po 600 km ponownie wydmuchało uszczelki kolektora wydech.

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Elmer
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 35
Rejestracja: wt 27 cze, 2006 21:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kolektor i turbo wyjete :) - powiem tak - chcialem zdjac kolektor najpierw a pozniej turbo ale jak okazalo sie to wykluczone - zero dostepu do 2 srubek. Ale juz wszystko wyjechalo - nie moglem znalezc wejscia oleju ale jakos je dopadlem - jeszcze nie odkrecilem kolektora od turbo ale widze juz ze tam przedmuchane. co do laczenia kolektor-blok na dwoch garkach przedmuch na jednym mocno na drugim totalnie :) jak chcecie to moge jakos fotki zapodac.
teraz musze uszczelki kolowac.
Awatar użytkownika
luki924
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 57
Rejestracja: pt 28 gru, 2007 23:18
Lokalizacja: okolice Katowic
Kontakt:

napisz do szanownego Pana Jarkowego, może Ci pomoże z uszczelkami :)
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Chyba też sie wyskrobie PW do Jarkowego bo właśnie wróciłem z ASO POLODY gdzie cena uszczelek mnie zabiła >> 148 zeta za komplet głowica-kolektor :shock: :|

//edit:


Witam ponownie
Odebrałem dzisiaj uszczelki z firmy kompresja. Koszt 93 zeta z przesyłką. Towar ... wygląda profi i podobno dobry >> Słowa RAPTOR'a
Dobrałem się więc do kolektora. Odkręcam śruby i... hmm ... coś lekko idzie :? na 1 i 4 garze. Odkręcam kolejne... i tu ździwko jakiego jeszcze nie miałem :shock:
:shock: :shock: :shock: dwóch śrub od spodu kolektora przy turbinie NIE MAM :!: :!: :!: :angered:

W ten oto delikatny sposób dowiedziałem się czemu mi uszczelki na 3 i 4 garze wydmuchało :angered: :angered:
QRVA JASNA NIE WIERZCIE MECHANIKOM :!: //sorki musiałem//

Pytanie teraz moje czy mogę dobrać jakoś szpile do tego kolektora, czy muszę kupować gdzieś nowe, czy ma ewentualnie ktoś z Was na zbyciu dwie szpile z podkładkami..

Ręce mi opadły...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
pawelYZF
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 83
Rejestracja: sob 03 lut, 2007 16:05

przy wymianie uszczelki wykrec wszystki szpilki wydechowe i kup i zaloz nowe.podkladki powinny byc wiec najlepiej wez jedna i pojedz do tokarza niech ci je dorobi a nakretki tez u niego tylko powiedz aby zrobil z jak najtwardszej stali
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Wszystko fajnie i cacy tylko gdzie ja kupie te szpile :?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Elmer
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 35
Rejestracja: wt 27 cze, 2006 21:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

te sruby sie od drgan wykrecaja, u mnie i u adamsa palcami mozna odkrecic bylo.
a a-propos srub wymieniamy wszystkie na profi sruby i nakretki samoblokujace (wszystko kwasowka) do tego jeszcze pasta mocujaca - trzyma na drganiach i ulatwia wykrecanie.
ale sie tego troche naszukalismy i nie wszystko dorwalismy i tak.
Awatar użytkownika
krzaq4
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 107
Rejestracja: wt 04 mar, 2008 10:16
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Elmer: masz możliwość nagrania dla mnie takiego zestawu? tj. szpilki,nakrętki,podkładki?
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: czw 25 wrz, 2003 22:18
Lokalizacja: Dusseldorf | Wrocław
Kontakt:

W Z32 rozwiązano to w ten sposób co na obrazku poniżej. Dziwne ze nie zastosowali tego w s13, auta sa w sumie z tych samych lat produkcyjnych. Może warto zaadoptowac takie cos do s13...

Chodzi tu o montaz kolektor-turbo.
Załączniki
lock.JPG
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

HEHE dobre :D

Chyba sobie takie sprawię... z pomocą teścia :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Oczywiście s13 i s14 też takie mają jak są orginalne....
A potem nikt twego nie mocuje i jest jak jest...
Ja też sobie takie dorabiam jak komuś mocuje ale robie oddzielnie na każdą nakrętkę bo łatwiej a tak samo dobrze. Bez tego nic nie pomoże żadne kwasówki samokontrujące też nie zdają egzaminu bo sie wyżażają i samokontra już puszcza.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
koniu83
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: wt 17 lip, 2007 23:39
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

Panowie- takie male pytanie:
czy ktos z Krakowa ma jakies wzory uszczelek do s13 (turbo-kolektor i turbo downpipe) zeby dostarczyc do firmy KOMPRESJA?
chcialem zamowic uszczelki od nich ale maja wzor tylko uszczelki kolektor-glowica, reszty niemaja mimo ze juz chya wielokrotnie je robili :x

Jesli ktos mialby jakies stare uszczelki i moglby im je dostarczyc oszczedzilo by mi to troche zachodu. Moglbym od razu wyciagnac stare i zalozyc nowe, bez zbednych kilku dni przerwy z odkreconym kolektorem

Pozdrawiam :D
www.alpinet.pl - usługi wysokościowe
Awatar użytkownika
danilozia
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: czw 05 lut, 2004 02:24
Lokalizacja: ŁÓDZKIE
Kontakt:

na starej stronie sa wzory uszczelek czasami warto tam zajrzeć jest tez kilka ciekawych tematów :D
http://www.turbokillers.com/oldwww/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”