problem ze wspomaganiem w S13

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

skerim
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 09:41

Mam problem ze wspomaganiem. Przy parkowaniu stwierdziłem, że wspomaganie ledwo działa. Po otwarciu maski zauważyłem płyn, który kipiał ze zbiorniczka. Spróbowałem zalać świeżym, niestety już przy kilku przygazówkach było widać jak się pieni w zbiorniczku, a po wyłączeniu silnika i ten wyburtował. Podejrzewam pompę, która zdaje się być bardziej słyszalna przy kręceniu kierownicą. Jeżeli ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem to proszę o info.
Zastanawiam się, czy genezą problemu nie są przegrzane tarcze hamulcowe, które wyraźnie biją po kierownicy przy dłuższym hamowaniu.
cinn
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 21:28
Lokalizacja: legnica

tarcze hamulcowe by się przydało wymienić jak biją bo nie dość że maglownica dostaje po dupie to i drążki i końcówki też się szybciej zużyją.
co do wspomagania, jeśli przy skręcaniu słyszysz jak pompa wyje to wymień. przy okazji zalejesz świeży płyn do wspomagania. tylko spuść wpierw stary cały, z węży i maglownicy.
dym z opon leczy astme ;D
skerim
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 09:41

ok mam nadzieję, że na pompie się skończy :)
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

i nie napinaj za mocno paska drugi raz :wink:
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

i zmień pasek :)
Rice is nice
Obrazek
skerim
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 09:41

ten pasek to sobie sprawdzę jeszcze przed demontażem, bo rzeczywiście napinałem jakiś czas temu (piszczał) :)
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

o napięcie paska to raczej chodziło - uszkodzenie mechaniczne pompy... za mocno napięty pasek nie ma wpływu na działanie wspomagania (no, chyba, że uszkodzi właśnie pompę)
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

PiotrekŁDZ, --prime druciarz
Tomek89, --spam torpedo
skerim, -prosze nie bic nowego
m0rr1s, --postojebca


ha ha ha takie małe ot ale tu nawet moderatorzy jaja sobie robia ha ha ha
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
skerim
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 09:41

Pompa wymieniona, dziękuję za sugestie. kamil 240 - dzięki za szybką wysyłkę pompy - już siedzi na swoim miejscu i mam nadzieję, że trochę posłuży :)
Pozdrawiam
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

domino pisze:ha ha ha takie małe ot ale tu nawet moderatorzy jaja sobie robia ha ha ha
To chyba dobrze że nie musimy logować się pod krawatem w wykrochmalonej koszuli? :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”