Ciekawy tlumik na allegro a raczej back box

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

Ciekawostka...
wyglada nawet fajnie tylko przyspawac taka szybka zamiana back boxa ze stocku ;)

Obrazek
Obrazek

;)
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

No ja u siebie mam coś takiego. Tzn deczko inne i z silencerem wyjmowanym. Wpisz sobie w alledrogo Apexi N1 to Ci wyskoczy to co mam ja, a jak chcesz posłuchać jak gra to u mnie w projekcie jest filmik. Adres masz w podpisie. tylko, że u mnie na filmiku to jest zupełny przelot tylko na tym jednym końcowym tłumiku, także jest super głośno ;)
Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

no no elegancko to cyka :)
Tak mysle jak mam placic 500 zeta za uzywane nismo czy cos w tym stylu to juz wole ten sobie kupic nowy na gwarancji ktory wyglada tak samo, fakt to nie nismo czy apexi etc etc ale wyglada ma kosa i materialy z ktorych jest zrobione tez nei gorsze wydaje mi sie poza tym w wiekszosci przypadko wi tak placimy za blaszke nismo etc...

widzialem film.... nice
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

No z blaszki to on jest cieniutkiej zrobiony. Jeszcze co prawda nigdzie nim nie przywaliłem, ale obawiam się, że za wiele uderzeń to by nie wytrzymał. No i jak dla mnie bańka jest za mała troche, jest za głośno. Dorzuciłem środkowe przelotowe tłumiki, ale dalej dłuższa jazda jest męcząca. Tyle, że ja mam n/a, w silnikach z turbo to jeszcze turbina Ci to wygłusza wszystko troche. Ale ogólnie to polecam, nie jest zły :)
Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Też mam tego Apexi N1 i również go mogę polecić :) Ja mam akurat tego opalanego, który bardzo ładnie się komponuje z Nysią.

Tutaj masz foto, tj zaraz jak go kupiłem parę m-c temu, i wylądował w Nysi następnego dnia pod lekkim skosem :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 03 gru, 2010 18:54 przez MORDA, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

BULLSHIT.
Jest duza roznica w jakosci materialow, jakosci wykonania i na koncu w glosnosci miedzy tymi podrobami a firmowymi tlumikami.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

Napewno jest różnica w jakości materiałów, ale za te pieniądze lepszej alternatywy raczej nie ma.
Awatar użytkownika
przemekD
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 09:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

A "opalenizna" schodzi po pierwszej soli :roll:
Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

przemekD pisze:A "opalenizna" schodzi po pierwszej soli :roll:
Nie wiem, Mi jakoś nie zeszło, i kumplowi który ma taki sam też w Nysie jakoś normalnie wygląda i nic nie zeszło. A co do materiałów to wiadome że to podróbka apexi... za trzy stówki, ale ja na niego nie narzekam. W tej kategorii cenowej jest to chyba najlepszy wybór.
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Ja tylko pisze ze bzdura jest opowiadanie ze te podrobki tlumikow to jedno i to samo co w przypadku markowych. Podobne to one sa ale na tym sie koncza podobienstwa.

Kazdy kto mial w rekach markowe i chinskie zabawaki przyzna mi racje.
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

ige, pewnie, też mówiłem, że jest zrobiony z cieniutkiej blaszki i że bańka jest za mała, bo ogólnie jest głośny ;)
Awatar użytkownika
MORDA
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 552
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 08:11
Lokalizacja: Dankowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

ige pisze:Ja tylko pisze ze bzdura jest opowiadanie ze te podrobki tlumikow to jedno i to samo co w przypadku markowych. Podobne to one sa ale na tym sie koncza podobienstwa.

Kazdy kto mial w rekach markowe i chinskie zabawaki przyzna mi racje.


Dokładnie, Ja się z tobą jak najbardziej zgadzam. Do oryginału jest im daleko :) Tak jak kosmaty pisał że pewnie przy mocniejszych uderzeniu się złoży ten al'a apexi :) Blaszka jest bardzo cienka, ale mi odpukać nie udało się jeszcze nigdzie nim przywalić :)
Ostatnio zmieniony pt 03 gru, 2010 20:19 przez MORDA, łącznie zmieniany 1 raz.
kr240
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 80
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 11:56
Kontakt:

jeśli ten tłumik ze zdjęcie to jest ten sam co z tego linku : http://moto.allegro.pl/tlumik-sportowy- ... 91006.html to powiem że ta firma robi całkiem niezłe tłumiki ,nie są jak te chińskie podróby ze zwykłej stali tylko polerowanej a są zrobione z nierdzewki i całkiem mają niezłe wygłuszenie nie wydmuchuje je po ostrej jeździe jak nie króre .a co najciekawsze to jak się chce to mogą zrobić większy lub pod wymiar .
Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

k to polecacie kupic to za 150 zeta niz ten z allegro ??np ten z ostatniego postu ? to co moge miec jak widac to oryginal nismo... koles to tyral przez pol roku w swojej s15 i poza paroma skazami kolo mowi ze perfect dziala i problemow nie mial, fakt trzebaby mu jakas polerke zrobic etc

Obrazek
Obrazek
Obrazek

;)
Awatar użytkownika
celi
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 149
Rejestracja: pt 22 lip, 2005 09:45
Lokalizacja: Kurzętnik (warmia-mazury)

Kiedyś pisałem do tej firmy z Olsztyna co robi te tłumiki a'la Apexi i za około 1500 zł oferowali mi kompletny 3 calowy wydech do s14a z zakończeniem a'la Apexi, ciągle się zastanawiam nad ich ofertą bo ori HKS-a lub inne ori jest strasznie ciężko kupić za dobre pieniądze u nas w PL.
Nissan 200sx s14a Racing :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”