Wskaźniki zamiast środkowego nawiewu w S13

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Siemka

Korzystając z wolnego czasu po pracy postanowiłem zamontować sobie wskaźniki w miejscu środkowych nawiewów w mojej S13.

Czas całkowity prac: jeszcze nie wiem ale coś w klimacie 2,5 godziny
Kasa pochłonięta to: 25 zł ramka + paczka fajek

Całość prac wykonana własnoręcznie. Testy niestety oparte tylko na jednym zegarku (brak kasy na następne).

Więc do rzeczy:

Po piętnastominutowej walce z panelem nawiewu w aucie wydostałem go prawie bez uszkodzeń (uszkodzenia mało ważne, gdyż pękł element okalający kółeczko zamykania/otwierania nawiewu, który zostanie i tak wycięty)

Prace nad montażem ramki z alledrogo (czyt. allegro)

Ramka
Obrazek

1. Demontaż mechanizmu zamykającego/otwierającego >> pokrętełko jest na śrubce, zębatki też
Obrazek

2.Po zdemontowaniu rozdzielamy kanały >>> śruba jest z tyłu

Obrazek

3. Wykonujemy nacięcia od wewnętrnej strony kanałów tak aby zostawić około 5-7 mm od dziury po środku ściany (zostanie ona wykorzystana)

Obrazek
Obrazek
Drastyczne narzędzia powered by TOYA :mrgreen:
Obrazek

4. Kolejne nacięcie i usuwamy zbędny plastik.

Obrazek
Obrazek

5. Tak przygotowane wstępnie kanały łączymy ze sobą na zatrzaski i skręcamy z tyłu

Obrazek
Obrazek

6. W dziurę pozostałą po zębatce montujemy śrubę w celu usztywnienia konstrukcji.

Obrazek


7. Pierwsza przymiarka wymusiła korektę "łapek" na ramce

Obrazek
Obrazek

8. Ciąg dalszy testów na ilość miejsca dla wskaźników wymusza odcięcie kolejnych plastików.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Widok ogólny po dopasowaniu lewej strony.
Obrazek

9. Dopasowanie strony prawej wymagało kolejnego cięcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

CDN... >>> Montaż w samochodzie zrelacjonuję w późniejszym terminie >> myślę, że sobota, bo jutro nie dam rady.

Sorki za jakość zdjęć >> komórka

Mam nadzieję, że ktoś na tym co zrobiłem skorzysta.

Pozdro.

UPDATE...

Zamontowane w miejscu wywalonych nawiewów

Soorki, że nie napisałem o tym wcześniej, ale w plastiku (kanale) za nawiewami trzeba wykonać nacięcie na okablowanie wskaźników!!!

tu jest widok nacięcia zaznaczone na czerwono
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Prace nad ramką trwają...

pozostałości :mrgreen:
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 02 sty, 2008 16:46 przez TiGRA, łącznie zmieniany 4 razy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
szeni
Stały gość
Stały gość
Posty: 229
Rejestracja: pt 24 lis, 2006 11:28
Lokalizacja: wwa mokotów

Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

już nad tym myślałem i mam plan :twisted:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Witam,
myślę, że koledze należy się pochwała za tę relację.

PZDR
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Dzięki bardzo :DDDD

Co do uchylnego mechanizmu maskującego to mam zamiar użyć silniczki od podnoszenia lamp lub jakieś inne małe krokowe + zestaw zębatek.
Zastanawiam się też nad patentem typu klapka z seryjnego radia kasetowego z fiata bravo/brava. Tam było to też fajnie wykonane.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Wkleiłem fotki z zamontowanego zestawu. :DDDD
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Bobekk
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 04 cze, 2007 09:32
Lokalizacja: Szczecin

A nie lepiej by było kupić coś takiego?

3x52mm

bądź

3x60mm

Pomalowałbyś na czarno i wyglądałoby jak oryginał. Koszt wraz z przesyłką to około 60 zł
Awatar użytkownika
ipi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 183
Rejestracja: pt 23 cze, 2006 23:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Bobekk pisze:A nie lepiej by było kupić coś takiego?

3x52mm

bądź

3x60mm

Pomalowałbyś na czarno i wyglądałoby jak oryginał. Koszt wraz z przesyłką to około 60 zł

takie cos mozna samemu zrobic bez problemu z plexy albo innego meterialu typu carbon jak ma ktos doastep i dzieki za fort bo bardzo mnie to zainspirowalo :D
tymczasowo brak podpisu
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Bobekk pisze:A nie lepiej by było kupić coś takiego?

3x52mm

bądź

3x60mm

Pomalowałbyś na czarno i wyglądałoby jak oryginał. Koszt wraz z przesyłką to około 60 zł

Może i lepiej ... chociaz tak zamontowane wskaźniki "patrzą" centralnie w podsufitkę, a ja chciałem je mieć "patrzące" w kierowcę :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
ipi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 183
Rejestracja: pt 23 cze, 2006 23:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

wszystko mozna zrobic przy pomocy krazkow docietych pod odpowiednim katem i Tobie tez dziekuje za ta rade bo nawet bym o tym nie pomyslal :D a potem bym sam siebie *urwial ze musze sie gimnastykowac zeby cos zobaczyc ;)
tymczasowo brak podpisu
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

ipi pisze:wszystko mozna zrobic przy pomocy krazkow docietych pod odpowiednim katem i Tobie tez dziekuje za ta rade bo nawet bym o tym nie pomyslal :D a potem bym sam siebie *urwial ze musze sie gimnastykowac zeby cos zobaczyc ;)

też nie do końca dobre rozwiązanie podajesz

1. ramka jest z okręgami bo zegary są w kształcie walca
2. przekrój walca pod kątem innym niż 90 stopni w stosunku do ściany daje elpisę
3. musiałbyś przerabiać ramkę (szlif okręgu w celu dopasowania do elipsy na dociętej rurce)

obrazowo najprościej jak sie da pokażę ci o co mi chodzi
Obrazek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
andrzejekr
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 44
Rejestracja: czw 08 lis, 2007 19:08

hehe ramka ebay-owa niejest taka zła i mozna ja przerobic , wszystko zalezy od kierowcy i tego czego chce np; ja siedze dosc wysko i zegary bym miał dobrze widoczne ewentualnie jakie gumowe podkładki i delikatna praca z pilniczkem i wszystko da sie zrobic a motyw z ta ramka z alledrogo :mrgreen: całkim sensowny trzeba pomyslec na tym jak zrobic jakie połonczenie funkcjonalnosci z estetyka :mrgreen: temat bardzo pomocny :mrgreen:
Awatar użytkownika
ipi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 183
Rejestracja: pt 23 cze, 2006 23:07
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

brak forum przyczynil sie do zebrania wystarczajacego materialu dowodowego :D

jestem juz po montazu wstepnym jeszcze nie fixowane na stale narazie faza testow ale pierwsze foty juz sa

wszystko zaczelo sie niewinnie plytka alu 3mm grubosci i wybite otwory 52mm :

Obrazek
Obrazek

nastepnie odbyl sie pierwszy test czy wszystko gra i jak to sie mniejwiecej bedzie prezentowac:

Obrazek

po delikatnych poprawkach docieciach i wielu przymiarkach delikatnej polerce w celu kosmetycznym przyszedl czas na pierwszy montaz w aucie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

niestety natrafilem na problem w postaci swiatla i braku mozliwosci odczytu wskazan na szczescie tylko w dzien jest to spowodowane bardzo wysoko pociagnieta szyba przednia nie pomagal nawet daszek

Obrazek

ale z tym tez mozna sobie poradzic i umiescic pod katem w strone kierownika narazie niesmialo ale w przyszlosci po delikatnym podszlifowaniu diaksikiem bedzie gitara i schowa sie jesze bardziej ale jakos sie trzyma :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

wyglada to tak ale narazie postawilem na funkcjonalnosc a nie na wyglad :D


dodam ze druga plytka alu mam na zbyciu takie same parametry tylko trzeba sobie dociac pod swoje nismo
tymczasowo brak podpisu
Awatar użytkownika
Bobekk
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 04 cze, 2007 09:32
Lokalizacja: Szczecin

Bardzo ładnie wyszło, tylko wywal ten daszek i pomaluj alu na czarno. Najlepiej to będzie wyglądać jak blat zegara będzie osadzony równo z płytką.
Awatar użytkownika
faon
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 58
Rejestracja: sob 28 lip, 2007 19:06
Lokalizacja: Police k. Szczecina
Kontakt:

Naprawde nieźle, popieram Bobeka wywal ten daszek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”