Lakierowanie w domu?

Wszelkie modyfikacje karesorii i wnętrza

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
MOGWAY
Stały gość
Stały gość
Posty: 212
Rejestracja: pn 26 wrz, 2005 09:49
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

dorzucę i ja swoje "pięć groszy" :D
Jedna ważna rzecz przy malowaniu w domowych warunkach....

1. uważaj na pyłki i inne zabrudzenia
2. muszki itp. świeży lakier przyciąga je jak nie wiem co (dziwne ale prawdziwe, a może to jakieś muszki-ćpunki :lol: )
3. tak jak koledzy wyżej napisali...praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.
Bardzo ważna też jest odległość oraz kąt malowania pistoletu od powierzchni malującej.

wrzucę mały poradnik może Ci się przyda i każdemu kto zaczyna zabawę z malowaniem :)
Załączniki
malowanie-natryskowe.rar
mały poradnik malowania
(194.3 KiB) Pobrany 500 razy
Sonhar é acordar-se para dentro
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Koltlet!

jaki pistolet będzie stosowny do tego? jeden kompresor ma 240 l/5bar na minutę,
drugi 960~1000 l/7bar na minutę także
strumienia i ciśnienia mam dość w zapasie
raczej podkłady będą pryskane na rurki i takie tam,
ale maskę tez sobie prysnę lakierem czy jakiś baranek, dysza 1,4 HVLP wysoka objętość nisko ciśnieniowy będzie dobry?

kupić więcej dysz?jaki producent,model przedział cenowy
na SATA mnie nie stać do dyspozycji jest 700~800 z dyszami i innymi akcesoriami jak kubki czy lepkościomierz ewentualnie jakiś odwadniacz dodatkowy
takie za 150 zł mnie nie interesują bo ma to być na wieki, dosyć uniwersalny i z serwisem i częściami nie chce zamieszania.


co powiecie?
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

A nikt nie wspomnial o tym ze kompresor:
1. nie moze stac w tym samym pomieszczeniu, w ktorym jest malowane auto:

2. powinienes zamontowac sobie filtr na wyjsciu z kompresora bo jak wciagnie wode to bedzie niespodzianka na lakierze.

3. dobrze odtluscic powierzchnie benzyna ekstrakcyjna...naprawde dobrze.

4. temperatura...nie radze przy niskiej bo lakier splynie. nie zdazy ododparowac rozpuszczelnik.

5. DBAJ O PISTOLET!

aha no....ja dat nie przeczytalem i pisze.
Ostatnio zmieniony wt 18 sty, 2011 16:19 przez dapper, łącznie zmieniany 1 raz.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

przeczytałes datę, ja zrobiłem kotleta, podkłady myślę że może stać w ty samym pomieszczeniu, głównie rozpórki także rewelki nie musi być z pyłkami, mam jeszcze 2 kompresor pomieszczenie dalej z duuuużą beczka i reduktor mam i oba agregaty odwadniacze mają takie prymitywne.
temperatura wiadomo, odtłuszczanie wiem, przy piaskowanych powierzchniach nie ma tematu przedmuchać wytrzeć benzyną eks.
dbanie o ostatni tez dbałem ale był to 20 parę letni szajs, dość się wkurwiałem,


chodzi mi bardziej o parametry pistoleta by był taki uniwersalny do wszystkiego, i czy ktoś zna jakiś dobry model jakiegoś tam producenta i czy jest sens kupować taki za 500 wzwyż, bo powinien być z duża ilości ą regulacji


btw czym czyścić?
ekstrakcyjna, aceton, rozpuszczalnik danej farby,
co nie zeżre uszczelek a wyczyści dobrze?
Rice is nice
Obrazek
cichy-cichy
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 20:50
Lokalizacja: Lublin

Nitro b. dobrze czyści pistolet niezależnie od rodzaju bazy/lakieru/podkładu.
Wlewasz do zbiorniczka przy odłączonym kompresorze, wstrząsasz kilka razy, i naciskasz spust i sie powoli wylewa czyszcząc cały pistolet.

Powtarzasz czynność aż wylewać się będzie przeźroczyste nitro.
Ostatnio zmieniony wt 18 sty, 2011 22:00 przez cichy-cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

Do farby dostajesz rozpuszczalnik i tym najlepiej czysc. Wlewasz rozpuszczalnik i pryskasz jak lakierem, a pozniej mozna dokladniej rozkrecic. Nitro moze tez ale z tym nie wiem jak na uszczelki wplywa.Juto napisze jaki mam pistolet. Troche kosztowal ale jak chcesz uniwersalny to szkoda drogiego kupowiac. nie ma raczej nic takiego jak uniwersalny. Fakt ze tym samym pistoletem pomalujesz i farba i clarem np. choc tez polecaja inny ale jakies gestrze substancje to kup zwykly pistolet w Obi pare groszy kosztuje. Najlepiej zainwestowac w cos lepszego jesli chcesz cos wiecej dlubac + cos taniego. Wyjdzie Ci i tak taniej jak oddawac do lakiernika.
Ja maluje na kompresorze 50L i starcza. grunt to dobrze cisnienie na wyjsciu ustawic. To musisz wyczuc bo zalezy czym malujesz.
Ostatnio zmieniony wt 18 sty, 2011 22:45 przez dapper, łącznie zmieniany 1 raz.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

ja dodam od Siebie dwie sprawy.

1. Przed pomalowaniem odtłuść wszystko zmywaczem do silikonu
2. Kup w mieszalni ściereczkę antystatyczną ( aż się klei) i przetrzyj tym cały samochód
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

To ja też coś dodam
- Tomek89 będziesz malował konstrukcje np. rozporki ,klatki itp. raczej nie samochody to do takiego typu rzeczy powinieneś zastosować malowanie proszkowe bo właśnie do takich rozwiązań jest to przeznaczone.

Jeżeli chcesz się bawić w zwykłe lakierowanie to jeden pistolet do podkładów drugi do lakierów. A co do dyszy to można do jutra pisać. Jak chcesz się dowiedzieć więcej to powinieneś poczytać fora lakiernicze.
Wiec wejdź sobie np tutaj Lakiernik.org.pl
A znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania np. dlaczego SATA do malowania samochodów jest najlepsza ? lub jakie dysze do czego się stosuje i jak nie popełniać najczęstszych błędów lakierniczych.
soloman4
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 08:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Jak ktoś z okolicy Katowic chce tanio pomalować może śmiało do mnie pisać na pw. Myśle że całe autko można pomalować za 2000zł oczywiście przygotowanie w cenie typu dziury i wgniecenia i ruda . Oczywiście można zrobić wszystko samemu jeszcze taniej tylko pytanie jaki bedzie efekt :)
Awatar użytkownika
przepson
Stały gość
Stały gość
Posty: 324
Rejestracja: wt 08 kwie, 2008 10:01
Lokalizacja: radom
Kontakt:

2000zl cale auto :) to wrecz taniej niz tanio. powiem tak wszystko robie sam i malujac akrylem samochod tylko dobrym nie najtanszym to same produkty na cale auto kosztowaly mnie okolo 1400zl pewnie wielu drobnych niepoliczylem wiec moze byc wiecej. do tego doliczajac blacharke bo zawsze cos zrobic trzeba koszt jest delikatnie mowiac spory nawet jesli robimy to sami :) bo jesli bym mial komus cos takiego robic to z tego co wiem blacharka samego samochodu moze kosztowac nawet 5tys zl. mowie tu o konkretnej robocie a nie pan kazio klepnie pospawa i jakos bedzie....
graciochy piekniochy od przepsona:)
gg:9503999
tel.509547567
ODPOWIEDZ

Wróć do „Styling”