Modyfikacja wydechu - co z katem

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

a jakiej firmy ten koncowy?
noxx

ja z swojej strony Polecam MGmotorsport wydech zrobią ci taki jaki będziesz chciał czy cichy czy głośny naprawde profi robota. tutaj masz linka http://www.mgmotorsport.pl/
komis
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 66
Rejestracja: czw 25 gru, 2003 20:50
Lokalizacja: KRAKÓW

zgooras pisze:mnie w krakowie namawiaja do wspawania z kwasowki 2,5" przelotu zakonczonego m-tech'em. koszty okolo 1000-1500pln.

pytanie czy jako do auta na weekendy warto robic wariant cichszy z koncowym tlumikiem czy olac i zostawic prosta rure?

absolutnie nie zalezy mi na wzgledach estetycznych
jak ci nie zalezy na wzgledach estetycznych jedz do kochanowa i zaloz 2,5 ''+ przelotowe 2 tlumiki koszt 450-500zl,ostatnio tam robilem do eclipsa,a w nissanie mam go juz 2 lata i jeszcze sie trzyma
200sx s14-250KM

-STREET RACERS KRAKOW-
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

cos bardzo tanio sama koncowka taka w miare drorzej wychodzi
Awatar użytkownika
Wojtku
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 46
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 14:16
Lokalizacja: Gracze (opolskie)
Kontakt:

W MG Motorsport zrobia Ci profesjonalnie ale to niestety kosztuje ok. 1600-1700zł, rura 3" i tłumik na końcu, ale najlepsze to termin jak dzisiaj zamówisz to tak na kwiecień :)
I robią z najlepszej stali wytrzymującej bardzo wysokie temperatury a nie z kwasówki spożywczej :wink:
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Wojtku pisze:W MG Motorsport zrobia Ci profesjonalnie ale to niestety kosztuje ok. 1600-1700zł, rura 3" i tłumik na końcu, ale najlepsze to termin jak dzisiaj zamówisz to tak na kwiecień :)
I robią z najlepszej stali wytrzymującej bardzo wysokie temperatury a nie z kwasówki spożywczej :wink:
Robi się z kawasówki przemysłowej - znacznie tańsza jak sporzywcza...
Co do Firm To polecić mogę:
- Grabowskiego
- Tomaracing
- El-tec

w S14 jest bajkowa sprawa widziałem wydech zrobiony przez Maćka Grabowskiego w jego skłąd wchodzi jedno kolanko 90 stopni, i pol kolanka 90 stopni oraz 3,7 metra rury no i wieszaki itd...

Ps. ten pan co robił za 450zł kompletne wydechy to z kwasa czy zwykłej stali ?
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
zgooras
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: ndz 06 lis, 2005 19:46
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Coobcio pisze:
Wojtku pisze:W MG Motorsport zrobia Ci profesjonalnie ale to niestety kosztuje ok. 1600-1700zł, rura 3" i tłumik na końcu, ale najlepsze to termin jak dzisiaj zamówisz to tak na kwiecień :)
I robią z najlepszej stali wytrzymującej bardzo wysokie temperatury a nie z kwasówki spożywczej :wink:
Robi się z kawasówki przemysłowej - znacznie tańsza jak sporzywcza...
Co do Firm To polecić mogę:
- Grabowskiego
- Tomaracing
- El-tec

w S14 jest bajkowa sprawa widziałem wydech zrobiony przez Maćka Grabowskiego w jego skłąd wchodzi jedno kolanko 90 stopni, i pol kolanka 90 stopni oraz 3,7 metra rury no i wieszaki itd...

Ps. ten pan co robił za 450zł kompletne wydechy to z kwasa czy zwykłej stali ?

tak, zwykla stal, i chyba zwyklejsza od jakiejkolwiek, bo zalozylem wlasnie tam wydech niecale 3 m-ce temu i juz jest rudy z zewnatrz
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Kwasówka od temperatury robi się brązowa i matowieje normalka...
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
zgooras
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: ndz 06 lis, 2005 19:46
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

piszac rudy mialem na mysli rdze :)
wiem jak wyglada kwasowka
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

no ale 450zł z dwoma tlumikami... tak na dorbą sprawe jakby ten pan z kwasa zrobił to by musiał jeszcze niezle do tego doplacać żeby za sam materjał się zwrocilo.

Ps. domyślam się że ten Pan na naginarce robi te rury bo nie idzie dostać rdzewnych kolanek...
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
pawlicki
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 10
Rejestracja: wt 18 paź, 2005 19:29
Lokalizacja: leszno WLKP

ja tydzień temu pojechałem do kumpla i wywalił mi kata efekt... Jestem bardzo zadowolony mam wrażenie że troche lepiej się wkręca. Do tego wszystkiego mam ostatni tłumik remusa, daje on lekki basowy pomruk dopiero na większych obrotach lekki pomruk na trasie jest idealnie
Awatar użytkownika
zgooras
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: ndz 06 lis, 2005 19:46
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

nie chce sie przypieprzac ale remus kojarzy mi sie z dresem :) /dzwiek takze/

Juz ladniej brzmi poszarpany dzwiek wydobywaljacy sie z pustej rury, przynajmniej slychac ze nie jest to zrobione dla dzwieku tylko z potrzeby
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

kiedy ostatnio słyszałeś remusa ? :)
ja mam remusa i złego słowa nie powiem
przy delikatniej jezdzie nie słychac go, przy mocnym deptaniu na wyzszych obrotach wydaje ładny dźwięk, nie jakiś tam dudniący bas ale ładny żywy dźwięk
szkoda tylko że nie jest przelotowy całkiem
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
pawlicki
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 10
Rejestracja: wt 18 paź, 2005 19:29
Lokalizacja: leszno WLKP

remusa już miałem założonego jak kupiłem auto, ja używam nysy do codziennej jazdy więc nie wytrzymał bym gdyby mi cały czas ryczał. Chociaż przyznam się że miałem plan założyć dwa tłumiki z hayabuzy tylko że z prawej strony jest zbiornik i przez to ten plan nie wypalił :x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”