Gelo.

Tu zawarte są opinie pozytywne bądź niegatywne o sprzedawcach.

Moderator: Moderator

Game
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 42
Rejestracja: sob 23 lut, 2013 10:39
Lokalizacja: Koszalin/Hamburg

Chciałbym opisać sytuację, która spotkała mnie z użytkownikiem Gelo. Otóż jakiś rok temu kupiłem od niego wydech, rzekomo Catback HKS Hi Power do s14 (oferta była wystawiona tutaj na forum, admini zapewne maja jakiś wgląd do archiwum, ja niestety nie mam screena). Przed kupnem zapytałem czy to do s14 bo w poście nie było to napisne, otrzymałem odpowiedź, że tak jest to wydech do s14. Resztę szczegółów dogadaliśmy na pw (mam te rozmowy), wszystko poszło sprawnie, gelo poszedł mi nawet na rękę i wysłał za pobraniem, po 2 dniach wydech był u mnie. Na początku trochę mnie zastanawiało dlaczego nie ma żadnego grawera, tabliczki itp. no ale pomyślałem, że to przecież nie jest to nowa część, mogła się gdzieś przy polerce zetrzeć itp.. Wydech poszedł w kąt, był kupiony typowo "na zapas", po jakimś czasie potrzebowałem pieniędzy i wystawiłem go na nissantechu. Napisał do mnie Krzych00, że przymierzy go do siebie i jeśli będzie chodził ciszej niż jego Blitz to go ode mnie weźmie. Krzycho zabrał go do siebie i dzwoni do mnie, że próbował go założyć ale wydech nie pasuję, montował go na wszelkie sposoby i nie ma szans. Zdziwiło mnie to, w końcu miał to być HKS s14. Krzysiek wspomniał też, że porównał go ze swoim blitzem i jakimś innym niemieckim catbackiem i na bank nie jest to wydech do s14. Napisałem tego samego dnia do Gelo na fejsie, opisałem sprawę i zapytałem czy może nie jest to wydech od r33 albo jakiegoś innego auta, odpisał, że r33 i s14 mają takie same wydechy i że muszę zdemontować decata z którym kupiłem wydech. Krzysiek próbował montować bez decata i też nie pasowało. Potem sprawa trochę stanęła w miejscu ponieważ często pracuję w DE i wyjeżdżam na miesiąc, dwa. Wróciłem do kraju i zacząłem się zastanawiać o co chodzi z tym wydechem. Poszperałem w necie i okazało się, że jest to wydech do r33. Udało mi się również doczytać, że wydech r33 bez spawania i cięcia nie podejdzie do s14, grzebiąc dalej znalazłem zdjęcia HKS Hi-power zarówno do r33 jaki i do s14, wyglądają zupełnie inaczej niż mój. Reasumując, byłem pewien, że kupuję HKS'a do s14 a otrzymałem chińczyka do r33. Poinformowałem o tym Gelo na fejsie, ponieważ wcześniej tam pisaliśmy ale od 2 dni nie otrzymałem odpowiedzi. Nie wiem czy zrobił to umyślnie ale chyba dość mocno siedzi w temacie nissanów i myślę, że doskonale wie, że r33 i s14 mają inne wydechy.

Poniżej zdjęcie mojego wydechu (zdjecie gelo)
Obrazek

a tutaj zdjęcia z neta wydechów do r33:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewidentnie jest to wydech r33.

Nie będę już wklejał zdjęć jak wygląda HKS Hi-power do r33 czy s14. Wystarczy wpisać Hks hi-power catback r33 albo s14 i wyskoczy mnóstwo zdjęć. Do tego każdy Hi-power posiada taki oto grawer jak na tej aukcji, u mnie go brak:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 5-223-9062
Awatar użytkownika
Krzyh00
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 81
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:02
Lokalizacja: Koszalin

Potwierdzam. Probowalem zamontowac ten wydech na wiele sposobow, mam kilka downpipe`ow, decatow, probowalem to pasowac na wiele sposobow z roznych puzzli, za kazdym razem wydech byl albo sporo za krotki i chowal sie pod podloga albo wystawala puszka za zderzak, nie bylo szans zawiesic go na wieszakach, wypadaly w zupelnie innych miejscach. Mialem juz kilka wydechow i nie spotkalem sie jeszcze z markowym produktem bez grawerki lub chocby tabliczki znamionowej.
Itallio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 118
Rejestracja: pt 02 sty, 2009 17:42
Lokalizacja: Żory

kupiłem chyba wydech na tym samym patencie co Ty(też nie świadom, wydech zakładałem po roku od kupna), i jest sporo cięcia i spawania żeby to sensownie siadło do s14...
Z20LET Bertone + S14a Racing
Game
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 42
Rejestracja: sob 23 lut, 2013 10:39
Lokalizacja: Koszalin/Hamburg

U nas w okolicy nie ma nikogo kto ogarnia takie tematy, jakby był to bym pewnie wyspawał sobie wydech pod auto, a po drugie nie po to się kupuję dedykowany wydech żeby go ciąć i spawać ;/
bigrado
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 20
Rejestracja: śr 15 wrz, 2010 09:34
Lokalizacja: RADO z Nowej Wsi

Gelo ma b. dużo na głowie i pewnie nie dopatrzył bo to dobry chłopak. Generalnie nie jestem w temacie wydechów ale jeśli chodzi o zakupy na odległość to z tego co pamiętam zgodnie z prawem konsumenta mamy 14 dni na zwrot towaru. Powyżej tego czasu pretensje zawsze miałem do siebie że nie sprawdziłem czegoś wcześniej... wcześniej niż 14 dni a nie po paru miesiącach...
Game
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 42
Rejestracja: sob 23 lut, 2013 10:39
Lokalizacja: Koszalin/Hamburg

Możliwe, że nie dopatrzył ale poźniej miałem z nim kontakt, dostał zdjęcie i twierdził, że musi pasować, a nawet jeśli z r33 to też musi być git bo wydechy mają takie same. Czyli? Albo doskonale wiedział, że wydech nie pasuję i robił ze mnie głupka, albo nie ma wiedzy i nie miał zielonego pojęcia co sprzedaje. Jak na moje to i jedno i drugie stawia go w nie najlepszym świetle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opinie o sprzedawcach”