Czy to możliwe że od usunięcia kata auto dymi ???

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

kevin
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 59
Rejestracja: pn 13 mar, 2006 18:22
Lokalizacja: Wrocław

znajomy niedawno w nysce usunoł katalizator i wspawal strumiennice odziwo od tego czasu auto zaczeło puszczać mu niewielki czarny dymek ?? Czy jest to jakoś z sobo powiązane czy to tylko przypadek?
Lubimy ostro zakurzyć .....
Awatar użytkownika
Łulf
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: śr 27 lip, 2005 20:10
Lokalizacja: Rydułtowy (śląsk)

właśnie tez to zauważyłem zrobiłem przelotowy wydech i zaczął trochę kopcić na jasno po kilku przejazdach na ¼ go chodził na wolnych obrotach zaczął strasznie kopcić już myślałem ze turbo padło delikatna przegazówka coraz mniej kopcić gaz do dechy wydmuchało biały dymek i już było ok. Co to może się dziać ?
StefanS
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 155
Rejestracja: sob 14 sty, 2006 23:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Po uwolnieniu wydechu jest wieksza roznica cisnien miedzy przed turbina a za turbina. Moze to powodowac przecieki oleju poprzez uszczelniacze na turbinie. Ale to pewnie jedna z wielu mozliwosci.
Nissan 200sx S14 Silvia
Obrazek
pitbull
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: pn 29 lis, 2004 11:56
Lokalizacja: poznan

Zastanowcie sie do czego sluzy KATALIZATOR. Napewno powodem dymienia nie jest zadna roznica cisnien :-)
StefanS
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 155
Rejestracja: sob 14 sty, 2006 23:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

pitbull - nie mam kata, wydech przelot i nie kopci. Katalizator ma dopalac resztki paliwa a nie czyscic spaliny z dymu palonego oleju.
Nissan 200sx S14 Silvia
Obrazek
Awatar użytkownika
kamil
Stały gość
Stały gość
Posty: 243
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 15:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Nie zapominajcie że czarny dymek to bogata mieszanka i tak np. jeśli zamontujesz BOVa wtedy będziesz mieć małe czarne bączki.
200 SXy są zajefajne... nom czy ktoś śmie zaprzeczyć?? <killer>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”