Uszczelka kolektor blok silnika pytanie

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
PrezesGT
Stały gość
Stały gość
Posty: 277
Rejestracja: pn 21 cze, 2010 17:16
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Mam takie pytanie czy może się coś zepsuć podczas jazdy na lekko wydmuchanej uszczelce blok silnika kolektor wydechowy? Jeśli tak to jakie są tego skutki?
winiar18
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: śr 27 cze, 2007 18:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Nie chce sie czepiac ale nie znam takiej uszczelki. Pewnie chodzi Ci o uszczelke glowica- kolektor wydechowy? Jesli tak to spaliny przedostaja sie do komory silnika i beda zasysane do wnetrza samochodu co nie jest zbyt zdrowe. Poza tym turbo sie tak nie napedza i temp. spalin tez pewnie sie zmieni. Polecam wymiane na nowa. Koszt niewielki bo ok 30-40zł i po sprawie.
Awatar użytkownika
Lolson
Stały gość
Stały gość
Posty: 477
Rejestracja: pt 12 mar, 2010 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Może i sie nie znam i mechanik ze mnie taki jak ten z You Tuba pt. mazowieccy mechanicy ale jakim cudem spaliny będą zasysane do cylindrów skoro filtr masz hektar od kolektora, dodatkowo mam wrażenie że pęd powietrza będzie je kierował w zupełnie inną strone niż do przodu pojazdu o_O Temperatura spalin też nie sądzę żeby się diametralnie zmieniła... poza popiardywaniem i troche innym świstem turbo ja jak miałem wydmuchaną tą uszczelkę różnicy nie odczułem
Fakt faktem że dobrze jest ją wymienić co nie jest proste ;)
Pozdr
We are INSANITY CREW✌️
Facebook
Instagram
Awatar użytkownika
PrezesGT
Stały gość
Stały gość
Posty: 277
Rejestracja: pn 21 cze, 2010 17:16
Lokalizacja: Dolny Śląsk

No właśnie powiedz jak się dostałeś do tej uszczelki bo ja jak chciałem ja wymienić to nie mogłem ściągnąć kolektora bo nie mógł zejść z tych szpilek bo było za mało miejsca pod maską
Awatar użytkownika
maciu$
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 83
Rejestracja: śr 28 lip, 2010 16:46
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Musisz raczej odkręcić turbo, bo z tego co pamiętam seryjne przewody nie pozwolą na zdjęcie całości bez ich łamania.
Obrazek
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lolek winiar pisal o wnetrzu samochodu a nie silnika, a wlot to wentylatora jest przy grodzi ;) uszczelki lepiej wymianyeniac jak najszybciej, zanim sie powierzchnia pod uszczelka zasyfi/utleni/popsuje.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
winiar18
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: śr 27 cze, 2007 18:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Jesli chodzi o sciagniecie kolektora to ogarniesz to razem z turbina, bo ciezko bedzie odkrecic sama turbine. Odkrecasz wszystkie nakretki od kolektora (chyba 8szt na klucz 14mm) caly dolot do turbo i wydech (za downpipem na 3 sruby) no i oczywiscie przewody doprowadzajace olej i plyn chlodniczy i splyw oleju. Po takim zabiegu oduniesz na tyle kolektor, ze wyciagniesz calosc z komory silnika. Powodzenia :)
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

jak ktos ma problem z wyciagnieciem kolektora z turbina to niech odkreci lapy silnika od poduszek i podniesie motor od strony turbiny, silnik podczas podnoszenia bedzie sie przechylal w strone ssaca i kolektor wydechowy sie odsuwa od kielicha :)
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”