Gumowe elmenty zawieszenia

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Bodiniusz
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 70
Rejestracja: pt 22 sie, 2003 08:35
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

A czy ktoś się orientuje, czy bliżej Wrocławia ktoś nie robi czegoś takiego? Też mam do wymiany te gumy w drążkach wahaczy, a do Wejherowa z tym nie będę jechał :)

Jak w ogóle kogoś takiego znaleźć?

Czy jeśli kupić takie gotowe poliuretanowe wkładki to da się to samemu wymienić?
Awatar użytkownika
Paweł
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: pn 24 lis, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy ktos z warszawy ma namiar na dobre gumy zawieszenia do 200sx.
Mogą być nalewane , poliuretanowe czy simerbloki.
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

http://www.sunhouse.pl/

"Sun House"
ul. Przemysłowa 30
00-450 Warszawa
tel. (+48 22) 628 36 79
fax (+48 22) 621 13 74
kom. (+48) 0 501 15 24 18

kontakt@sunhouse.pl


Maja PowerFlexa - chyba najlepsze.

http://www.powerflex.co.uk/products.asp ... talog=0122
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
suchar
Stały gość
Stały gość
Posty: 202
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 08:42
Lokalizacja: Dąbrówka
Kontakt:

Lubie konkrety, wiec proszę bardzo info na wagę złota....

1. Jest w Warszawie zawodnik na ul. Łowickiej, który robi gumki pod klienta, bierze bodajże 100 pln za punkt. tzn. materiał + wymiana.

2. jeśli chodzi o poweflex, to drogie jak skur....czybyk.
ponizej zamiaszczam ceny w PLN i rzut sytuacyjny na rozmieszczenie gumek.
Załączniki
aaa.jpg
aaa.jpg (59.74 KiB) Przejrzano 6647 razy
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Maretzky pisze:Jak ktos cos chce to dzwonic 606 678 323
TEn telefon jest aktualny ?
Chcialbym u siebei zrobić poduszki silnika odpoweidnio twarde, oczywiście bym je wysłał - Ciekawe czy ten Pan sie tego podejmie.
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Coobcio pisze:
Maretzky pisze:Jak ktos cos chce to dzwonic 606 678 323
TEn telefon jest aktualny ?
Chcialbym u siebei zrobić poduszki silnika odpoweidnio twarde, oczywiście bym je wysłał - Ciekawe czy ten Pan sie tego podejmie.
nr Marka aktualny. Pan wypełnia wszystko więc da radę.
EMWU is dead
hałabała
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 21
Rejestracja: śr 25 sie, 2004 21:18
Lokalizacja: znienacka
Kontakt:

czy ktoś może wymienić wszystkie elementy zawieszenia jakie mozna zrobic z poliuretanu??bo mam do roboty całe zawiachy

Maretzky za ile ten koleś od ciebie zrobi komplecik do s13??
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

hałabała pisze:czy ktoś może wymienić wszystkie elementy zawieszenia jakie mozna zrobic z poliuretanu??bo mam do roboty całe zawiachy

Maretzky za ile ten koleś od ciebie zrobi komplecik do s13??
Oślepło się?
Przecież jest u góry rysunek ze wszystkimi elementami gumowymi.
U Maretzkyego sztuka - 100PLN np za drążku reakcyjne i gumy do wózka.
Nie wiem jak za małe gumeczki - bo trzeba by porzeźbić z formą.
EMWU is dead
Awatar użytkownika
Coobcio
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 547
Rejestracja: śr 17 lis, 2004 19:43
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

W podobnej cenie myślę że kupić graty firmy Energy Suspension, chociażby tutaj:
http://sklep.pws.com.pl/index.php?cPath=1642
Nissan Primera 2.0 + Home Made Turbo [320KM/420Nm @ 1 bar] http://www.streetracing.pl/forum/viewto ... 88&start=0

Almera GTi Dupowóz [145KM/168Nm>>167KM/197Nm]

Najnowsze dziecko 200SX S14'96 [335KM/468Nm @ 1 bar] REANIMACJA
Awatar użytkownika
Muro
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 183
Rejestracja: sob 11 cze, 2005 10:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

ale ES robi tylko do 240sx
Ktos wie czy to by pasowało do 200sx ?
powrót do korzeni ?
Awatar użytkownika
Remus
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 25
Rejestracja: ndz 05 lut, 2006 12:29
Lokalizacja: Lublin

Panowie a może ktoś z Was wie gdzie w okolicach Lublina można kupić części zawieszenia do 200SX?
Mam Problem ze swożniem ( dolnym ) wahacza. Kurcze obdzwoniłem wszystkie sklepy i nic. Mają swożnie ale o średnicy 39mm a mi potrzeba 41mm.
drpain

Maretzky pisze:Jest niedaleko mnie taki człowiek co produkuje poliuretanowe elementy zawieszenia. Dorabia to konkretnie pod kazde auto, daje rok gwarancji. Podobno wytrzymałosc jest o niebo wieksza , robi całe zawiasy (tzn wymienia gumy na poliuretany) do aut sportowo-terenowych , rajdowych itp.
Ja zamówiłem juz tuleje drązków reakcyjnych. Jakby ktos chciał to moge zrobic wiecej i rozeslac. A jak ktos potrzebuje cos innego to tez moge podjechac i zamowic , częsci na wzór w 3city nie brakuje :) Cen jeszcze nie znam bo to zalezy do ilosci i od tego czy facetowi wyjętą częsc przywioze czy musi sam sobie ją z auta wyjąć.

Tu taki link podobny
http://www.autohifi.pl/index.php?art=/a ... nowosci/31




hej to ile do s13 1.8t na przód kosztuje taki zestaw.jestem zainteresowany potrzebuje to do konca kwietnia.da rade?
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

drpain pisze:
Maretzky pisze:Jest niedaleko mnie taki człowiek co produkuje poliuretanowe elementy zawieszenia. Dorabia to konkretnie pod kazde auto, daje rok gwarancji. Podobno wytrzymałosc jest o niebo wieksza , robi całe zawiasy (tzn wymienia gumy na poliuretany) do aut sportowo-terenowych , rajdowych itp.
Ja zamówiłem juz tuleje drązków reakcyjnych. Jakby ktos chciał to moge zrobic wiecej i rozeslac. A jak ktos potrzebuje cos innego to tez moge podjechac i zamowic , częsci na wzór w 3city nie brakuje :) Cen jeszcze nie znam bo to zalezy do ilosci i od tego czy facetowi wyjętą częsc przywioze czy musi sam sobie ją z auta wyjąć.

Tu taki link podobny
http://www.autohifi.pl/index.php?art=/a ... nowosci/31




hej to ile do s13 1.8t na przód kosztuje taki zestaw.jestem zainteresowany potrzebuje to do konca kwietnia.da rade?
Przodu jeszcze nikt nie robil , nie wiem ile pkt. Pawel od nas robił tył (16 pkt wyszło około 1000 nie pamiętam dokładnie).
Jak jestes mocno zainteresowany to mozesz mi wysłac wszystkie elementy a ja z tym zrobie co trzeba , nie biore zadnej prowizji , byle mi sie na paliwo zwróciło :)
Czas realizacji około 3 dni + wysyłki w obie strony.
Obrazek
drpain

hej men thanks za odpowiedź.pomysle o tym przed obniżeniem i utwardzeniem zawiasu,przed montażem 17'' to bedzie miało sens.ja mam serie na 15'' a że całą zime auto w garażu stoi...
Awatar użytkownika
SZAFA
Stały gość
Stały gość
Posty: 381
Rejestracja: sob 31 lip, 2004 06:04
Lokalizacja: POLAND

Jeśli chodzi o dorabianie tych poliuretanów to trzeba być ostrożnym bo jak nie będą dopasowane to może być taka kiszka np. jak u mnie czyli w ogóle wachacze nie chcą pracować. Tzn gumy za bardzo są sciśnięte i dalej efekt jest taki że auto podskakuje jak na gumach a amorki i spręzyny praktycznie w ogóle nie pracują. Szczerze to żałuje że zakładałem te poli. Zniszczyłem sobie tylko zawias który był OK. Są to gumy EnergyS. i jak chłopaki z GT-Service mówili (co mi zakładali) to nie da się ich pomylić i są tam gdzie instrukcja nakazywała. BYć może są źle dopasowane bo jak np. poluzuję śruby na wachaczach to zawias jest wtedy OK. Będę z tym walczył zobaczymy co się da zrobić. Ale ogólnie jak ktoś ma spoko zawias to nie ma sensu pakować się w takie poli bo to później w chu.. problemów. Wystarczą same sprężyny sportowe i amorki ewentualnie. Wydałem kupe kasy na dojście do tego co to za przyczyna ze buja furakiem i napier.. w kręgosłup. Efekt taki że jak auto jest na podnośniku i ściągnie się amor+sprężyne to koła nie idzie podnieść bo zawias tak trzyma na poli. A i z tego co słyszałem to PFlex są drogie ale tam jak sie wymieni to jest git i wszystko dopasowane. Można ponoć wybierać w twardościach zależne od koloru.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”