Przekroczone normy spalin.

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Przemo 200SX
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 2
Rejestracja: pt 28 mar, 2008 22:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Na przeglądzie okresowym, kolo zmierzył zawartości dwutlenku węgla i innych badziewi w "wydalanych" przez mojego Nissana 200sx s13 spalinach i stwierdził, że normy są przekroczone trzykrotnie. Powiedział. że to albo katalizator albo sonda lambda. Jeśli możecie mi pomóc to napiszczie:
- jak to można jednoznacznie sprawdzić?
- gdzie?
- jakie moga byc koszty katalizatora i gdzie moge go dostac?
Dodam, że auto jeździ jak trzeba i nie ma żadnych problemów.
Z góy dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

a grzebales cos przy wydechu? jest kat na swoim miejscu czy jest wyciety i wspawana rurka?
Awatar użytkownika
Fil
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 89
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 20:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Widzę że kolega z Dąbrowy Górniczej, w którym miejscu byłeś na kontroli?
Ze swojej strony dodam że to chyba nie wina kata. Ja nie mam katalizatora, cały wydech to przelot, przegląd miałem ze 2 miesiące temu i wszystko wyszło w normie.
Awatar użytkownika
EnDrIu
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: wt 26 paź, 2004 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Przemo 200SX pisze:Na przeglądzie okresowym, kolo zmierzył zawartości dwutlenku węgla i innych badziewi w "wydalanych" przez mojego Nissana 200sx s13 spalinach i stwierdził, że normy są przekroczone trzykrotnie. Powiedział. że to albo katalizator albo sonda lambda. Jeśli możecie mi pomóc to napiszczie:
- jak to można jednoznacznie sprawdzić?
- gdzie?
- jakie moga byc koszty katalizatora i gdzie moge go dostac?
Dodam, że auto jeździ jak trzeba i nie ma żadnych problemów.
Z góy dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
Co sie martwisz jedz na przeglad gdzie indziej i daj w lape. Katalizator po tylu latach powiedzial papa, nie oplaca sie kupowac nowego. Lepiej wogole wyciac to cholerstwo, tylko zabiera moc.
Było: 200sx s13 SR20DET
Jest: 200sx s13 CA18DET

Sprzedam s13
topics20/s-s13-18t-z-gt28rs-vt31839.htm#288454
Awatar użytkownika
jarekrk
Stały gość
Stały gość
Posty: 211
Rejestracja: śr 07 lis, 2007 20:45
Lokalizacja: KRAKÓW

po co w łape napewno znajdzie sie warsztat gdzie tego nie sprawdzaja,







ps
endriu przy okazji tak z ciekawosci bo troche sobie analizuje i rozkminiam, ile ci pali SR w tej s13 ? podobnie do Ca ? tylko tak z ręką na sercu jak jezdzisz normalnie a nie ...:)
awatara zostawiam jako pamiątke po s13...
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

wydaje mi sie ze jak nie katalizatora to moze byc wlasnie przekroczona norma z tymi spalinami.
ja bym skoczyl na inna stacje i moze tam nie bedzie juz analizy spalin, co nie oznacza ze nie musisz sie dowiedziec w czym jest klopot.
BINO ty tez miales juz historyje z analiza spalin zapodaj ja tu :P
Awatar użytkownika
Nurek200SX
Stały gość
Stały gość
Posty: 358
Rejestracja: ndz 04 cze, 2006 19:43
Lokalizacja: Szczecin

jarekrk pisze:po co w łape napewno znajdzie sie warsztat gdzie tego nie sprawdzaja,

ps
endriu przy okazji tak z ciekawosci bo troche sobie analizuje i rozkminiam, ile ci pali SR w tej s13 ? podobnie do Ca ? tylko tak z ręką na sercu jak jezdzisz normalnie a nie ...:)

jarekrk, Endriu kupił już S13-nastke z SRem pod maską a wcześniej miał 100NX więc pewnie nie wie ile pali CA.
...:::200SX S13:::...

Nie sztuką jest mieć nowego 200SX-a, sztuką jest wsadzić całe serce w starego, by wyglądał jak nowy ;D
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2827
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

dziwie sie ze spaliny sprawdzali ja tyle razy na przeglady jezdziłem i nawet nie wiem jak to ustrojstwo do mierzenia spalin wyglada
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

umnie zawsze sprawdzaja :) w kazdym aucie wychodzily OK
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”