującej strobo.

Założenia:
- Sterownik jest zamknięty w hermetycznym aluminiowym/ABS-owym pudełeczku
- Wszelkie podłączenia są na konektorach, bez lutowania
- 9 niezależnych wyjść na LED'y
- Sterownik jest programowany przez USB za pomocą komputera
- Możliwość programowania każdego z obwodów osobno w zakresie częstotliwości mrugań, pauz, kolejności między obwodami, etc
- 2 wyprowadzone przełaczniki do umieszczenia gdzie się spodoba: On/Off, oraz przełączanie pomiędzy zapisanymi ustawieniami
- Możliwość upgrade do wersji sterującej dodatkowo RGB jedynie poprzez zmianę softu. Sterowanie RGB byłoby możliwe na wszystkich 9 kanałach

Co sądzicie o takim divajsie?
Czy bylibyście chętni na coś takiego, co byście do tego dorzucili?
Powstanie to na pewno, teraz kilak dni pozostawiam sobie i Wam na dogranie pomysłów z góry.

Cheers!
350Z Clean Stock ;) <sold!>
200sx s13 Fat Kouki :P
200sx s14a Racing Ed.
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Biore dla siebie i 3 ziomkow :D

Szukam juz jakis czas czegos takiego ale alledrogo mozliwosciami nie powala. Planujesz do tego dodawac jakies panele led?
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
Ciast3k
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 140
Rejestracja: wt 22 kwie, 2014 19:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mam jakieśtam doświadczenia z różnymi LED'ami, ale będę testował kolejne tak by móc wziąć je w dystrybucję i mieć możliwość oferowania ich razem ze sterownikiem ;)

A i dodam że sterownik będzie w stanie obsłużyć mocowo na każdym z wyjść jakoś po ok 3A czyli ok 150 diód (więcej chyba nie trzeba, bo w standardowej taśmie led będzie to ponad 2 metry :D )
350Z Clean Stock ;) <sold!>
200sx s13 Fat Kouki :P
200sx s14a Racing Ed.
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

No to klienta do testow juz masz jakby co ;)
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
Ciast3k
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 140
Rejestracja: wt 22 kwie, 2014 19:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

No to przez święta troszkę sobie siedziałem myślałem i cośtam wymyśliłem.

W sterowniku będzie port synchronizacji (możliwość spięcia kilku sterowników, lub peryferiów) czyli możliwość sterowania tym np przez bluetooth jako opcja dodatkowa.
Sterownik nie będzie służył jedynie do strobo, ale też jako po prostu sterownik do diód z funkcją RGB, więc szeroki zakres działań :)
A cenę rzucę taką żeby była jak na ten zakres funkcjonalności killer i żeby nie stanowiło to dla nikogo wyrzeczeń, ani dla kupujących bo drogo, ani dla mnie bo robię za debila :P

Przyszły mi sample obudów, a ta która na razie wygrywa to taka:
Obrazek

Finalnie będzie w lakierze i w oklejeniu tematycznym ;)
Wys. 39 mm
Szer. 90 mm
Dł. 109,3 mm

Na razie robię pod taki rozmiar wsio, jeśli okaże się ze zostało mi dużo miejsca w obudowie i że termicznie mamy spory zapas, to będzie mniejsza, ale wydaje mi się że taki gabaryt będzie spoko i do schowania pod dechą jak by ktoś nie chciał tego widzieć, a i spoko gdzieś do skitrania w rogu jak ktoś lubi jak widać tjuningowe dongle :D
350Z Clean Stock ;) <sold!>
200sx s13 Fat Kouki :P
200sx s14a Racing Ed.
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Cisnij z tymi pracami bo potrzeba potestowac te migacze. Bedziesz dawal jakies panele z diodami do kompletu?

Edit: zauwaylem ze sie powtarzam ;)
Ostatnio zmieniony ndz 28 gru, 2014 14:25 przez echo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
Ciast3k
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 140
Rejestracja: wt 22 kwie, 2014 19:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Haha, chyba nie bez powodu masz nich "echo" :D
350Z Clean Stock ;) <sold!>
200sx s13 Fat Kouki :P
200sx s14a Racing Ed.
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

To jak sprawa wyglada? Kiedy bedzie mozna potestowac? Myslales juz nad cena?
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
Ciast3k
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 140
Rejestracja: wt 22 kwie, 2014 19:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Sprawa wygląda tak, że teraz siedzę nad projektem płytki elektronicznej, mam nadzieję że na początku lutego będę miał już działający prototyp z jakimś podstawowym softem do sterowania na PC, i wtedy będzie można coś już działać.

Nie myślałem jeszcze nad ceną dokładnie, ale szacuję że coś w okolicach 300zł/ za sztukę (dla TK, wiadomo jakaś lepsza cena będzie), tak więc jak za sterownik strobo z tak szeroką funkcjonalnością, oraz sterowaniem RGB, etc etc (zachwalanie, zachwalanie :D ) to nie duża cena.
Oczywiście jak się okaże że da się taniej bo np dostawca podzespołów da mi lepszy price, to będzie niżej. Nie chodzi mi o to żeby prajs był wysoki i sprzedać tego jedną sztukę, tylko żeby był zachęcający dla szerokiej grupy osób ;)

No i pewnie pierwsza partia będzie leciała z grupowego zamówienia więc też price na premierę będzie dobry :)
350Z Clean Stock ;) <sold!>
200sx s13 Fat Kouki :P
200sx s14a Racing Ed.
Awatar użytkownika
echo
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 615
Rejestracja: czw 03 maja, 2012 14:14
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Ja tu najarany jak wiewiorka na orzeszki a tu widze jeszcze kupa czasu ;)
Jest ten Dubaj, czuć ten Berlin!

Proud owner of s14a
topics35/s14a-270-vt22765.htm
Awatar użytkownika
Ciast3k
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 140
Rejestracja: wt 22 kwie, 2014 19:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ok, projekt układy (płytki) zakończony, podzespoły wybrane, dostawcy wybrani, zamówienie 4 sztuk prototypów złożone dzisiaj :D

Czekam w takim razie (2 tyg) na płytki aż przyjdą i je polutuję, bo wszystkie elementy do prototypu akurat mam na miejscu.
Prototyp czyli wersja alfa nie będzie na razie spasowana z obudową, chodzi mi głównie o przetestowanie wszystkich opcji, no i przede wszystkim sprawdzenie poprawności całości kodu, a tego tam będzie najwięcej.
W trakcie projektowania pojawiło sie kilka pomysłów, np. zwiększyłem ilość wejść (sterowania) kontrolerem do 4, czyli da to możliwość korzystania ze sterownika np również jako całego układy do migaczy na ledach :D Pomysłów było jeszcze kilka ale je opisze jak już układ użyje mi na biurku :P

Plan jest taki:
przez dwa tygodnie nak***iamy kodowanie, aż nie przyjdą płyki
potem będą alpha testy, wrzucę jakieś foty i filmiki jak to działa,
wtedy wleci projekt płytki dopasowany konkretnie pod obudowę (czas oczekiwania na płytki będzie znów 2tyg) i wtedy ruszą zapisy na pierwszą partię, wraz z określeniem ceny za wersję podstawową, oraz rozszerzoną (parę feature'sów więcej, np RGB czy cośtam). Spokojnie, różnica między nimi będzie niewielka, nie będę zdzierał hajsu, a rozszerzenie będzie można dokupić w dowolnym momencie :)
Pierwsza partia będzie też w niższej cenie :P

Cheers!
350Z Clean Stock ;) <sold!>
200sx s13 Fat Kouki :P
200sx s14a Racing Ed.
Awatar użytkownika
kacus13
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 539
Rejestracja: pn 07 sty, 2013 20:23
Lokalizacja: Opole

zapisuje sie :D

1.kacus13 1komplet jak bd tak do 300zl :)
Ostatnio zmieniony ndz 18 sty, 2015 23:04 przez kacus13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

jeśli będzie kilka układów świecenia stroboskopu to pomyśl nad tym aby podgląd był widoczny w kabinie np przy przełączniku - bardzo pomocne

no i jak mocno będą świecić i jakie będą lub z czego będą palniki, żarówki czy jak tam się to określa
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Do wiosny musze mieć to w aucie, łącznie z rgb ;)
Awatar użytkownika
grzesko
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 237
Rejestracja: wt 18 sty, 2011 11:20
Lokalizacja: Siedlce

zrobimy "tęczową" paradę na tripie :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”