cat w S14a?

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

Witam,

zastanawialem sie tak ostatnio nad jedna rzecza: w S14a ma 2 caty. jeden niedaleko za turbo drugi mniejwiecej w srodku wydechu -> wlasnie tego chce sie na poczatku pozbyc.
12.5" nierdzewnej rury i dwa kolnierze powinny zalatwic sprawe, ale... Jest tam jakis czujnik - wydaje mi sie ze temperatury w katalizatorze (ale moze O2??). I tu pojawia sie pytanie: czy mozna go calkowicie wywalic z wydechu czy musze wpuscic go w nowy decat? Moze ktos wie ? :)

Pzdr!
Adam
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

a to niejest tlumik przelotowy przypadkiem ? AFAIK to ma jeden kat, ale szczerze moge sie mylic.

a sonde masz zaraz za turbo wiec i tak jej to ryba ;]
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

w s14a (w przeciwienstwie do s14) sa 2 caty, jeden w frontpipie (zintegrowany) drugi w srodku wydechu ("wykrecalny"). I wlasnie bezposrednio w tym drugim jest jakas sonda... Chyba temperatury ale nie wiem - i w tym problem - nie wiem czy moge ja poprostu wywalic :)
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
cziko

potwierdzam s14a maja dwa katy!!ale co do usuniecia tego czegos to nic mi nie wiadomo!!musisz zapytac brt albo jarkowego oni robili kwasniaki do s14a wiec cos musieli z tym zrobic :roll: moze to takie cos co ma nasz skaj ze jak go przepałuje sie ostro to na zegrach zapala sie kontrolak przegrania układu wydechowego \ silnika
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

poszperalem jeszcze po zagranicznych forach i wychodzi na to ze jest to jednak czujnik temperatury (taki sam o kotrym mowil Cziko ze jest w skyline'ie). wiec mozna wywalic bez ogrodek!
pzdr!
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
cziko

zapewne tak :!: poprostu nie bedziesz miał ostrzezenia ze przegrzewasz naped :|
Awatar użytkownika
.wildcat.
Stały gość
Stały gość
Posty: 271
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 04:58
Lokalizacja: z miasta

O ile wiem S14a ma OBD II. A zgodnie z wymaganiami tych norm, są dwie sondy lambda przed i za katalizatorem. Ta druga zdaje się służy do sprawdzania pracy katalizatora. z moich obserwacji wynika, że taki układ ma każdy Nissan mający OBD II (np. Micra K11 '02).
|oo|__|oo|

Wildcat

O=O---O=O
Awatar użytkownika
Adams
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 161
Rejestracja: śr 21 gru, 2005 13:46
Lokalizacja: Warszawka [Włochy]
Kontakt:

no to teraz mam metlik w glowie (znowu) ale nadal sadze ze jezeli jest druga lambda to raczej za pierwszym cat'em. A do tego wiekszosc gotowych decat'ow nie ma adaptera na ten czujnik -> jesli bylby potrzebny to pewnie daliby takowy bo zrobiebnie go to raczej niezbyt wielki problem. Czyli dalej jestem za wersja ze to czujnik temperatury i mozna go wywalic :)
'99 S14a - maszyna do: jarania sprzęgła, plucia ogniem, palenia gumy... jeździć niby też się da :]
gosc
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: sob 17 wrz, 2005 22:54
Lokalizacja: stad

s14a posiada dwa caty i tylko 1 sonde lambda na 100% sprawdzone w praktyce
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Ciekawe jak się rozwiązuje problem z drogą sondą w twoim przypadku, w 99% pojazdów zamiast tej ostatniej sondy stosuje się emulator taki jak w instalacjach gazowych, wtedy mozna się pozbyć katów i zrobić luźniutki wydeszek :D

Wydeszek 2,5 cala pełem nprzelot Vs Serja sprawdzone na Banana wozie S14'94:
Obrazek

Chyba watro co ?
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
tery

Pieknie,

ale mysle ze lepiej by bylo, zmierzyc auto przed i po, najlepiej tego samego dnia. Jednak jest duza roznica w temp, na korzysc "po zmianach".

ale przyrosty niesamowite!!

pzdr!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”