materiał do uszczelki

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Panowie mam taki problem, ząłożyłem sobie screamera i musiałem dociąć customową uszczelkę. Wybrałem miedź grubości ok. 0.5mm. Niestety przedmuchało ją między kanałami(ściana separująca ma tylko 3mm grubości więc łatwo o przedmuch:/ ). Z czego to dociąć żeby znowu nie wydmuchało? Mozę z meidzi tylko grubszej? A może splanować obie powierzchnie i bez uszczelki?
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

moze zbrojony kregielit ??
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

a jak wkoncu wykonales ta przegrode?
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Myślałem o tym ale wydaje mi się że za duża temeratura. Niezbrojony potrafi wypalić pod kol.ssącym od gorąca z głowicy a temeperatury sa bez porównania. Dobrze tez żeby materiał był łatwy w obróbce żebym mógł dorobić uszczelkę w domowych warunkach.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Właśnie nie zorbiłem zdjęć niestety:/ Ale wygląda to tak że jest wyfrezowana "ramka" w muszli i w to wchodzi płaskownik ze stali ~4mm grubości. Póki nei wydmuchało uszczelki to było super bez żadnych przedmuchów:(
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Przy systemie z moich zdjec nie ma problemu z uszczelka ;)
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Ale tu tez mogę zmontowąc bez uszczelki i i tak powinno być mniej przedmuchów niż w tym Twoim systemie;) Pozatym chciałem miec już na lata zrobione... Nie do końca się udało :wink:

A Co sądzicie o tym czy można tak jeździć? Bo obawiam się że tam gdzie wydmuchało uszczelkę może wypalić "kanał" w przegrodzie i trza będzie tiurbo do planowania zdejmować:/ Chociaż z drugiej strony spaliny za turbo nie sa już takie gorące? :?
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

blacha czarna s235, jest miekka i łatwo się ugniata
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
nismo81
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 149
Rejestracja: pn 29 lis, 2010 21:18
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Ja kupiłem na złomie kawałek szyny miedzianej z szafy rozdzielczej o grubości 1cm,wyciełem dwa takie same kawałki,połozylem na sobie i wsadziłem w kanał,siadło idealnie ,dorobilem uszczelkę z miedzi 0,5mm pomiedzy turbo a dp i niemam żadnych problemów :)
Załączniki
turbo.jpg
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Bo sciana separacyjna u Ciebie ma dużo większa powierzchnie i uszczelka jest lepiej dociskana i mniej podatna na wypalenie. ja mam przegrodę dorobioną z płaskownika 3mm. ori kostka nie pasowała do muszli za dobrze :/

Pająk a ta stal to jakas specjalna? W jakimś metalpolu się kupi?

A jak myslicie lepiej zrobić kilka cieńkich warstw czy kupic grubą blachę (~3mm?) i oddać do wyfrezowania?

I czy przy tej grubości zastosowac lepiej stal czy jednak miedź bo takiej grubej i tak raczej nie wydmucha a powinna się lepiej ułożyć? Wogolę jakie temperatury wytrzymuje miedź zanim popłynie?

Musze to zrobić raz a dobrze bo zdejmować co chwile DP to mordęga... :x
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

S235 to najtansze gowno jakie istnieje, ale na uszczelkijest jak znalazl.
dokreć mocno nakrętkami miedziowanymi i bedzie ok,
grubośc to max 1,5mm
niech ci woda albo laserem wytna.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
nismo81
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 149
Rejestracja: pn 29 lis, 2010 21:18
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Jeśli chcesz to tej miedzi mi zostalo,powinno starczyc,powinienem miec też szablon wykonany z drewna,potrzebujesz tylko kupic brzeszczot wolframowy (castorama 8zł),dostęp do imadła i dobre checi :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”