Nissan s13 pytanie ?

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

Amadeus

Witam jestem tu nowy na forum , szukam nissana dla siebie i mam takie pytanie dotyczace modelu s13 , podobno nie ktore wersje mialy skretna tylna os czy to prawda jesli tak , to jak sie z tym jezdzi , lepiej z tym czy lepiej bez tego.Pytam bo znalazlem ogloszenie kupna takiego auta z 94" z tą wlasnie opcja a dokladnie opcja opisana jest jako "Stabilitätskontrolle" .Dzieki i pozdrawiam :P
Banzai

Stabiltatskontrole raczej sie nie bedzie odnosilo do tylnych skretnych kół. Nie jestem pewien czy S13 miały wogóle w Europie skrętne tylne koła w opcji, ale jeśli miały to jest to baaaaardzo rzadko spotykana opcja (napewno miały je s13 240sx w usa). BTW czy napewno chcesz samochod turbo z napedem na tył i dodanym bajerem poprawiającym stabilność tyłu? Nie sądzę... :wink: :twisted:
Amadeus

No wiesz jesli jest taka opcja ktora dało by rade wyłaczyc albo wlaczyc to dlaczego nie , ale chodzi mi oto czy bylo cos takie czy to tylko wymysł sprzedajacego. :D
Banzai

Wiem tylko tyle że tych skrętnych tylnych kół nie dawało się wyłączyć/włączyć, bo to był stały mechanizm tak jak w Prelude 4WS. I wiem tyle, że aby go przerobić na nieskrętne to jest sporo rzeźbienia. Ale naprawde nie jestem pewien czy ta opcja wogole byla w Europie...
Awatar użytkownika
TURBO maniac
Stały gość
Stały gość
Posty: 442
Rejestracja: sob 20 gru, 2003 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nigdy nie słyszałem żeby S13 miała tylne koła skrętne... Miały to tylko 300zx-y i to też nie wszystkie.

Może gościowi chodzi o wielowachaczowe zawieszenie tylne bo takowe akurat posiada.
Gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!
Amadeus

Wiesz co nie wiem czy mu chodzi o wielowahaczowe zawieszenie ale w ogloszeniu widnieje cos takiego ------> Stabilitätskontrolle a wedlug słownika to stabilizator kontroli. :roll: :D
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Amadeus pisze: Stabilitätskontrolle a wedlug słownika to stabilizator kontroli. :roll: :D
Chyba kontrola stabilizacji? :lol:
Też nie słyszałem, żeby w s13 były skrętne tylne kółka. Poza tym to ma niewiele wspólnego z systemem kontroli stabilizacji (którego w s13 też nie ma). PZDR
Banzai

W s13 były skrętne koła na bank, co do tego nie ma watpliwosci, ale chyba jednak tylko w 240sx...
Awatar użytkownika
biernik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 103
Rejestracja: czw 24 cze, 2004 22:33
Lokalizacja: g. śląsk
Kontakt:

"Stabilitätskontrolle" to kontrola trakcji esp. a tylna os skretna to 4ws chyba tak nie pamietam juz ale mialem prelude taka.n
nie wiem jak sie jezdzilo by z tylnym napedem i skretną osia ale podejzewam ze nie ma takiej opcji w nissanie. a co do preludy troche smieszne ale lepszy skret szybciej auto reaguje na ruchy kierownicą.
nie da sie wyłączyć opcji skretnych kół.kola naprawde skrecaja sie bardzo minimalnie prawie niezauwazalnie.
opcje ESP i SRS da sie wyłączyć
a co do preludy to opcja 4WS była seryjnie w kazdej 2.2v tec i 2.3 a w 2l tylko za dopłatą
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
Amadeus

dr Mike pisze:
Amadeus pisze: Stabilitätskontrolle a wedlug słownika to stabilizator kontroli. :roll: :D
"Dr Mike napisał " : Chyba kontrola stabilizacji? :lol:

Zgadza sie ze to chodzi o " kontrole stabilizacji" ale jak mowiłem wedlug słownika z internetu brzmi tak : "Stabilizator kontroli" :mrgreen:

Widze ze po tylu odpowiedziach raczej to co bylo napisane w tym ogloszeniu to wymysł sprzedajacego 8) , czyli w s13 nie było tego.
Awatar użytkownika
biernik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 103
Rejestracja: czw 24 cze, 2004 22:33
Lokalizacja: g. śląsk
Kontakt:

a co to jest kontrola stabilizacji
co to za pojecie bo juz nie jaze
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Biernik, no przecież sam napisałeś co to jest :D Ja to również rozumiem jako ESP.
Awatar użytkownika
biernik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 103
Rejestracja: czw 24 cze, 2004 22:33
Lokalizacja: g. śląsk
Kontakt:

no jakos mi to kontrola stabilizacji dziwnie brzmialo, i myslalem ze cos nowego ładniej brzmi trakcjii. :roll: ok juz jasne
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
Banzai

http://www.epinions.com/content_97392627332 , przeczytajcie sobie 3 akapit od góry pod nagłówkiem Full Rewiew. Jak jestem czegoś pewien, to jestem pewien :wink: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”