dziwne drgania/rezonans

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
dredman
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 408
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 20:19
Lokalizacja: Radom

Witam
...silnik po remoncie wszytslo ladnie tylko ze pojawily sie jakies drgania pomiedzy 2-3 tys obrotow na karoserii ? jakies pomysly ? moze to poduszki pod silnikiem, skrzynia ? cos z walem...
nie mam pojecia wszytsko musze posprawdzac.. nic jak nic to do scootera po paczke poli do slinika etc ;)

Pozdro
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Też mam coś takiego, tylko że przy około 2000 mam taki metaliczny dźwięk z okolic turbo. Wydaje mi się, że to osłona się poluzowała i brzęczy.

Drgania na karoserii też mam właśnie między 2000-3000. Najlepiej widać to jak popatrzy się we wsteczne lusterko.
Wymieniłem poduszkę pod skrzynie na poliuretan od Scootera i poprawiło się dużo, ale chyba pod silnikiem też trzeba będzie wymienić :)
Powoli powoli, bo się rozp.....li
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

tez kiedys myslalem ze to oslona a mialem nieszczelny kolektor i nie dokonca bylo slychac co to okazalo sie ze to panewka :( odpukac
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Awatar użytkownika
BarTeX5575
Stały gość
Stały gość
Posty: 285
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 20:13
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

U mnie napewno nie panewka, bo to jest takie metaliczne, jakby kawałek ciękiej blachy w coś stukał z dużą częśtotliwością. Jakby miała to być panewka, to byłby to dźwięk z niższą częśtotliwością.
Powoli powoli, bo się rozp.....li
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”