Wymiana uszczelki kolektorowej

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Grzesiek85

Mam male pytanko a mianowice: czy jest konieczne wyjmowanie turbiny podczas wymieniania uszczelek pod kolektorem wylotowym czy wystarczy odkrecic przewody doprowadzajace olej do turbo??

Acha i jeszcze jedno jaki koncowy tlumi moglibyscie mi polecic(serii nie zamierzam instalowac i nie wiem co innego tam wrzucic??oczywiscie nie za drogi. hmmm...a moze by tak bez :wink: )

Pozdrawiam Wszystkich majacych turbo zamiast serca :wink:
3m cie sie :lol:
Grzesiek85

mgosc pisze:zobacz na post "Uszczelaka turbo - kolektor"

http://www.turbokillers.com/viewtopic.php?t=560
ale mi nie chodzi o uszczelke miedzy turbina a kolektorem tylko miedzy blokiem silnika a kolektorem(sa tam 4 uszczelki)
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Grzesiek85 pisze: ale mi nie chodzi o uszczelke miedzy turbina a kolektorem tylko miedzy blokiem silnika a kolektorem(sa tam 4 uszczelki)
Międzu głowicą a kolektorem :wink:
Dostać się jest tam raczej łatwo ale może być kłopot z włożeniem uszczelek przy cylindrach: 3. i 4. głównie. Mnie się jednak udało bez odkręcania czegokolwiek przy turbinie. Dasz sobie radę
Grzesiek85

ostatnio odkrecilem wszystkie sruby kolektora z 2 dolnymi przy cylindrze 3 i 4 bawilem sie chyba z godz :wink: i nie moglem sciagnac kolektora ze szpilek (udalo mi sie go moze z 4mm odsunac i cos go blokowalo :roll: dr.Mike jak Ci sie udalo odsunac kolektor na taka odleglosc zeby zdjac go ze szpilek??
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Te dwie śrubki to mi się po nocach śniły :wink:
A kolektor jakoś podważyłem (dźwignia oparta o głowicę). Serce mi się krajało, bo o ile dobrze pamiętam, to opór stawia przewód doprowadzający olej do turbiny. Ale jakoś się dało.
Chociaż jak piszesz, że tylko 4 mm Ci się udało odchylić, to zaczynam się zastanawiać, czy jednak nie odkręcałem turbiny na dole... Być może pamięć mnie już zawodzi. Jeśli tak to sorry.
Grzesiek85

Ok. Dzieki za inf. jutro odkrece to jeszcze raz i postaram sie odchylic to na tyle zeby zdjąc go ze szpilek...skoro Tobie sie tak udalo to dlaczego mi ma sie nie udac;)

Narka i dzieki za pomoc
ChEsTeR

Odkrecacie rure wydechowa innr rurki od IC i najlepiej rurki wodne. Powinno zejsc bez bulu. Czasami moze zawadzac jeszcze dolny przewod olejowy odprowadzajacy olej z turbiny jest wyjadkowo szcztywny i cziezko sie mi go zdejmowalo. Ale teraz do wprawy doszedlem ze w 2 godziny wymieniam turbine w s12 :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”