wyciszanie autka

kolektory wydechowe, tłumiki, downpipe, itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

Do car audio lowbudget używa się albo tych APP albo z Castoramy mat bitumicznych. Są w rolkach 10 metrowych, różne szerokości. Są bardzo elastyczne i łatwo się je nakleja. Pokryte są aluminium. Drzwi wygłuszałem nimi + sztywne APP.
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
robacek
Stały gość
Stały gość
Posty: 435
Rejestracja: pn 11 sie, 2008 08:57
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

oo to dodatkowo kupie i powciskam gdzie sie da:D pewnie z 200kg przybędzie:P no ale komfort ponad wszystko:)
Awatar użytkownika
f_zukowski
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: ndz 10 cze, 2007 12:41
Lokalizacja: bielsk podlaski / toronto
Kontakt:

nie przesadzajmy z tymi 200kg , ale z 50kg na pewno...
(...) aaa , oprócz słodyczy , drogi św. Mikołaju , prosze tak na marginesie jeszcze o Mustanga '68 GT500 ..........
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

To i ja dorzucę swoje 5 groszy...

Osobiście do wygłuszenia użyłem pianki falistej do wygłuszania studyjnych pokoi nagrań. Producenta nie pamiętam. Uzyłem w sumie jakieś 8 metrów kwadratowych.
Pianka ma grubość 5 cm.

To rozwiązanie jest naprawdę skuteczne i w miarę tanie.

Wygłuszenie objęło:
Drzwi
Boczki tył
Kanapa siedzisko i oparcie
Bagażnik
Ściana grodziowa silnika

Zrobiłem pomiary.
Mikrofon dynamiczny SHURE //nie pamietam modelu, ale wyższa półka // + laptop z profi oprogramowaniem OZONE.
Poziom hałasu dostającego się z zewnątrz spadł o 17dB.
Było 79dB >> jest 62dB.
Poziom hałasu silnika z seryjnym wydechem mierzony przy 3500 rpm.

Tyle z moich doswiadczeń :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

ja tylko dodam ze nie polecam mat APP bitumicznych z warstwa wełny bo pozniej jest ciezko wystroic sprzet - chciałem dobrze i rozbierałem wnetrze i zrywałem wełne

[ Dodano: Pon 27 Paź, 2008 21:17 ]
chodzi mi o boki i sufit bo na podłoge jak najbardziej jesli nie wlewa sie woda bo robi sie pozniej bagno
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ wydechowy”