Jakie fotele do S13 ?

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
ADAKAR
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 93
Rejestracja: ndz 24 gru, 2006 15:03
Lokalizacja: Wloclawek
Kontakt:

Szukam foteli nowych dobrych - kubełkowych.
- NIE ze skóry
- pół profesionalnych jeśli tak można to nazwać
- do standardowych pasów bezpieczeństwa (jeśli to ma jakieś znaczenie)
- cenowo do 1000 zł / fotel

prosze o pomoc ... "oferty" gdzie co jakie pasują do S13 ... porady może macie juz doświadczenia z takim czyms

Adam
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Bimarco Expert. Tani około 800zł z homologacją , mozna na seryjnych pasach jezdzic, mozna go wpasowac do s13 bo sam mialem i nawet jezdzony był :)

Ale jak dla mnie za twardy i na dłuższą trase odpada.
Obrazek
Awatar użytkownika
dzabateam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 186
Rejestracja: pt 11 sie, 2006 20:30
Kontakt:

dokładnie tak ..
dobra cena i są wygodne a do tego już ładnie trzymają i innych plecy bolą jak posiedzisz w trasie 3-4 godz.
borimichal1
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: wt 11 wrz, 2007 13:29

Witam.Co do foteli to mysle ze moge polecic Wam te produkty- " http://allegro.pl/search.php?string=fot ... interval=7 "
Dobre wykonanie,mozna sobie wybrac kolor,rodzaj napisu,wzor,fotele sa tworzone pod kierowce,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

Maretzky pisze:Bimarco Expert. Tani około 800zł z homologacją , mozna na seryjnych pasach jezdzic, mozna go wpasowac do s13 bo sam mialem i nawet jezdzony był :)

Ale jak dla mnie za twardy i na dłuższą trase odpada.
Jakie miales mocowania fotela? Custom, jakis brand?

[ Dodano: Sro Wrz 12, 07 08:45 ]
borimichal1 pisze:Witam.Co do foteli to mysle ze moge polecic Wam te produkty- " http://allegro.pl/search.php?string=fot ... interval=7 "
Dobre wykonanie,mozna sobie wybrac kolor,rodzaj napisu,wzor,fotele sa tworzone pod kierowce,
Pozdrawiam
Widze, ze sa to kopie znanych firm. Tylko nie wiem, czy zaden nie bylby zbyt waski i maly dla mnie. Jak z przesylka na Litwe (mozliwe?, ile $?)? A moze odbior wlasny (w ktorym koncu Polski sie ten sprzedawca znajduje)?
Awatar użytkownika
ADAKAR
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 93
Rejestracja: ndz 24 gru, 2006 15:03
Lokalizacja: Wloclawek
Kontakt:

Pytanko uzupełniające (nie bić niedoinformowanego)
czy moge mieć pasy kilku punktowe (szelkowe) tak na "cywila" ?
Chodzi mi o MONTAŻ ?

Gdzie one mają punkty zaczepienia ?

Normalne sportowe montuje sie z klatką ... a mozna tak ... po bożemu ? po cywilnemu ?
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Mocowanie fotela zrobiłem z jarkowym. Było zrobione z oryginalnego wózka do ktorego był przykrecony kątownik odpowiednio naciety , przespawany i nawiercony pod rozstaw śrób experta.

Co do tych z allegro to są one bez homologacji i na ramie ... ja bym nie chciał w nim siedziec podczas wypadku ...

Pasy szelkowe mozna dołozyc do cywilnych , mozna je zapinac niezaleznie , nie potrzebna jest klatka , ja wykozystałem pkty mocowania tylnego pasa. Wszystko sie da tylko trzeba pomyslec :)
Obrazek
borimichal1
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: wt 11 wrz, 2007 13:29

Nie wiem jak sprawa ma sie z przesylka na Litwe.Ale firma produkujaca te fotele miesci sie w Skoczowie(moje miasto :D ) Skoczów lezy pomiedzy Bielskiem a Cieszynem w wojewodztwie Slaskim,niedaleko czeskiej granicy . O ile sie nie myle to fotele sa robione nawet konkretnie pod uzytkownika.Trzeba sie tylko dogadac.

Tutaj macie strone producenta:
http://www.fotele-speed.pl/

Wiele osob jest juz zadowolonych z tych foteli.
Szczegolnie moge polecic model RC
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

Maretzky pisze:Mocowanie fotela zrobiłem z jarkowym. Było zrobione z oryginalnego wózka do ktorego był przykrecony kątownik odpowiednio naciety , przespawany i nawiercony pod rozstaw śrób experta.
Widzialem ten sposob opisany na SXOC. Ile miejsca zostaje nad glowa (i jaki masz wzrost)?
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Mam 188cm i fotel faktycznie stał wyzej od serii ale sie miesciłem i był luz nad głową Nie wiem czy na zawodach zmiesciłbym sie z kaskiem....
Obrazek
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

Ja mam 195 cm. Jak mowisz, ze stanal wyzej od serii, to ten sposob odpada, bo w kasku juz na seryjnych siedzeniach nie za duzo miejsca. Ciakaw jestem, jak z tymi super low mounts od Bride lub Driftworks. Czy bedzie nizej od serii?
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jesli chodzi o speed i inne to tak jak Maretzky napisal tez nie chcial bym siedziec w takim fotelu podczas dzwonu. Prawde mowiac nikt ich w takich sytuacjach nie testowal i trudno powiedziec jak sie zachowaja. Przynajmniej dla mnie wazniejsze od ceny jest bezpieczenstwo i wole fotele z homologacja FIA ktore takie testy przechodza...

Odnosnie jazdy w pasach wielopunktowych to sa one raczej niezbedne przy fotelu kubelkowym i stanowia komplet zabezpieczajacy kierowce. Jedynym minusem calego rozwiazania to mala wygoda przy poruszaniu sie na codzien, niestety zapinanie takich pasow troche zajmuje.

Jednak wracajac do foteli Bimarco pracuje nad nowym modelem, niestety wszystko sie przeciaga przez testy FIA. Z tego co wiem ostatni prototyp mial podczas testow tylko lekkie pekniecia wiec sa nadzieje ze dopracuja go wmiare szybko i przejdzie testy FIA.

Odnosnie cen Bimarco to dla Sympatykow, Klubowiczy i wszystkich ktorzy wspomagaja forum
moge zaoferowac na te fotele specjalne ceny :) - wiecej informacji na PW :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
czarnyy
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 44
Rejestracja: ndz 15 paź, 2006 20:37

Montowałem jakies dwa tygodnie wstecz kubeł do mojej S13 na bazie szyn od ori fotela . Jeśli ktos chce zamontowac fotel na poziomie seryjnego lub troszke niżej to musi montowac na bocznych mocowaniach kubła . Mój jest zamontowany tak , że kiedy przesune go do przodu to opiera sie o to poprzeczne wystajace wzmocnienie podłogi .

Jeśli chodzi o wybór kubła to dla mnie najwygodniejsza pozycja jest w Bimarco Futura , jest on nastepca Experta , jest wyższy i szerszy , a do tego super trzymajacy . Idealny dla osób od 180cm wzwyz oraz dla osób stosunkowo szerokich .
Awatar użytkownika
Mate96
Stały gość
Stały gość
Posty: 266
Rejestracja: czw 04 maja, 2006 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dozuce cos od siebie. jest to najnizszy sposob zamontowania bez ciecia podlogi:
http://nissantech.pl/viewtopic.php?f=11&t=501
live fast, die sidewayz
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

Dzieki za wiadomosc. Trzeba bedzie cos rzezbic, bo te wszystkie low mount'y nie pasuja do Sparco Evo2 Plus i innych szerszych kublow.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”