Jaki kolektor wydechowy jest lepszy??

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

a czy u nas ktoś może coś takiego zrobić w przyzwoitych pieniądzach ? ale jeden warunek, nie mogę dać auta do przymiarek, bo jechać 500km do wa-wy i z powrotem i tam jeszcze czekać aż się to zrobi to trochę bez sensu, więc czy może jakaś firma ma wymierzone takie kolektory i są w stanie zrobić taki i wysłać, ale musi pasować zamiast oryginału, do oryginalnego turbo i oryginalnego wydechu, żeby nic nie przerabiać
no chyba żeby jakieś zakupy grupowe z usa, bo cena samego kolektora jest śmiesznie niska, tylko wysyłka pewnie popsuje cenę :?
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

DrRedDevil pisze:Przy pełnej serii, mocy nie da, i raczej w ogóle nic nie zmieni, ale jeśli byś wybrał opcje 2, i do tego zrobił przelotowy wydech, a przynajmniej pozbawił dławików w oryginalnym wydechu, to poprawiłaby się odczuwalnie reakcja na pedał gazu, a za pewne za sprawą uwolnienia wydechu, poprawiłaby się też moc.
PS. przy całkowicie seryjnym S14 zmiana wydechu na luzniejszy, drastycznie zmniejsza laga i powodoje overboosta o jakieś 0,15 bara względem seri, kolejne wykresy zamieszcze jak Bananowi będzie chciało się przejechac na hamownie, puki co trzymam jego wykres całkowicie seryjnego S14, w tej chwili ma przelot 2,5 cala i nic poza tym a auto na g-techu kręci czasy o blisko sekunde lepsze na ćwiartkę...

Wysyłki nie są zbyt tanie z USA, być może jak ktoś u LUTKA, BRT lub Grabowskiego będzie robił kpl. wydech do S14 to zrobic odrazu 2x i wtedy wysyłka do Ciebie :) ?
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
marcin lublin

DrRedDevil pisze:
IceMan pisze:no dobra
powiedzcie mi ile mniej więcej można zyskać dzięki takiem kolektorowi z ebay ?
załóżmy że wszystko seria, tylko zmieniamy kolektor i wróżymy z fusów ;)
np. takie cuś
...lub
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Outlet-E ... dZViewItem
...
Przy pełnej serii, mocy nie da, i raczej w ogóle nic nie zmieni, ale jeśli byś wybrał opcje 2, i do tego zrobił przelotowy wydech, a przynajmniej pozbawił dławików w oryginalnym wydechu, to poprawiłaby się odczuwalnie reakcja na pedał gazu, a za pewne za sprawą uwolnienia wydechu, poprawiłaby się też moc.
teraz tylko pytanie ile by na przykład dało zrobienie tylko przelotu bez wymiany kolektora?? myślę że wymiana kolektora ma racje bytu tylko gdy zwiększamy doładowanie lub wymieniamy turbo na wieksze, w innym przypadku nie da nam to znaczącej poprawy
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Wydech w Turbo daje bardzo wiele, daltego ja u Siebei robie 3" :D
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

ja mam u siebie tak zmodyfikowany wydech
wycięty katalizator i srodkowy tłumik
ostatni pozostawiony remus - nie jest to przelot całkowity
wydech brzmi ładnie i jest cichy, torchę zacichy
jeśli chodzi o osiagi to mierzyłem przyspieszenie na 3 biegu od 60 chyba do odciecia i czas poprawił się o ... no właśnie nie pamiętam teraz dokładnie, w domu mam dane :) ale chyba o 1,5 sek, ale to muszę sprawdzić
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
DrRedDevil
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 22 lut, 2004 21:33
Lokalizacja: z R-Sport'u
Kontakt:

IceMan pisze:a czy u nas ktoś może coś takiego zrobić w przyzwoitych pieniądzach ? ale jeden warunek, nie mogę dać auta do przymiarek, bo jechać 500km do wa-wy i z powrotem i tam jeszcze czekać aż się to zrobi to trochę bez sensu, więc czy może jakaś firma ma wymierzone takie kolektory i są w stanie zrobić taki i wysłać, ale musi pasować zamiast oryginału, do oryginalnego turbo i oryginalnego wydechu, żeby nic nie przerabiać
no chyba żeby jakieś zakupy grupowe z usa, bo cena samego kolektora jest śmiesznie niska, tylko wysyłka pewnie popsuje cenę :?
Zgłoś się do Brt (TomaRacing), zrobi to bez Twojego samochodu, bo w końcu ma własne s14a, i może wysłać pocztą, bo to też nie problem.

Coobcio, przy wolnym wydechu, top jest inna historia, pytanie było o stock, czyli wydech w pełni seryjny, z katem i tłumikami, a to nie jest wolny wydech.
Blow Off Valve
Racing Line: 2m Blow Off Valve #Cosmo2#BigBoy#
Street Line: The SUN Blow Off Valve

www.ProRacingTechnology.com
Awatar użytkownika
musieli
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 37
Rejestracja: pt 28 sty, 2005 15:28
Lokalizacja: Wawa/Ursynów/KEN zone

Jeśli chodzi o kolektory i inne orurowania z kwaśnej lub aluminium to jeszcze (no może poza produktami renomowanych firm) nie widziałem lepszej roboty od KwasMet-u. Ostatnio Cziko widział 2,5" wydech w S14 ich produkcji więc może się wypowiedzieć.

http://www.kwasmet.fdf.pl/index.php?p=2 - można zobaczyć równoodległościowy kolektor do 550-konnej S2 Alberta - dla mnie tak zwany majstersztyft :D
musieli
Bordowe S13 z ursynowa + XXsior
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

musieli pisze:Jeśli chodzi o kolektory i inne orurowania z kwaśnej lub aluminium to jeszcze (no może poza produktami renomowanych firm) nie widziałem lepszej roboty od KwasMet-u. Ostatnio Cziko widział 2,5" wydech w S14 ich produkcji więc może się wypowiedzieć.

http://www.kwasmet.fdf.pl/index.php?p=2 - można zobaczyć równoodległościowy kolektor do 550-konnej S2 Alberta - dla mnie tak zwany majstersztyft :D
Ten kolektor wydechowy wyglada jak replika chinszczyzny! Chodzi mi o ksztalt! Oryginalna chinszczyzna dla 2,2 20V Turbo czeka na mnie juz w porcie !! Tyle ze chinszczyzna jest pieknie polerowana !!
Załączniki
audi 2.2l 20v.jpg
audi 2.2l 20v.jpg (37.87 KiB) Przejrzano 5164 razy
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
musieli
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 37
Rejestracja: pt 28 sty, 2005 15:28
Lokalizacja: Wawa/Ursynów/KEN zone

Pajak2444 pisze:Ten kolektor wydechowy wyglada jak replika chinszczyzny! Chodzi mi o ksztalt! Oryginalna chinszczyzna dla 2,2 20V Turbo czeka na mnie juz w porcie !! Tyle ze chinszczyzna jest pieknie polerowana !!
Nie wszystko złoto co się świeci. A w polsce też potrafią zrobić coś naprawdę dobrego.

pozdro
musieli
Bordowe S13 z ursynowa + XXsior
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

kolektorek ladny ciezko spolerowac kwsowe wiec ruury przed spawaniem musza byc na blysk tylko ze spawammi mozna sie po gimnastykowac tylko tez nie jeest latwo a potem i tak te rurkizmienia kolor :wink:
cziko

musieli pisze:
Nie wszystko złoto co się świeci. A w polsce też potrafią zrobić coś naprawdę dobrego.

pozdro
no zgadza sie ale jest jedno ale 8) kwas met ile wził za ten kolktor??bo mój top-mount made in china kosztował 490zł z dostawa do domu :wink:
Awatar użytkownika
musieli
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 37
Rejestracja: pt 28 sty, 2005 15:28
Lokalizacja: Wawa/Ursynów/KEN zone

cziko pisze:
musieli pisze:
Nie wszystko złoto co się świeci. A w polsce też potrafią zrobić coś naprawdę dobrego.

pozdro
no zgadza sie ale jest jedno ale 8) kwas met ile wził za ten kolktor??bo mój top-mount made in china kosztował 490zł z dostawa do domu :wink:
To się zgadza - w KwasMecie płacisz +- 250 złociszy od garnka - więc wychodzi minimum 1000 zeta (no chyba, że to maluch :lol: )

[ Dodano: Pon Sty 09, 06 11:39 ]
Ale kolejnym faktem jest to, że wszystkie fury VTG od jakiegoś czasu przyjeżdżają na orurowywanie do KwasMetu. Subaru Marcina Czernika (jak zresztą większość aut od Czoper-a) jest również robionych w KM.

pozdro
musieli
Bordowe S13 z ursynowa + XXsior
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”