ŚWIERSZCZ PRZY DODAWANIU GAZU

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
sebastian
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 79
Rejestracja: pt 25 lut, 2005 01:09
Lokalizacja: Pelplin(Pomorskie)
Kontakt:

Panowie..Szukałem troche na forum,ale nie znalazlem tego...Problem to pojawianie sie fukin świerszcza przy dodawaniu gazu..Nie jest to stukanie..Nie panewki,ani szklanki..Raczej cykniecia...W calym zakresie obojetnie czy przy 1000 czy przy 4000,gdy daję w palnik to zaczyna się świerszcz...Slychać po stronie silnika gdzie jest turbo...Sprawdzilem doloty..są ok..Czy to na kolektorze uszczela jakaś??WHAT DA F?? Czy ktoś spotkal się z tym u siebie?Proszę o pomoc i z góry dziękówka.
SX FOR LIFE....
Awatar użytkownika
katod
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 40
Rejestracja: wt 03 paź, 2006 18:30
Lokalizacja: Wrocław

sprawdź uszczelkę między głowicą a kolektorem wydechowym.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Dokladnie jak pisze moj przedmowca (przedpiszca :) ) Mialem taki sam objaw i to wlasnie uszczelka miedzy glowicą a kolektorem "cykala" .
Obrazek
Awatar użytkownika
Airbog
Stały gość
Stały gość
Posty: 448
Rejestracja: wt 15 sie, 2006 21:00
Lokalizacja: Litwa
Kontakt:

Napewno wspomniana uszczelka.
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

to jeszcze ja napisze USZCZELECZKa 3 i 4 :)
Awatar użytkownika
Piotr Jankowski
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 83
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 01:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

To i ja sie dorzuce. Kup z ASO. Drogo, bo z tego co pamietam komplet ponad 100zl, ale na wieki.
KONON BARBARZYŃCA
Awatar użytkownika
Filipek221
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 84
Rejestracja: śr 13 wrz, 2006 11:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Dokładnie tak jak przedmowca wspomniał tylko zakup z ASO wchodzi w grę, cena jaką tydzien płaciłem to 38zł za sztukę.
Poniżej przedstawiam fotki uszczelek zakupionych w JC po tygodniowym ich użytkowaniu, przysiegam bez żadnego katowania i takich tam.
Załączniki
IMAG0438.JPG
IMAG0437.JPG
IMAG0435.JPG
Nie Da Ci Tego żadna Blachara, co może dać Ci 1,6 BARA !!
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

czy oryginalne uszczelki mozna dostać tylko w aso
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
janeks13 200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 105
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 21:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

dokładnie tak jak bym widział swoje łajno po tygodni z JC :angered:

masakr więcej juz tego padła nie założe
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

uszczelki jak wam wypala to trzeba szukac przyczyny ja jezdze na uszczelkach za 8 zeta i bangla kiedys tez kupowalem oryginaly jednak przyczyna wypalania byla gdzie indziej
wolak240sx
Stały gość
Stały gość
Posty: 290
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 22:27
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Kontakt:

Podejrzewam że dzieje się tak dlatego że po przykręcaniu kolektora te dwie dolne śróbki nie są wystarczająco dokręcane z powodu ich umiejscowienia i kolektor po prostu jest tam słabiej przykręcony i je wydmuchuje. Taka jest moja teoria
Cała s13 ka na części Z rozbiórki
Pytać
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

trzeba wszystko mesko dokrecjic to wtedy kazda uszczelka da rade chyba ze spalanie bedzie hu..e wtedy zaadna nie wytrzymaq no moze ta oryginal dluzej
Awatar użytkownika
Andiqqqq
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Hehe wlasnie wrocilem z Krynicy z nart i mam ten sam objaw.JUak dojechalem pol godziny temu na parkingu odpalilem czolowke i widzialem ze na 3 garze mam wysunieta uszczelke. Wracam do domu i bach, topik na 1 stronie :). Ciesze sie ze to to bo myslalem ze panewki albo cos z glowica. Na poczatku to tylko swierszczyk byl przy gazowaniu od 3500 i cisnieniu powyzej 0.4bara, ale w drodze powrotnej myslac ze juz mi panewy leca pomyslalem ze <font class="red">nie znam ortografii brzydkiego słowa określającego męskie przyrodzenie</font> z nimi i nie bede jechac 50kmph i dalem w gwizdek ;). Teraz jest glosno i widac co jest grane. Jutro jade po uszczelki. Dzieki chlopaki za rade z ASO.
Awatar użytkownika
Andiqqqq
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Juz mam uszczelki! Zakupilem je po 27zł za sztuke bez znizek w ASO Jaworski-Gajewski w Warszawie. Czekalem 2 dni wiec bezproblemowo. Teraz czas na robote.Nie mam czasu sie tym zajac bo mam troche klopotow ze szkola, wiec ojciec mi znalazl i umowil mnie z kolesiem z okolic okecia co robi japonce(nissan honda mitsu) i z planowaniem glowicy pod wydech bierze 150, jak sie szpilki beda ukrecac to ze wstawieniem nowych koszt max do 300 zł wiec chyba nie tak zle. Jak cos moge dac namiary.
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Chłopie, podjedź do JSS, a nie fuszerę będziesz odwalał ;)
PZDR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”