ciecie przednich sprezyn

Wachacze, klatki , rozpórki, armortyzatory, drązki, gumy itp.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

Witam , zdecydowalem sie skrocic przednie sprezyny i wcisnac gumy miedzy zwoje zeby amortyzatory nie dobijaly . Mam pytanie , moze ktos to juz praktykowal , ile zwojow musze uciac zeby przod poszedl w dol jakies 3 - 3,5 cm ??
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
Nurek200SX
Stały gość
Stały gość
Posty: 358
Rejestracja: ndz 04 cze, 2006 19:43
Lokalizacja: Szczecin

Jeżeli masz zamiar wsadzić gumy "usztywniające" zawieszenie to nie polecam. W innym aucie miałem zamontowane sprężyny obniżające plus gumy usztywniające to po roku jazdy po naszych drogach na większej dziurze pękła mi sprężyna......

Na alledrogo masz za 350zł zestaw sprężyn obniżających więc nie jest to aż tak wielki wydatek.
...:::200SX S13:::...

Nie sztuką jest mieć nowego 200SX-a, sztuką jest wsadzić całe serce w starego, by wyglądał jak nowy ;D
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

sredni 1,5 zwoja sie tnie, lub tak zeby obsadzenie pasowalo
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

co z takich sprezyn jak beda gorsze od seryjnych :) do krotszych sprezyn pasuje dac twardsze amorki z mniejszym skokiem
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

mialem komplet obnizajacych z ktorych wlasnie przednia pekla . Na chwile obecna na przodzie sa seryjne sprezyny a na tyle gleba . Nie wiem czy te z alledrogo nie podziela losu poprzednikow , mysle ze skrocona seria jest lepsza od badziewnego zamiennika . Mialem jeszcze pomysl aby skrecic do kupy sciskiem dwoch dolnych zwojow i nagrzac je tak aby po rozkreceniu sciskow te zwoje zostaly na swoim miejscu , ale boje sie czy nie popekaja zaraz :/
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
mlay
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: pn 08 sie, 2011 14:51
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

artoor200sx pisze: nagrzac je tak aby po rozkreceniu sciskow te zwoje zostaly na swoim miejscu , ale boje sie czy nie popekaja zaraz
broń Cie panie boże. Rozhartujesz je, po pierwsze mogą pęknąć a po drugie już nie będą miały takiej samej specyfiki pracy i tłumienia.
Awatar użytkownika
kaszub
Stały gość
Stały gość
Posty: 302
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 20:17
Lokalizacja: tuskoland
Kontakt:

zespawaj zwoje albo trytttytkami scisnij :lol:
... no mazna po wierzchy wysmarowac i tak sie wezre... GOSCIU mial racje jestem niedoro-zwojem...
ja pier..le jak ja pisze kaszub naucz mnie w koncu czytac bo to wicha co ja wyczyniam

ca18det JDM stage 2, PRESTIŻ garage
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Napisz do bybs'a , ma chyba same przednie sprezynki do sprzedania , będzie bez kombinacji :)
Awatar użytkownika
mlay
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: pn 08 sie, 2011 14:51
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

kaszub,co jak co gdzieś po necie fruwa foto z takim rozwiązaniem :D
Ostatnio zmieniony pn 28 lis, 2011 18:32 przez mlay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

Ja przycielem sprezyny w soim no tylko,ze nie nysie innej marce :D i miske spawalem 2 razy w miesiacu hehe nie polecam :)
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

Binio_ pisze:Napisz do bybs'a , ma chyba same przednie sprezynki do sprzedania , będzie bez kombinacji :)
Pisalem temat w dziale gielda ze kupie springi - 30 ale nie bylo odzewu . Napisze do Bybsa , zobaczymy co z tego wyjdzie .
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
Awatar użytkownika
mlay
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 7
Rejestracja: pn 08 sie, 2011 14:51
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

artoor200sx, koszt springów nie jest duży a będzie o wiele bezpiecznej jak kupisz coś dedykowanego niż robić samoróbkę i miałoby się coś posypać.

taki mały OT - rusek300zx, w tym sezonie zostawiłem na drodze 7 misek olejowych :]
Ostatnio zmieniony pn 28 lis, 2011 19:11 przez mlay, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kosmaty_
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: sob 20 cze, 2009 21:47
Lokalizacja: Kutno k. Łodzi

Raz, że tnąc sprężynę już działasz na nią jakimś ciepłem, co ma kiepski wpływ na materiał, a dwa to sprężyny nie bez powodu są skręcane jak są. Ucinając jakieś zwoje, zmieniasz jej specyfikę pracy, co może mieć różne skutki. Wiadomo ludzie tak robią. Łepek z golfa obetnie, żeby go zglebować i koniec, ale nie sądze, że w driftowozie jest to dobre rozwiązanie. Tymbardziej, że nikt z nas nie kupił nissana po to, żeby jeździć jak niedzielny emeryt ;)
Awatar użytkownika
krzych
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 89
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:31
Lokalizacja: Żyrardów

Skracałem sprężyny o 1,5 zwoja i tylko lepiej się auto prezentowało , jeździć się na tym nie da . Skończyło się na zakupie MTS i teraz auto prowadzi się lepiej ,a wysokość porównywalna do skróconych serji .
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

skracanie sprężyny lub jej spawanie nagrzewanie powoduje duże osłabienie materiału gwarantuje ci że po takim zabiegu prędzej czy później sprężyna pęknie gumy wkładałem w innym aucie aby nie opadło na glebę i było bardziej twardo a na naszych drogach .......
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie / Usztywnienie”