Kol. wydechowy chinczyk

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Dorwąłem kolektor wydechowy z zg Odinna. Taki z napisem s13 drift/track. Zastanawia mnie czy faktycznie go planować na flanszach i przecinać flansze na 4? Jest to potrzebne czy może ktoś ma złąożone tak jak wyszło z fabryki i działa?
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Słyszałem o kilku przypadkach ze NIE działało ok czyli wypluło uszczelki wiec po co kombinujesz... rozmawialismy o tym wczoraj , planujesz , przecinasz kawałek i masz po problemie raz a dobrze no chyba ze kręci Cie wyjmowanie tego co chwila , jak narzucę Ci oplatę za kozystanie z garazu to Ci sie odechce :lol: :lol: :lol:
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

to będziesz jeździł z turbo przykręconym na 3 śruby cffaniaku:p
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

to żeście sobie pogadali, Jakiś czas temu zdjęliśmy u Yahu82 taki kolektor i był banan, taki trochę wygięty i delikatne przedmuchy były widoczne.

Teraz jest ponacinany ale jeszcze nie jeżdżony.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Właśnie na takiej opini mi zlaeżało! NNacinąć do końca czy zostawić łączniki ~1cm? Binio tak zostawił u siebie z obawy rpzed tym że rury się rozjadą na boki i do głowicy nie bedzie pasować?
Awatar użytkownika
dapper
Stały gość
Stały gość
Posty: 472
Rejestracja: pt 01 cze, 2007 08:30
Lokalizacja: Wrocław

a potrzebny Ci ten kolektor? Piperdzielenia wiecej niz to warte. Dojscia lepszego niema, a czasami nie wszystko ze soba pasuje. Zobacz czy podejdzie Ci splyw oleju. Czy pokryje sie z miska. Ja kupilem i zaluje. Rozmawialem na ten temat z Katodem. Odradzal.
______________
(O O/ - - \O O)
--------------------
.oo
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Różne są zdania... Np Brt do 400km doradzał koneicnzie włożyć barana dla lepszego przepływu... Druga rzecz to łatwiej go obwinąć bandażem no i lepeij wygląda pod maska ;) Spływ oleju ot nie problem akurat bo i tak mam ucięty tylko na tyle zeby gumowego węża założyć. Po za tym wyrwałem ten kolektor za bardzo dobry price od forumowego kolegi więc nie ma co wybrzydzać ;)

Podobno jak się ponacina te flansze i splanuje wszystko to nie powinno byc problemu. Tylko chciałem się upewnić bo szczerze mówiąc nie chce mi się go tuningować i nie mam na to czasu a chce wkońcu złożyć auto bo się tak bujam z różnymi setupami zamiast jeździć... :/
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Oj narzekacie baran ma większe przepływy i na pewno górę poprawi a idealnie by było jak by był dopasowany z kanałami w głowicy i uszczelkami.

Za to skrzynkowy oryginalny też jest bardzo dobry troszeczkę mniejszy lag.

Obrazek
Troszeczkę za dużo przeciąłem :lol:
Obrazek


Obrazek

Obrazek
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

czyli zostawić troszke łącznika?
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

no tak aby się nie rozjeżdżał kolektor tak jak Już Binio wspominał

Nacinać ale zostawić trochę mięsa miedzy śrubami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”