Wydech 3' s13 CA18DET [FOTO]

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Dotarl do mnie wreszcie wydeszek + dynksy:


Obrazek

Obrazek


Widzialem wersje wydechow z prosta rura zamiast srodkowego tlumika. ale w wiekszosci, min. buddy club (na ktory moze sie zaczaje jak ten nie bedzie mi sie podobac), srodkowy tlumik ma - aczkolwiek o mniejszej srednicy.


Obrazek
to jest spec 2

Obrazek
a to chyba spec 3 albo 4

Obrazek
spec 2


Pytanie - co daje srodkowy tlumik przy srednicy wydechu 3' ? korzysci z jego usuniecia/nie ruszania ? moc/akustyka/dB ?
pozdr
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Filipek221
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 84
Rejestracja: śr 13 wrz, 2006 11:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

No skład piękny, tylko jak możesz to napisz ile cię to kosztowało. Przyda sie uzytkownikom S130nastek. Pzdr
Nie Da Ci Tego żadna Blachara, co może dać Ci 1,6 BARA !!
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

komplet razem $710 USD + 720zl cla i innych szitow. Cena "mniej wiecej" taka bo nie kupowalem jako caly komplet, tylko po kawalku. niestety nie dalo sie obejsc cla ze wzgledu na gabaryty. Cena przesylki byla niestety bolesna - ale dostalem chyba w ciagu 4 dni.
Oczywiscie mozna zakombinowac taniej, zrobic zakup grupowy, ominac clo itd. zalezy gdzie bedzie wysylka - niestety tutaj odradzam polske :)

kupilem 2 zestawy, drugi na sprzedaz, albo sobie zostawie na zapas.

tymczasem, jak z tym srodkowym tlumikiem ?
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Napisz po zalożeniu, jak bardzo głośne są te 3".
Ja sam mam gotowy wydech 3" z końcowym tłumikiem przelotowym ale jeszcze nie zamontowłem. Zastanawiam się poważnie, czy nie będę próbował zamienić się z kimś na 2.5", gdyby był chętny. Chodzi mi o hałas trzycalowego...
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

mam 2.5 i powiem, ze wcale nie jest jakis cichy :P

a jezeli chodzi o halas, to po 1 jest dlawik w tlumiku koncowym, co ma chyba 2.5 cala, a po drugie, mozna kupic taki zawor

Obrazek

jak dla mnie patent wygrzebisty, i jak bedzie za glosno po miescie to cos takiego bede brac. w teorii obniza glosnosc o jakies 10dB, zreszta zalezy jak kto gaz po miescie cisnie.
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
TURBO maniac
Stały gość
Stały gość
Posty: 442
Rejestracja: sob 20 gru, 2003 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

ODINN przy tej średnicy radzę zostawić środkowy. Będzie znacznie ciszej i barwa dźwięku też będzie fajniejsza. Co do mocy to jeżeli ten tłumik środkowy jest przelot i też ma 3" (a raczej jest taki) to mocy nie odbierze wcale albo prawie wcale :wink:
Gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

srednica wewnetrzna srodkowego jest taka sama jak wydechu, czyli

(2(1)2)

1 - 3 cale przelot
2 - "siatka" do scianki tlumika.

czyli powinno byc spoko. co do barwy to sie zobaczy, w kazdym razie nie chce bzykac jak jakis SR (nie bijcie:P)
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Wg mnie PRZEPŁACIŁES !! I to naprawde bardzo przepłaciłeś.

cena w/w wydechu to koszt 2000-2200zl w pl po wszystkich opłatach !!
Jak sprowadzałem wydech z usa to koszt przesyłki cat backa apexi dual style był 159$ z tego co pamietam.
niestety jest to cat back do s14.
wiec pomeczyłem sie i znalazlem producenta w chinach.
jest to koles odnosnie którego robie teraz zakupy zbiorowe. wiec jesli sa chetni na cat back, turbo back itp to zrobimy zamowienie zbiorowe po promocyjnych cenach.
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

jak mowilem, nie kupilem od razu kompletu, tylko po kawalku.

a jak widac kupowanie po kawalku sie msci... po kawalku :) (przedmiot + wysylka, przedmiot + wysylka, przedmiot + wysylka...)

ale i tak jestem zadowolony, bardzo ladnie wszystko jest wykonane.

zreszta te 600zl roznicy w stosunku do ciebie to nie jest strasznie, taki zakup to i tak raz na jakis czas, dodatkowo wszystko zalezy od kursu dolara itd...

jak masz fotki to wrzucaj, mysle ze bedzie sporo zainteresowanych ?

pozdr
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Husar
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 106
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 12:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Znalazłem coś takiego na ebayu. I jeżeli się nie myle to jest to prawie taki sam zestaw jak twój Odinn. Ten który ja znalazłem nie ma strumienicy. A tak to reszta chyba ta sama.
Obczajcie

A to wspomniany ZESTAW
GTSX S13
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

strumienicy ?

bardzo podobny, ale nie ma tlumika srodkowego ? aha, i koncowka tlumika koncowego jest chyba prosta - ja mam sciety pod skosem. dodatkowo ma inne mocowania. i kolektor troche inny ?

ja kupowalem po kawalku:
kolektor od 1 sprzedawcy, dump pipe od drugiego, downpipe od 3, rura srodkowa i koncowa od 4... :) i niestety nie moglem kombinowac w kierunku tanszej wysylki, czy tez mniejszej ceny bo "kupuje od razu komplet" :) na dodatek dump pipe chyba kupie inna bo mi sie nie podoba - waska rura jest i tyle :mrgreen:

tak to jest jak sie nie ma kasy na calosc i kupuje po kawalku - wychodzi droooogo :mrgreen:

jak bedziesz mial farta to nikt nie wezmie udzialu w aukcji to calosc pojdzie za mniej niz $500. pamietaj tylko ze musisz sie wtedy liczyc jeszcze z oplatami celnymi, dodaj do ceny jakies 450zl - asekuracyjnie.

pozdr :mrgreen:
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Husar
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 106
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 12:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ODINN pisze:strumienicy ?
Sorry, my bad :mrgreen:

A co do cła może uda mi się je ominąć bo mam akurat w tej chwili kuzyna w junajted stejts.
On mi to kupi i wyśle jako ... stylową lampę do garażu :mrgreen:
GTSX S13
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

yyy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

z tym ze uwazaj, bo panowie celnicy nie patrza czy gift czy nie, jak widza wieksza paczke z usa to ci "przepakuja" czy tak czy siak... :mrgreen: do mnie za duzo zaczelo przychodzic paczek i sie zywo zainteresowali... dodatkowo, w jednej paczce nie zgadzalo im sie cos na fakturze to zaczeli mnie wypytywac o wartosc :mrgreen: eh polska...

pozatym, bedziesz 2 razy placic za wysylke - 1 raz do kuzyna, 2 raz do ciebie...

probowalem zakombinowac przez "polamer" ale buraki sie nie odzywaja do mnie, a dobijalem sie z 5 razy :mrgreen:
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

ODINN pisze:st na dodatek dump pipe chyba kupie inna bo mi sie nie podoba - waska rura jest i tyle :mrgreen:

Co rozumiesz poprzez waska rura ????
Przeciez wszystkie elementy twojego zestawu(z wyjatkiem kolektora) maja 3".
Dump pipe? czyli turbo ellbow czyli zeliwiak czy ta pierwsza rura przedłuzona zeby niebyło katalizatora?
Awatar użytkownika
ODINN
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1575
Rejestracja: czw 01 wrz, 2005 02:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

tu jeszcze nie jest zle - wyglada spoko

Obrazek


i zaczyna sie zwezanie...

Obrazek

Obrazek

oczywiscie, jest szersza u gory, ale jakos to do mnie nie przemawia...

dodatkowo zdjecie wlotu - no nie podoba mi sie...

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 07 mar, 2007 14:19 przez ODINN, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolektory dolotowe & wydechowe, wydechy, przepustnice, intercoolery, chlodnice, szyny paliwowe, aluminiowe zbiorniki paliwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”