kolektor top mount

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

juris
Stały gość
Stały gość
Posty: 396
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2010 07:45
Lokalizacja: Warszawa

Panowie wierzcie mi że już na różne sposoby próbowałem kręciłem muszlami jak tylko sie da. Wydaje mi sie że powodem tego zajścia jest dospawana flansza do seryjnego kolektora (ok 8mm grubości) gdyż turbina ma flansze t3. Pozatym nowa turbina jest chyba na podwójnych łożyska ( rdzeń jest 1,5 X "dłuższy" od seryjnej t25), oraz średnica kompresora jest podobnię 1,5x wieksza
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

To jest standardowa T3 ze skaya, więc przy tej muszli wydechowej+flansza t3 wszystko jest jasne.

W 1 dzien to turbo mozna powiesić na CA18
-TOP MOUNT 750zł
-przewody w oplocie 4 sztuki ( TUBES , Hansa-Flex - tylko nie waż się ich zaciskać od razu- niech zrobią ci oba łączenia pływające, żebyś mógł sobie banja ustawić we właściwych kierunkach, a potem podjedź do nich na dogniecenie) 400-500zł
- zaślepka zewnętrznego wastegate 10zł
-przeróbka orurowania do intercoolera ( jeśli już masz fmic kit ) 100-150zł
-downpipe 300-400zł

SUMA ok 1700zł

W razie pytań pisz lub dzwon.
mam suszarke, kolektor i CA na strychu więc mogę pomierzyć jakiej długości przewody potrzebujesz
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Pajak2444 pisze:przewody w oplocie 4 sztuki ( TUBES , Hansa-Flex - tylko nie waż się ich zaciskać od razu- niech zrobią ci oba łączenia pływające, żebyś mógł sobie banja ustawić we właściwych kierunkach, a potem podjedź do nich na dogniecenie) 400-500zł
zawsze mozna jedno oczko zaprasowac a drugi zrobic na gwint przykrecane, ustawiasz jak ci pasuje i skrecasz
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Ban0ff pisze:
Pajak2444 pisze:przewody w oplocie 4 sztuki ( TUBES , Hansa-Flex - tylko nie waż się ich zaciskać od razu- niech zrobią ci oba łączenia pływające, żebyś mógł sobie banja ustawić we właściwych kierunkach, a potem podjedź do nich na dogniecenie) 400-500zł
zawsze mozna jedno oczko zaprasowac a drugi zrobic na gwint przykrecane, ustawiasz jak ci pasuje i skrecasz
to prawda, gorzej jak zwinięcie transportowe przewodu bedzie powodowalo jego stałe odstawanie w niewłaściwym kierunku.
dlatego ja zawsze obie strony zostawiałem plynne i zaznaczałem markerem idealna pozycję :)
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
Crenshaw
Stały gość
Stały gość
Posty: 248
Rejestracja: sob 17 maja, 2014 07:43
Lokalizacja: Barlinek

koledzy, a czy dałoby się wziąć zwykłego barana, obciąć przy flanszy, odwrócić do góry nogami i zespawać? wtedy turbo wyszłoby na górze małym kosztem...
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

tylko montaz t25 na top mouncie nic nie daje,
topa wymyslili po to zeby zmiescic wieksza turbine w logicznym miejscu
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
Crenshaw
Stały gość
Stały gość
Posty: 248
Rejestracja: sob 17 maja, 2014 07:43
Lokalizacja: Barlinek

ale przecież nikt nie mówił o t25...
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

nie widziaem zwyklego barana zeby mia flansze T3, stad moj wniosek o t25 i podobnych.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
Crenshaw
Stały gość
Stały gość
Posty: 248
Rejestracja: sob 17 maja, 2014 07:43
Lokalizacja: Barlinek

aha, to sory, nie dopisałem, chodzi mi o dospawanie flanszy pod T3 :P chyba powinno się udać i w ten sposób małym kosztem mieć top mounta.
"Spiritually, everything should be turbo charged" - Turbo Yoda MCM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”