Na co zwrócić uwagę przy naprawie po złamaniu tylnego koła

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Panowie Ostatnio ustawiłem sobie mocny pozytyw na prawym tylnym kole. Trzeba by wrócić do serii bo teraz auto trochę kiepsko bokami lata. Obrazek :( Teraz pytanie brzmi co mogło się pogiąć? Na pewno wahacze dół, może piasta, co jeszcze? Mocowanie wózka do budy mogło ucierpieć? Mocowanie dolnego wahacza? Jest sens jechać z tym na ramę? Zostawiłem klocka za włożenie poli do tylnego zawiasu i średnio mi się uśmiecha to przekładać teraz do nowego wózka:/


A, jeszcze się pochwale że kilometr tak przejechałem bo była 3 w nocy ja w koszulce a deszczem srogo łoiło. Stwierdziłem ze <font class="red">PIP</font> i nysa się doczłapała ze złamana nóżką :airborne: Nawet boka zapiąłem :lol: Nie polecam na drogich felgach bo moja się tylko na złom nadaje :D
Ostatnio zmieniony czw 19 sie, 2010 10:31 przez PiotrekŁDZ, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

- Wszystkie elementy zawieszenia porownaj z druga strona/nie popsutymi bo czasem jest tak, ze nie widac zgiecia, a w porownaniu wychodzi krzywizna.
- Wszystkie elementy pod katem pekniec przejzec.
- Amorka sprawdz czy sie nie rozciekl,pekl,skrzywil i czy sie nie zacina w jakims polozeniu.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
przemekD
Stały gość
Stały gość
Posty: 414
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 09:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Dramatyzujesz ;p Obciążysz dupe i będziesz miał prawidłowy kąt, jak w ciężarówkach ;)
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Sciagniesz koło i bedziesz probowal wymienic wachacz to sie dowiesz co sie pogieło-po co gdybac
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Bori, zobacz temat, na co ZWRÓCIĆ UWAGĘ blablabla... Jak już rozłożę to chce wiedzieć na co mam patrzeć i za jednym zamachem wszystko zrobić, a niektórzy pewnie mają doświadczenie co się gnie przy takich wpadkach :mrgreen: I jeszcze ponowie pytanie, czy jesli wózek jest pogięty to jest sens prostowania na ramie czy ma to jakieś duże wady? Wolę uniknąć wymiany całego wózka. Prostował już ktoś zawias w ten sposób?
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Po rób zdjęcia co się pogięła jak zdejmiesz koło bo jestem ciekawy co jest do wymiany jak przypadkowo mnie zaatakuje krawężnik. 8)
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Ale jak ja moge z za ekranu komputera gdybać co Ci sie pokrzywiło nie widząc tego na oczy?Jeden przypie... nieziemsko i skrzywi tylko wachacz,drugi uderzy leciutko i bedzie musial cale sanki wymienic-nie ma reguly.

Ale skoro chcesz to sprobuje,w w najlepszym wypadku skrzywiony tylko dolny wachacz,pozniej skrzywiony wachacz i lekko tylne sanki,pozniej skrzywione bolce w budzie od trzymania sanek,najgorzej przekoszona cała buda ;)

Wiec obstawiam ze skrzywil sie u Ciebie dolny wachacz,wiec na poczatek wyciagasz go i probujesz wlozyc nowy-jesli wchodzi bez problemu to powinno byc juz w tym momencie po temacie i kolko powinno stac prosto.
Jesli niechce wejsc to najpierw mozesz probowac z mlotka przegwalcic jego mocowania na kolysce.

Co do prostowania kołyski na ramie to jest szansa ze taka ponaciagana kolyska z czasem peknie(miałem taki przypadk w M190-cale tylne zawieszenie wyprostowalismy uzywajac silownika,po jakims roku kolyska pekła).
One jakos szczegolnie drogie nie sa a poli mozna przelozyc-chwila roboty
Ostatnio zmieniony czw 19 sie, 2010 18:19 przez borimichal, łącznie zmieniany 1 raz.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

oj nieciekawie to wyglada, bedzie fart jak bez wymiany wozka sie obejdzie, jak ja przydzwonilem w kraweznik to podobnie kolo sie wygielo, poszly wahacze i zerwalo mocowanie wahacza z wozkiem, prostowanie raczej nie ma sensu bo przy kolejnym kontakcie nawet duzo slabszym pognie sie duzo szybciej.
Wloz na poczatek wszystkie proste wahacze i zobaczysz czy sie da ustawic kolo prosto
Ostatnio zmieniony czw 19 sie, 2010 19:22 przez Ban0ff, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Dzięki panowie za super podpowiedzi, wyczerpaliście temat:) Jutro może uda mi się zdemontować wahacze to porobię zdjęcia, założę nowe i pojadę do ogarniętego pana na geometrie, zobaczymy co wyjdzie. Bokiem :twisted:

[ Dodano: Sro 08 Wrz, 2010 20:15 ]
Dzisiaj do RPMszopa nyska wjechała i jeszcze dzisiaj wyjechała :mrgreen: Za cenę, prędkość i jakość pracy wielki szacun dla bybsa!! Polecam panowie 8) do wymiany były wszystkie wahacze, mocowania raczej nie ucierpiały ale to wyjdzie jeszcze na geometrii. Teraz geo ustawiliśmy na pałę, ale bokiem leci bez problemu więc można tak zostawić :wink: O dziwo piasta ani tuleje poli nie ucierpiały :o Bybsu dzięki jeszcze raz za błyskawiczne ogarnięcie tematu! Zgrzewa będzie, to pewne :wink:



p.s. Binio zrobił byś zdjęcia tych wahaczy i wrzucił na forum?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”