przyciemnianie szyb

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

No właśnie interesują mnie rozwiązania street-legal ;)
Dzisiaj mogę podjechać tam gdzie podbijałem dowód i zmierzyć ile ma seria - będziemy wiedzieć na czym wogóle stoimy ;)

Edit: Sprawdzone w stacji diagnostycznej - seryjne szyby w S13 (przednie) mają przepustowość 76%. Łatwo wyliczyć, że do przepisowych 70% potrzebna nam folia o przepustowości światła 93% - zadanie nie wykonalne ;)
Także wszelkie próby przyciemnienia nie dadzą rezultatu legalnego na drodze.
Ostatnio zmieniony pt 10 cze, 2011 16:28 przez mysza, łącznie zmieniany 1 raz.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Nodobra...a jaka jest najlzejsza dostepna folia. Chcialem zauwazyc ze kazda folia ktora mozecie kupic w sklepie po jakims czasie blednie wiec jej przepustowosc sie zwieksza.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

Nalżejsze jakie widziałem miały 75% przepustowości, czyli nadają się na kompletnie białą szybę;). Przy tej przepustowości jaką ma seria po naklejeniu takiej będziemy mieć +/- 57%.
Żeby ci folia zbledła do legalnego przyciemnienia to nie wiem ile musiałaby blednąć ;) Jak dla mnie gra nie warta świeczki (biorąc pod uwagę konsekwencje). Jeśli chcemy mieć spokój na przeglądzie i przy kontroli to lepiej ich nie ruszać ;) Ja chyba się tylko za tylne zabiore w takim razie.

Edit: Jest folia light black http://allegro.pl/folia-przyciemniajaca-75cm-3m-czarna-3-stopnie-i1646183291.html . Ma 85% przepustowości - przyciemniając tą folią otrzymamy przepustowość +/- 65%, w sumie nie tak źle jeśli chodzi o dopuszczalną 70% , ale jak się ktoś przyczepi to kapa i tak będzie po dowodzie ;) Gdzie ona ma homologacje to też nie widzę ;)
Ostatnio zmieniony sob 11 cze, 2011 14:33 przez mysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Blind
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: wt 10 sie, 2010 20:15

dapper pisze:Chcialem zauwazyc ze kazda folia ktora mozecie kupic w sklepie po jakims czasie blednie wiec jej przepustowosc sie zwieksza.
Racja :) Jednak dobre folie maja od 5 do nawet 10 lat gwarancji na barwę, więc powodzenia z blaknięciem.

Więc dodam coś od siebie, mój Tata ma firme, zajmujemy się foliowaniem już dobre pare lat , nasze samochody są zafoliowane do okoła (bez przedniej) , tył 20 , przody 50. Problem tylko z przeglądami. Policjant jeżeli może nam cokolwiek powiedziec to jeżeli ma miernik, a jak nie ma miernika, to se może nam doczepiać do foli ile chce, na oko to on se może .... Ja wyciągnie miernik, to jeżeli zafoliujemy w firmie która używa pożądnej foli, bierzemy żyletkę (ja mam zawsze dużo w schowku, choroba zawodowa ludzi zajmujących się szybami :lol: ) odcinamy kawałek i ciągniemy folie w duł (usuwamy usterke więc dowodu nie ma za co zabierać ) , a panu policjantowi szczenka w duł opada aż miło :) :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”